برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
قسمت پنجم سریال X-Men 97
1%
  • 10/10

موشکافی قسمت پنجم سریال X-Men 97

شوکه‌کننده‌ترین قسمت فصل اول!!

موشکافی قسمت پنجم سریال X-Men 97 ۱۸ ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ مارول کپی لینک

از حضور افتخاری چهره‌های آشنا گرفته تا اتفاقات شوکه‌کننده‌ای که هیچکس انتظار دیدنش را نداشت، در این مطلب قصد داریم به بررسی نکات و ایستراگ‌های قسمت پنجم سریال X-Men 97 بپردازیم.

آنچه در قسمت‌های پیشین فصل اول سریال X-Men 97 گذشت؛ به‌دنبال گردهمایی جهش‌یافته‌های محبوب دنیای مارول و نجات سان اسپات از دست اعضای گروه دوست‌داران بشریت، مردان ایکس با حقیقتی شوکه‌کننده در رابطه با جین گری مواجه می‌شوند. سپس استورم حین محافظت از مگنیتو در دادگاه، قدرت‌های خود را از دست می‌دهد و یکی از دوستان صمیمی پروفسور ایکس به‌نام فورج سر راه او قرار می‌گیرد تا قدرت‌های استورم را بازیابی کند. این اواخر هم قسمت پنجم با نام “Remember It” از دیزنی پلاس پخش شده و رسما توسط مخاطبان و منتقدان بهترین قسمت در تاریخ انیمیشن نام گرفته است.

نگاهی به ایستراگ و نکات قسمت پنجم سریال X-Men 97

حق با مگنیتو بوده است!!

با رسیدن به جزیره جنوشا که تنها مکان امن برای جهش‌یافته‌ها محسوب می‌شود، مردان ایکس با استقبال گرم جهش‌یافته‌ها که پرچم و بنرهایی با نوشته “حق با مگنیو بوده است” در دست دارند مواجه می‌شوند. این جمله نه‌تنها ثابت می‌کند که چقدر صحبت‌های مگنیتو در سازمان ملل موثر بوده، بلکه اشاره جالبی به مجموعه کمیک‌ محبوب مردان ایکس با نام “Magneto Was Right” دارد.

حضور افتخاری رابرت هرمن با نام مستعار گلوب

قسمت پنجم سریال X-Men 97 شامل حضور افتخاری چهره‌های زیادی از کمیک‌های مارول می‌شود که یکی از آنها رابرت هرمن با نام مستعار گلوب (Glob) است. او به‌خاطر داشتن پوست کاملا شفاف ساخته شده از پارافین که به‌شدت قابل اشتعال است، شباهت زیادی به جانی استورم از گروه چهار شگفت انگیز دارد.

حضور افتخاری مگان گوین با نام مستعار پیکسی

یکی دیگر از ساکنان جزیره جنوشا و تازه وارد سریال، مگان گوین است که بیشتر با نام پیکسی (Pixie) شناخته می‌شود. علوه‌بر توانایی پرواز با بال‌های چشمگیرش، پیکسی رابطه خوبی با اقسام جادوها دارد و حتی می‌تواند غبار توهم‌زا برای گیج کردن دشمنان خود ایجاد کند.

نایت کرولر نقش جدیدی در جزیره جنوشا دارد

قسمت پنجم سریال X-Men 97 رسما تایید کرد که نایت کرولر با تمرکز بر کمک به جوامع مذهبی مختلف که به جزیره جنوشا آمده بودند، به شورای رهبری جهش‌یافته‌ها پیوسته است. این موضوع بی‌شباهت به نقش اخیر او در کمیک‌ها نیست. البته در ادامه او مجبور شد با استفاده از قدرت‌هایش از مردم جنوشا محافظت کند و در این راستا تا پای مرگ هم رفت، اما خوشبختانه جان سالم به در برد.

حضور افتخاری جیمز مدراکس با نام مستعار مولتیپل من

جیمز مادراکس که در کمیک‌ها با نام مستعار مولتیپل من (Multiple Man) شناخته می‌شود، یکی از اعضای گروه مردان ایکس فورج، دوست صمیمی چارلز اگزاویر است که تصویرش را در یکی از سکانس‌های قسمت قبلی دیده بودیم. همانطور که از نامش پیداست، این جهش‌یافته قدرتمند توانایی درست کردن کلون‌های بی‌شمار از خود را دارد و رسما یک ارتش محسوب می‌شود. او همچنین حضوری افتخاری در فیلم X-Men: The Last Stand داشته است.

حضور افتخاری آلیسون بلیر با نام مستعار دزلر

در کمیک‌ها، دزلر یک جهش‌یافته فوق‌العاده قدرتمند است که توانایی تبدیل ارتعاشات صدا به پرتوهای نور و انرژی را دارد. اگرچه او مثل هر ابرقهرمانی از قدرت‌های خود برای مبارزه با جرم و جنایت استفاده می‌کند، اما از طرفی هم آرزوی تبدیل شدن به بزرگترین خواننده پاپ را دارد. این شخصیت محبوب تنها در کمیک‌ها دیده شده، اما اگر شایعات و گمانه‌زنی‌ها حقیقت داشته باشند، فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool & Wolverine او را برای اولین بار به دنیای سینمایی مارول معرفی خواهد کرد. طبق شایعات تیلور سوییفت (Taylor Swift)، خواننده مشهور و موفق حال حاضر قراره به این شخصیت جان ببخشد اما فعلا همه چیز در حد شایعه است.

حضور افتخاری شوکه‌کننده و غیرمنتظره واچر

قبل از آغاز جشن در جنوشا، شخصیتی در آسمان نمایان می‌شود که کسی نیست جز واچر. این حضور افتخاری ثابت می‌کند که خط زمانی X-Men 97 بخشی از همان مولتی‌ورسی است که خط زمانی اصلی یعنی زمین ۶۱۶ در آن قرار دارد. با اینکه هنوز چیزی به صورت رسمی تایید نشده، اما احتمال کراس اور مردان ایکس با سریال What If نیز بیش از پیش قوت گرفته است.

ملاقات کوتاه مدلین پرایر با پسر گمشده در زمانش

درست قبل از غرق شدن جزیره جنوشا در خون جهش‌یافته‌ها، پسر گمشده در زمان مدلین پرایر، یعنی نیتن سامرز که همه او را با نام کیبل می‌شناسند سر می‌رسد تا مردم را از اتفاقات پیش‌رو باخبر کند. متاسفانه به‌خاطر محدود بودن زمان، کیبل نمی‌تواند به موقع به مردم هشدار بدهد اما برای مدت کوتاهی هم که شده، مادرش را ملاقات می‌کند.

ظهور غیرمنتظره ابرسنتینال، کابوس جهش‌یافته‌ها

بلافاصله پس از بازگشت کیبل به آینده، یک ابرسنتینال که بزرگترین کابوس جهش‌یافته‌ها محسوب می‌شود، روی جزیره جنوشا و مردمانش سایه می‌اندازد. این ربات فوق پیشرفته اولین بار در خط داستانی “سقوط جنوشا” از مجموعه کمیک مردان ایکس نوشته گرانت موریسون (Grant Morrison) و فرانک کوایتلی (Frank Quietly) ظاهر شد و حالا در پنجمین قسمت سریال X-Men 97 بازگشته تا به شوکه‌کننده‌ترین صفحات کمیک‌های مارول جان ببخشد. در کمیک‌ها این سنتینال به دستور کاساندرا نوا، خواهر شرور پروفسور ایکس و ابرشرور فیلم Deadpool & Wolverine برای نابودی جنوشا فرستاده شد. به‌همین خاطر به‌تازگی احتمال اینکه کابوس جهش‌یافته‌ها در نبرد پایانی قسمت پایانی‌ سه‌گانه ددپول نیز حضور داشته باشد، قوت گرفته است.

مرگ تلخ مگنیتو نمایان‌گر کمیک‌ها است

وقتی ابرسنتینال پا به جزیره جنوشا می‌گذارد، مگنیتو را به‌عنوان یک جهش‌یافته سطح امگا شناسایی کرده و در اقدامی شوکه‌کننده به قتل می‌رساند. اما قسمت دردناک این سکانس، جمله “دیگر لازم نیست بترسی” مگنیتو به یکی از جهش‌یافته‌های کودک بود، زیرا او این جمله را به زبان آلمانی گفت که اشاره به گذشته تلخ اریک دارد. همانطور که می‌دانید، او یکی از معدود نجات یافته‌های هولوکاست است و گفتن چنین جمله‌ای به زبان مادری، نمایان‌گر پایان مگنیتو در کمیک‌ها است.

اسم من گمبیت است، به‌خاطر داشته باش!!

جمله پایانی “اسم من گمبیت است، به‌خاطر داشته باش” نه‌تنها اشاره‌ به نام قسمت پنجم است، بلکه منعکس کننده یکی از صفحات کمیک کلاسیک مردان ایکس است. به‌لطف فیلمنامه و انیمیشن بی‌نظیر سریال، فداکاری گمبیت کنار فداکاری بیوه سیاه و مرد آهنی در فیلم Avengers: Endgame قرار گرفته است.

تکرار شدن یکی از لحظات تلخ فاز چهارم

در آخر روگ را می‌بینیم که بدن بی‌جان گمبیت را در آغوش خود گرفته و به طرز غم انگیزی می‌گوید: “نمی‌توانم احساست کنم”. این همان جمله‌ای است که واندا ماکسیموف وقتی بدن بی‌جان و تکه تکه شده ویژن را در سازمان .S.W.O.R.D دید، با بغض در گلو و اشک جمع‌ شده در چشمان گفت.

قسمت پنجم سریال X-Men 97 هم اکنون از دیزنی پلاس قابل تماشا است. مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

18 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments