آیا شایعه ساخت سریال جدید Daredevil با درجه‌بندی سنی بزرگسال حقیقت دارد؟

دردویل خشن و خونین بازمی‌گردد؟

سریال جدید Daredevil با درجه‌بندی سنی بزرگسال

مدتی پیش شایعاتی درباره ساخت سریال جدید Daredevil با درجه‌بندی سنی بزرگسال منتشر شده بودند، اما این شایعات حقیقت دارند؟ اکنون اطلاعات بیشتری درباره سریال Daredevil: Born Again که در سال ۲۰۲۴ از سرویس دیزنی پلاس (+Disney) پخش خواهد شد، منتشر شده که به این سوال پاسخ می‌دهد.

از زمانی که در رویداد کمیک-کان سن دیگو ۲۰۲۲ (San Diego Comic-Con 2022) تائید شد که چارلی کاکس (Charlie Cox) و وینسنت دن آفریو (Vincent D’Onofrio) مجددا با یکدیگر متحد شدند تا دوباره نقش‌های مت مورداک (Matt Murdock) و کینگ‌پین (Kingpin) را در سریال Daredevil: Born Again برای دیزنی پلاس بازی کنند، بسیاری از طرفداران این سوال را داشتند که آیا سریال جدید Daredevil با درجه‌بندی سنی بزرگسال ساخته می‌شود یا این که دیزنی می‌خواهد در این سریال داستان با خشونت و خون کمتر را به مخاطبان ارائه دهد. در حالی که هنوز مشخص نیست که این مجموعه تلویزیونی قرار است ادامه ماجراجویی این شخصیت در سریال لغو شده سرویس نتفلیکس (Netflix) باشد یا خیر، اما هنوز طرفداران امید دارند که این سریال جدید بتواند همان سطح از داستان‌سرایی بالغانه را به نمایش بگذارد.

تا به این جای کار تائید شده است که فیلم مورد مورد انتظار Deadpool 3 که در سال آینده تولیدش آغاز می‌شود و در سال ۲۰۲۴ اکران می‌شود، قرار است تا دنیای سینمایی مارول (MCU) را به سمت ارائه آثاری با درجه‌بندی سنی بزرگسال یا R هدایت کند و این روند در تولیدات سرویس دیزنی پلاس نیز ادامه‌دار خواهد بود. همین نکته باعث شده تا طرفداران انتظار داشته باشند که ریبوت سریال Daredevil در دنیای سینمایی مارول نیز با درجه‌بندی سنی بزرگسال ساخته شود، اما هنوز هیچ چیزی تائید نشده است.

اما اکنون که شرکت استودیو مارول (Marvel Studios) خود را برای شروع تولید این سریال آماده می‌کند، اطلاعات بیشتری منتشر شده است که به شایعه ساخت سریال جدید Daredevil با درجه‌بندی سنی بزرگسال می‌پردازد و این که طرفداران باید چه انتظاری درباره درجه‌بندی سنی این اثر مورد انتظا داشته باشند؟

آیا سریال Daredevil: Born Again درجه‌بندی سنی بزرگسال خواهد داشت؟

یکی از اینسایدرها با نام کی سی والش (KC Walsh) به تازگی به این موضوع پرداخته است که آیا سریال Daredevil: Born Again در دیزنی پلاس درجه‌بندی سنی بزرگسال یا TV-MA (معادل R در تلویزیون) را دریافت خواهد کرد یا خیر.

کی سی والش در پاسخ به یک سوال از طرفداران در حساب کاربری توییتر خود نه تنها تائید کرد که سریال جدید Daredevil با درجه‌بندی سنی بزرگسال ساخته نخواهد شد، بلکه همچنین خاطرنشان کرد که هیچ وقت چنین چیزی قرار نبوده تا اتفاق بیفتد، البته او گفت که این موضوع موضوع چندان مهمی نیست که طرفداران نگران آن باشند، تا زمانی که نتیجه نهایی کیفیت خوبی داشته باشد. او در این رابطه گفت:

الف.) نه اینطور نخواهد بود، هرگز قرار نبوده تا اینطور باشد. ب.) دردویل یک شخصیت با درجه‌بندی سنی بزرگسال نیست، هر کسی که یک کمیک را باز کرده است می‌تواند این را به شما بگوید ج.) تا زمانی که سریال خوب است، چه کسی به این موضوع اهمیت می‌دهد.

همچنین چارلی کاکس، ستاره این سریال نیز مدتی پیش با رسانه New Musical Express مصاحبه‌ای داشت که در آن در مورد کار خود در دنیای سینمایی مارول صحبت کرد و احساسات خود را در مورد این که می‌خواهد سریال یک تناسخ باشد و چیزی متفاوت با آن چه در گذشته با سریال Daredevil انجام داده است، باشد، بیان کرد. او در اینباره گفت:

این باید یک تناسخ باشد، باید متفاوت باشد، در غیر این صورت چرا ما این کار را انجام می‌دهیم؟

چارلی کاکس همچنین در این مصاحبه حضور اخیر خود در سریال She-Hulk: Attorney at Law را به یاد آورد که مت مورداک را فردی حاضر جواب و بامزه و کاریزماتیک و بی‌خیال نشان می‌داد. در حالی که او انتظار ندارد که این ریبوت به اندازه سریال اصلی خونین باشد، اما همچنان احساس می‌کند که سریال Daredevil: Born Again هم برای مخاطبان کمی بالغ‌تر مناسب است. او در این رابطه گفت:

نظر من این است که این شخصیت زمانی بهتر عمل می‌کند که مخاطب کمی بالغ‌تر باشد. احساس من این است که در دیزنی پلاس هم این سریال تاریک خواهد بود، اما احتمالا آنقدرها هم خونین نخواهد بود.

در پایان، چارلی کاکس خطاب به طرفدارانی که به سادگی می‌خواهند تا قسمت‌های بیشتری را از سریالی که در نتفلیکس پخش شد، ببیند گفت که آن‌ها می‌خواهد چیزهایی که واقعا موثر بودند را در سریال جدید نیز ارائه دهند و همچنین بتوانند نظر مخاطبان کمی جوانتر را نیز جلب کنند. او گفت:

من به آن افراد می‌گویم، ما این کار را انجام دادیم. بیایید چیزهایی را در نظر بگیریم که واقعا موثر بودند، اما آیا می‌توانیم آن را گسترش دهیم؟ آیا می‌توانیم مخاطبان کمی جوان‌تر را جذب کنیم، بدون این که چیزهایی که در مورد کارها آموخته‌ایم از دست بدهیم؟

سریال جدید Daredevil بزرگسالانه نیست، اما همچنان بالغانه خواهد بود

در حالی که آثار با درجه‌بندی بزرگسالانه در حال ورود به دنیای سینمایی مارول هستند، به نمی‌رسد که تیم‌های دیزنی و مارول نمی‌خواهند که سریال Daredevil: Born Again یک اثر خشونت‌آمیز و خونین باشد. با این حال، آن‌ها قصد دارند تا بهترین داستان را از مت مورداک ارائه دهند و احتمالا هم در این کار موفق خواهند بود، زیرا اکنون او به طور کامل با جهان بزرگ دنیای سینمایی مارول ادغام شده است.

با این حال، طرفداران باید نسبت به نظرات چارلی کاکس خوش‌بین باشند، زیرا او ابراز تمایل می‌کند که جنبه متفاوتی از مت مورداک را نسبت به نسخه بامزه‌تر او که در سریال She-Hulk: Attorney at Law با جنیفر والترز (Jennifer Walters) تعامل داشت، ببینند. اگر چه این جنبه‌ای از شخصیت او که باید در داستان گنجانده شود، چارلی کاکس می‌خواهد اطمینان حاصل کند که در سفری عمیق و بالغانه در این ریبوت، این موضوع نباید فراموش شود.

خوشبختانه در سریال Daredevil: Born Again که در ۱۸ قسمت ساخته خواهد شد، مارول فرصتی عالی خواهد داشت تا این شخصیت و جهان او را تا حد ممکن عمیق نمایش داد دهد و به بلوغ برساند در عین حال داستانی را ارائه دهد که به شخصیت دردویل در کمیک‌ها ادای احترام می‌کند.

فیلمبرداری سریال Daredevil: Born Again از فوریه ۲۰۲۳ آغاز خواهد شد و قرار است در بهار سال ۲۰۲۴ شاهد پخش آن از سرویس اشتراکی دیزنی پلاس باشیم. شخصیت دردویل قرار است تا پیش از این سریال، در سریال Echo نیز حضور داشته باشد که آن هم احتمالا در سال ۲۰۲۴ پخش خواهد شد.

5 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا