#مهسا_امینی

دیزی ریدلی از راز آخرین سه‌گانه‌ی استار وارز پرده برداشت

حاشیه‌های آخرین سه‌گانه‌ی استار وارز پایان ندارد

دیزی ریدلی

دیزی ریدلی که نقش شخصیت ری (اسکای‌واکر!؟) را در آخرین سه‌گانه‌ی استار وارز بازی کرده بود، از سرگردانی دیزنی در تعیین اصل و نسب این شخصیت در Star Wars: The Rise of Skywalker سخن گفت و اذعان کرد که از همان اول، هیچ برنامه‌ی مشخصی برای شخصیت‌پردازی ری در دستور کار دیزنی وجود نداشته است.

حدود ۹ ماه از اکران آخرین قسمت حماسه‌ی اسکای‌واکر سری فیلم‌های استار وارز گذشته است و آنطور که مشخص است، تازه شدن داغ دل طرفداران استار وارز تمامی ندارد و با مصاحبه‌های بازیگران این فیلم، سردرگرمی دیزنی در ساخت این قسمت بیشتر و بیشتر نمایان می‌شود.

جدیدترین مصاحبه‌ی بازیگران این سریال به دیزی ریدلی تعلق دارد که در آن از برخی از نکات عجیب و جالب آخرین سه‌گانه‌ی استار وارز سخن گفت. چند شب پیش بود که دیزی ریدلی مهمان برنامه‌ی Jimmy Kimmel Live بود و در آن با دوست صمیمی خود، جاش گد (Josh Gad)، به بحث و گفتگو درباره‌ی استار وارز و حاشیه‌های پیرامون The Rise of Skywalker پرداخت. قضیه از آنجایی عجیب شد که جاش گد از دیزی ریدلی درباره‌ی اصل و نسب ری پرسید و گفت که آیا دیزی ریدلی نیز از ابتدای ساخت قسمت هفتم از اصل و نسب ری آگاه بوده یا خیر که با پاسخی عجیب روبرو شد. دیزی ریدلی در پاسخ به این سوال اذعان کرد که از ابتدای ساخت قسمت هفتم، The Force Awakens که اولین ایفای نقش او در نقش ری بود، اصل و نسب ری مشخص نبوده و در ابتدا تنها شایعاتی پیرامون وجود ارتباطاتی بین این شخصیت و اوبی-وان کنوبی مطرح می‌شده است.

در ابتدا، تنها یک سری ارتباط کوچک بین ری و اوبی-وان کنوبی وجود داشت. پس از مدتی، چند نسخه‌ی مختلف مطرح شد. بعدش هم که تبدیل به شخصیتی بدون اصل و نسب شد. بعد به قسمت نهم رسیدیم، و جی‌جی آبرامز سمت من آمد و گفت که پالپاتین پدربزرگ توست. بعد از دو هفته، بهم گفته شد که هنوز در این باره مطمئن نیستیم. این موضوع مدام تغییر کرد تا فیلمبرداری شروع شد و من در آن زمان هنوز نمی‌دانستم اصل و نسب ری چیست.

در ادامه‌ی مصاحبه، جاش گد درباره‌ی مادربزرگ ری پرسید که دوباره با جوابی نا مشخص مواجه نشد. جوابی که بیش از پیش سرگردانی دیزنی در ساخت سه‌گانه‌ی سوم استار وارز را مشخص کرد و خشم طرفداران را به همراه داشت.

آخرین قسمت حماسه‌ی اسکای‌واکر، The Rise of Skywalker، در زمستان سال پیش اکران شد و سری فیلم‌های استار وارز پس از نه قسمت به پایان رسید؛ اما چیزی که هنوز به پایان نرسیده، سوال‌‌های بی‌شماری است که طرفداران این فرنچایز محبوب از دیزنی دارند. اینطور که مشخص است، از همان ابتدای ساخت سه‌گانه‌ی سوم که شامل قسمت‌های هفتم، هشتم و نهم می‌شود، هیچ برنامه‌ی مشخصی برای داستان شخصیت اصلی این سه‌گانه ریخته نشده بود و به مرور زمان دستخوش تغییر می‌شده است. The Rise of Skywalker پس از اکران با استقبال خوبی از سوی منتقدان و بینندگان مواجه نشد و به یکی از ضعیف‌ترین فیلم‌های استار وارز نزد منتقدان و بینندگان تبدیل شد. پس از اکران این قسمت، به نظر می‌رسد که دیزنی سیاست خود را درباره‌ی استار وارز تغییر داده است و پس از موفقیت سریال The Mandalorian، تمرکز بیشتری بر روی ساخت سریال‌های مختلف از دنیای استار وارز خواهد گذاشت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا