ارتقا گرافیکی بازی سایبرپانک 2077 درخشان‌تر از همیشه است

معرفی پشت درهای بسته

ارتقا گرافیکی بازی سایبرپانک 2077 درخشان‌تر از همیشه است گلناز کیانی ۰ ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ اخبار بازی
ارتقا گرافیکی بازی سایبرپانک 2077

شرکت سی دی پراجکت رد به تازگی تأیید کرده است که قصد دارد جزئیات تغییرات و ارتقا گرافیکی بازی سایبرپانک 2077 را به اشتراک بگذارد. گفته می‌شود که احتمالا این جزئیات در یک پنل کنفرانس توسعه دهندگان بازی‌های ویدیویی (GDC 2023) به طور رسمی منتشر شوند.

سی دی پراجکت رد اعلام کرده است که می‌خواهد برنامه‌های خود برای آینده بازی سایبرپانک را در یک پنل کنفرانس 2023 به اشتراک بگذارد. این کنفرانس بازی‌های ویدیویی در تاریخ 20 مارس (29 اسفند ماه) شروع می‌شود و تا 24 مارس (4 فروردین ماه) ادامه دارد. سایبرپانک که در سال 2020 با پشتیبانی کامل از ویژگی‌های بصری از جمله ردیابی پرتو، انعکاس‌های رهگیری پرتو، روشنایی پراکنده رهگیری پرتو و موارد دیگر راه‌اندازی شد، یکی از جذاب‌ترین نسخه‌های بازار بازی‌های ویدیویی در حال حاضر است. اما همیشه فرصت‌هایی برای بهبود وجود دارد و به نظر می‌رسد حالت جدیدRT Overdrive ، که جزئیات بیشتر از آن در پنل کنفرانس به اشتراک گذاشته می‌شود، گام دیگری به جلو باشد.

حتی با وجود پشتیبانی از ویژگی رهگیری پرتو (Ray Tracing) که در نسخه فعلی سایبرپانک در دسترس است، سازندگان همچنان به بهبودهای بازی ادامه می‌دهند. بازیکنانی که از تکنولوژی DLSS در پردازنده‌های گرافیکی مدرن انویدیا (Nvidia) استفاده می‌کنند اخیراً به‌روزرسانی DLSS 3 را با وضوح فوق‌العاده آن و فناوری DLSS Frame Generation دریافت کردند. این موارد باعث شد تا انویدیا ادعا کند که گیمرهای رایانه شخصی با پردازنده‌های گرافیکی سری RTX 40 می‌توانند این بازی را با هر تنظیماتی، از جمله گزینه‌های رهگیری پرتو بازی کنند.

عملکرد و ویژگی‌های پردازنده گرافیکی رایانه‌های شخصی را قادر می‌سازد تا بهبود بصری را به انجام برسانند و توسعه‌دهندگانی مانند سی دی پراجکت رد سعی می‌کنند بهترین استفاده را از آن‌ها ببرند و مرزها را بشکنند. نمونه‌ای از برنامه‌های درخشان این شرکت قرار است با نام Cyberpunk 2077 RT: Overdrive Tracing در پنل کنفرانس 2023 به اشتراک گذاشته شود. برنامه‌ای که محصول همکاری با انویدیا است و ویژگی رهگیری پرتو را به شهر شب زنده‌دار سایبرپانک اضافه می‌کند.

نمایش حالت RT: Overdrive سایبرپانک در کنفرانس توسعه دهندگان بازی 2023 به سی دی پراجکت اجازه می‌دهد تا پتانسیل این فناوری را به اشتراک بگذارد و همچنین توسعه دهندگان استودیوهای دیگر را در مورد آنچه امکان پذیر است و نحوه دستیابی به آن آگاه سازد. با این حال، باید گفته شود که پنل مذکور تنها برای توسعه‌دهندگان نمایش داده می‌شودو ممکن است جزئیات حالت جدید تا مدت زیادی در دسترس طرفداران قرار نگیرد.

انتشار نسخه جدید با ارتقا گرافیکی بازی سایبرپانک 2077 برای تاریخ قبلتری در ژانویه برنامه ریزی شده بود. اما طبق دلایل نامشخصی بخش ارتقا گرافیکی به کلی از آن به‌روزرسانی جدا شد و به زمانی دیگر در اواخر امسال موکول شد. شرکت سی دی پراجکت رد نیز اخبار موثق‌تری در این مورد به اشتراک نگذاشته است اما انتظار می‌رود که پس از برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان اخبار بیشتری به دست طرفداران برسد.

Cyberpunk 2077 هم اکنون برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و اس در دسترس است.

نظر شما درباره این بازی چیست؟ تغییر در حالت‌های گرافیکی این بازی چقدر می‌تواند در موفقیت آن دخیل باشد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

4 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا