سازندگان برنامه‌های متفاوتی برای سوامپ ثینگ در Crisis On Infinite Earths داشتند

دوستان قدیمی این بار به هم نرسیدند

سوامپ ثینگ و جان کنستانتین

مارک گوگنهایم تهیه‌کننده‌ی آمریکایی در صحبت‌های اخیر خود فاش کرد برنامه‌های اولیه شامل همکاری سوامپ ثینگ و جان کنستانتین در جریان رویداد Crisis On Infinite Earths می‌شد.

دنیای مشترک دی‌سی هر سال شامل یک کراس‌اُور می‌شود که رویداد امسال Crisis On Infinite Earths نام داشت. این کراس‌اُور، پنج قسمت داشته و داستان آن حول تلاش ابرقهرمانان برای توقف آنتی-مانیتور می‌چرخید؛ فردی که نابودی مالتی‌ورس را در ذهن خود می‌پروراند. اتفاقات در جریان رویداد به گونه‌ای رقم خورد که نه تنها شاهد اتحاد میان شخصیت‌های اصلی بودیم، بلکه دیگر سریال‌های ابرقهرمانی هم به دنیای مشترک دی‌سی متصل شدند. برای مثال، می‌توان به Black Lightning اشاره کرد.

Swamp Thing، یکی از سریال‌هایی است که در ابتدا قرار بود بخشی از دنیای مشترک دی‌سی باشد اما شرکت برادران وارنر آن را پس از پخش تنها یک قسمت لغو کرد. داستان روی دکتر ابیگیل آرکین تمرکز داشت که پس از مدت‌ها به زادگاهش بازمی‌گردد تا روی یک ویروس کشنده تحقیق کند. او به محض بازگشت با یک دانشمند به نام الک هالند آشنا می‌شود که او هم سعی دارد پرده از راز این ویروس بردارد. اگرچه هالند به قتل می‌رسد اما آرکین نهایتا موفق می‌شود عامل این اتفاقات را بیاید. او همچنین متوجه می‌شود برخلاف باور دیگران، هالند نمرده و تبدیل به یک موجود ترسناک شده است.

سریال Swamp Thing بازخوردهای مثبتی را از سوی مخاطبان و منتقدان دریافت کرد و به همین دلیل لغو ساخت فصل دوم از سوی برادران وارنر اتفاقی غیرمنتظره‌ محسوب می‌شد. این شرکت هرگز دلیل لغو سریال را اعلام نکرد اما طبق گزارش‌های غیر رسمی، سازندگان در تهیه‌ی بودجه‌ی مورد نیاز به مشکل برخورده بودند. به همین دلیل تصمیم گرفتند در ابتدا تعداد قسمت‌های فصل اول را از ۱۳ به ۱۰ کاهش داده و نهایتا آن را برای همیشه لغو کنند. این‌طور که به نظر می‌رسد، لغو سریال Swamp Thing باعث ایجاد تغییر قابل‌توجهی در رویداد Crisis On Infinite Earths شد.

مارک گوگنهایم (Marc Guggenheim) که یکی از دست‌اندرکاران رویداد Crisis On Infinite Earths محسوب می‌شود، چندی پیش گفتگویی را با پادکست Fake Nerd Podcast انجام داد. او در بخشی از صحبت‌های خود به برنامه‌های اولیه اشاره کرد که شامل همکاری سوامپ ثینگ و جان کنستانتین در جریان کراس‌اُور می‌شد اما با لغو سریال Swamp Thing، مجبور شدند ایده‌ی آن را کنار بگذارند. کنستانتین با نقش‌آفرینی مت رایان (Matt Ryan) برای اولین بار در سریال Constantine محصول شبکه‌ی NBC حضور یافت؛ سریالی که پس از پخش تنها یک فصل به دلیل نمرات ضعیف لغو شد. شرکت برادران وارنر سپس از این نسخه‌ی کنستانتین در دو سریال Arrow و Legends of Tomorrow استفاده کرد. گوگنهایم در این باره گفت:

قصد من این بود که شخصیت سوامپ ثینگ نقشی بزرگی در جریان کراس‌اُور ایفا کند. اگر جان کنستانتین در داستان شما نقش دارد، منطقی است که او را در کنار سوامپ ثنیگ به تصویر بکشید، در غیر صورت یک فرصت عالی را از دست داده‌اید. به دلایل مختلف، نتوانستم این ایده را به واقعیت تبدیل کنم.

جان کنستانتین نخستین بار در شماره‌ی ۳۷ کمیک بوک‌ The Saga of Swamp Thing به عنوان یک شخصیت مکمل حضور پیدا کرد. او سه سال بعد صاحب کمیک بوک‌های مستقلی شد اما همکاری میان آن دو شخصیت هرگز پایان نیافت. در ضمن، برخی طرفداران همچنان به بازگشت سوامپ ثینگ امیدوار هستند؛ زیرا در جریان Crisis On Infinite Earths اشاره‌ی کوتاهی به او شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا