یکی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۱۹ را به صورت کاملا رایگان دریافت کنید

این بازی جایگزین Frostpunk شده است

یکی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۱۹ را به صورت کاملا رایگان دریافت کنید سورنا رضایی ۰ ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ اخبار بازی
بازی اکشن Control

بازی اکشن Control که یکی از بهترین عناوین سال ۲۰۱۹ میلادی به شمار می‌رود، هم اکنون در فروشگاه اپیک رایگان شده است.

راه‌اندازی فروشگاه اپیک در دسامبر ۲۰۱۸ میلادی قطعا یکی از اتفاقات قابل‌توجه صنعت گیم طی سال‌های گذشته بوده است. این فروشگاه به واسطه عوامل مختلف مانند انحصارطلبی در زمینه انتشار بازی‌های ویدیویی، امکانات پایین یا مصرف باتری بیش از حد نرم‌افزار روی لپ تاپ‌ها انتقادهای فراوانی را دریافت کرد. با این حال، نمی‌توان چشم‌ها را روی تلاش‌هایش برای بهبود شرایط بست. فروشگاه اپیک تنها ۱۲ درصد از درآمد حاصل از فروش بازی‌ها را برداشته و مابقی را به سازندگان و ناشرش برمی‌گرداند، در حالی که رقم مزبور در فروشگاه استیم به ۳۰ درصد می‌رسد. در این بین، نباید از اهدای بازی رایگان غافل شد که همچنان ادامه داشته و هر هفته شاهد دسترسی بدون هزینه به یک بازی هستیم.

فروشگاه اپیک با انتشار یک پست در وب سایت رسمی از جدیدترین هدیه خود رونمایی کرده است. کاربران هم اکنون می‌توانند از طریق نرم‌افزار یا مرورگر به فروشگاه مراجعه کرده و بازی اکشن Control را به صورت کاملا رایگان دریافت کنند. کنترل، محصول استودیو رمدی اینترتینمنت است که خلق مجموعه مکس پین و بازی‌های Alan Wake یا Quantum Break در پرونده هنری‌اش دیده می‌شود. Control از دوربینی سوم شخص بهره برده و در ژانر اکشن-ماجراجویی ساخته شده است. داستان حول محور یک دختر جوان به جسی فیدن می‌چرخد که پس از دریافت پیام از سوی پولاریس خود را به ساختمان مرکزی Federal Bureau of Control، یعنی The Oldest House می‌رساند تا برادرش را پیدا کند.

پروتاگونیست پس از ورود به The Oldest House با بدن بدون جان زکرایا ترنچ مواجه می‌شود. پولاریس که همچنان با جسی فیدن ارتباط دارد، به او می‌گوید سلاح زکرایا را بردارد. در پی برداشتن سلاح، به مکانی تحت عنوان The Astral Plane انتقال می‌یابد. او در The Astral Plane از سوی اعضای هئیت مدیره به عنوان رئیس جدید انتخاب شده و سپس به لوکیشن اصلی داستان بازگردانده می‌شود. حالا باید به گشت و گذار در محیط پرداخته و اطلاعاتی درباره The Hiss کسب کند؛ موجودی که در نتیجه فعالیت‌های کارشناسان FBC در تمام ساختمان پخش شده و همه چیز حتی انسان‌ها را تحت کنترل خود گرفته است.

بازی اکشن Control در زمان انتشار بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرد و حتی از سوی تعدادی از کارشناسان در لیست بهترین عناوین سال ۲۰۱۹ میلادی قرار گرفت. محصول رمدی اینترتینمنت در زمینه تجاری هم عملکرد خوبی داشته است. این عنوان تا اوایل سال جاری میلادی بیش از دو میلیون نسخه در سراسر جهان فروش داشت که سازندگان و ناشر امیدوار هستند این رقم طی ماه‌های آینده افزایش یابد. در ضمن، بد نیست بدانید کنترل به بودجه‌ای ساخته شد که کمتر از ۳۰ میلیون دلار بوده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا