#مهسا_امینی

استودیو سازنده بازی Control روی یک شوتر موبایلی رایگان کار می‌کند!

همکاری رمدی با تنسنت

استودیو سازنده بازی Control

طبق اعلام رسمی، سازنده بازی Control قرار است تا با استودیو تنسنت (Tencent) که روی ساخت عناوین موبایلی تمرکز دارد، همکاری کرده و یک عنوان سبک شوتر برای گوشی‌های اندرویدی و iOS را بسازند.

ساختن بازی‌های موبایلی امروزه به دلیل تعداد بسیار بالای کاربران و همچنین پیشرفت پردازنده‌های به کار رفته در اسمارتفون‌ها، به مقصدی جدید و جدی برای سازندگان تبدیل شده است. برای مثال، شرکتی مانند اکتیویژن (Activision) حدود دو سال پیش وقتی که فهمید بازیکنان در پلتفرم اندروید و iOS چقدر مشتاق داشتن یک عنوان کالاف دیوتی روی دستگاه‌های کوچک خود هستند، از فرصت استفاده کرد و نهایتا بازی Call of Duty: Mobile را در اختیار افراد قرار داد که هنوز هم آپدیت شده و محتوای تازه به آن اضافه می‌شود.

حال نیز سازنده بازی Control ظاهرا به این موضوع واکنش نشان داده و خود قصد دارد تا با همکاری استودیو تنسنت، یک عنوان موبایلی را طراحی کند. به گفته سازندگان، قرار است تا سبک داستان و گیم پلی توسط استودیو رمدی (Remedy) طراحی شود و در کنار آن، پورت به موبایل توسط تنسنت صورت بگیرد تا شاهد یک بازی سبک شوتر، در حالت PvE (بازیکن در مقابل هوش مصنوعی) به صورت Co-Op باشیم.

نام پروژه‌ای که برای این عنوان انتخاب شده، Vanguard بوده و جالب است بدانید مدت‌هاست استودیو ردمی روی آن کار می‌کند. ایده ساخت این عنوان در واقع به حدود ۴ سال پیش در ۲۰۱۸ می‌رسد؛ زمانی که سازندگان تصمیم به ساختن یک عنوان شوتر رایگان افتادند تا بدون در نظر گرفتن مانع برای توقف، پشت سر هم آن را به صورت فصلی آپدیت کنند. همچنین در ابتدا قرار بر ساختن نسخه موبایلی نبود، بلکه در کل بازی Vanguard اول از همه برای بازار غیر آسیا و صرفا مخصوص کنسول‌ها و پلتفرم رایانه شخصی عرضه می‌شود. سپس با قراردادی که ردمی با تنسنت بسته، این عنوان یک پورت موبایلی را هم دریافت خواهد کرد که در کشورهای آسیایی باز هم به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

استودیو ردمی مدتی است که روی یک بخش داستانی برای CrossfireX کار می‌کند که یک بازی رایگان است و طی چند سال آینده کاملا مشغول خواهد بود. در واقع استودیو سازنده بازی Control قصد دارد تا یک حالت چند نفره برای آن در نظر گرفته و همچنین یک عنوان دنباله به نام Alan Wake 2 را عرضه کند. همچنین برخی برنامه‌های دیگر نیز طبق گزارش‌های مختلف از ردمی منتشر شده‌اند که خبر از ایده چند پروژه جدید و متفاوت را می‌دهند.

به هر حال اصلا مشخص نیست که تاریخ انتشار Vanguard برای چه زمانی در نظر گرفته شده و طبق اعلام رسمی، بازی فعلا در دست طراحی و آزمایش قرار دارد. با این وجود، هیچ بعید نیست که در سال ۲۰۲۲ اخبار و حتی تیزرهایی را از آن دریافت کنیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا