پنجره انتشار نسخه‌های کنسولی Company of Heroes 3 رسما اعلام شد

گمانه‌زنی‌ها به حقیقت تبدیل شدند

رلیک اینترتینمنت و سگا در جریان رویداد The Game Awards 2022 که ساعاتی قبل برگزار شد، پنجره انتشار نسخه‌های کنسولی Company of Heroes 3 را اعلام کردند.

کمپانی آو هیروز یکی از نام‌های آشنا برای علاقه‌مندان به استراژیک‌های همزمان به شمار می‌رود. این سری با عرضه Company of Heroes در سال ۲۰۰۶ میلادی شکل گرفت؛ عنوانی که نه تنها تحسین منتقدان را برانگیخت و جوایز متعددی را دریافت کرد، بلکه فروشی میلیونی را به ثبت رساند. نسخه دوم، حدودا ۱۰ سال بعد تحت عنوان Company of Heroes 2 وارد بازارهای جهانی شد. اگرچه نتوانست موفقیت‌های برادر بزرگتر خود را تکرار کند، عملکردش به گونه‌ای بود که طرفداران نسبت به ساخت نسخه بعدی امیدوار باشند.

با گذشت حدودا ۷ سال از عرضه نسخه دوم، رلیک اینتترنت (Relic Entertainment) سرانجام در تابستان سال گذشته میلادی به انتظارها پایان داد. این استودیوی کانادایی با همکاری وب سایت IGN تریلری را منتشر کرد و Company of Heroes 3 را برای نخستین بار به نمایش گذاشت. همانند نسخه‌های پیشین، با یک استراتژیک همزمان مواجه هستیم که قصد دارد نبردهای جنگ جهانی دوم را به تصویر بکشد. در ضمن، این بازی ویژگی‌های تازه‌ای را در خود جای داده تا تجربه‌ای جدید و جذاب را برای طرفداران رقم بزند.

رلیک اینترتینمنت و سگا در جریان The Game Awards 2022 که ساعاتی قبل برگزار شد، نسخه‌های کنسولی Company of Heroes 3 را تایید کردند. البته اطلاعات جدید به همین مورد خلاصه نمی‌شود. طبق اعلام سازندگان، خبری از نسخه‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان نخواهد بود و کمپانی آو هیروز 3 تنها برای کنسول‌های نسل نهمی توسعه یافته و عرضه می‌شود. علاوه بر این، تاریخ انتشار به صورت دقیق مشخص نشده و تنها می‌دانیم نسخه‌های کنسولی در سال ۲۰۲۳ میلادی و پس از عرضه نسخه رایانه‌های شخصی در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

تایید نسخه‌های کنسولی Company of Heroes 3 از سوی سازندگان به دو دلیل دور از انتظار نبود: دلیل اول، به گزارشی مربوط می‌شود که چند هفته پیش به فضای مجازی راه یافت. آن گزارش فاش کرده بود نسخه‌های کنسولی توسط Taiwan Digital Game Rating Committee رده بندی شده‌اند؛ دلیل دوم، به اتفافی ربط دارد که طی سال‌های اخیر رخ داده است. بازی‌های استراتژیک به خاطر گیم پلی و نوع کنترلشان برای کنسول‌ها عرضه نمی‌شدند اما شرایط حالا تغییر کرده است؛ برای اثبات این ادعا می‌توان به Age of Empires 2: Definitive Edition و Age of Empires 4 اشاره کرد.

همان‌طور که پیش از این اشاره شد، کمپانی آو هیروز 3 تغییرات قابل‌توجهی را در خود جای داده است. این بازی دو بخش داستانی دارد که یکی از آن‌ها کاربر را به ایتالیا برده و دیگری، نبردهای شمال آفریقا در جریان جنگ جهانی دوم را به تصویر می‌کشد. کمپین ایتالیا با الهام از سری Total War طراحی شده، با این تفاوت که المان‌های استراتژیک همزمان در آن به کار رفته است. کمپین آفریقای شمالی هم کاملاً به کمپین‌های نسخه‌های قدیمی شباهت دارد. محصول جدید رلیک اینترتینمنت همچنین در زمان انتشار چهار گروه قابل انتخاب با نام‌های آفریکاکور (یکی از سپاه‌های نیروی زمینی آلمان که در شمال آفریقا فعالیت داشت)، نیروهای بریتانیایی، ورماخت (نیروهای مسلح آلمان نازی) و نیروهای آمریکایی خواهد داشت.

به موارد گفته شده باید بهبود جلوه‌های بصری و سیستم تخریب پذیری محیط را هم اضافه کرد. ساختمان‌ها نه تنها واقع‌گرایانه‌تر از بین می‌روند، بلکه روی گیم پلی تاثیر دارند. به بیان دقیق‌تر، حضور جوخه‌های پیاده نظام در کنار یک ساختمان در حال تخریب می‌تواند از بین رفتنشان منجر شود. در انتها، لازم به ذکر است بازی Company of Heroes 3 در تاریخ ۴ اسفند سال جاری (مصادف با ۲۳ فوریه سال ۲۰۲۳ میلادی) عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا