#مهسا_امینی

بازی Clownfield 2042 معرفی شد؛ کنایه‌ای تازه به Battlefield جدید!

دلقکفیلد ۲۰۴۲

بازی Clownfield 2042

چنان که به نظر می‌رسد، هنوز سوپرایزهای سال ۲۰۲۱ تمام نشده و حال نوبت به بازی Clownfield 2042 رسیده تا کمی سازندگان Battlefield 2042 را مسخره کند!

پاندمی کرونا در واقع دورانی بود که هرقدر برای خانه نشین شدن افراد کار را سخت می‌کرد، اما گذراندن وقت بیشتر جلوی تلویزیون و کنسول‌های بازی را بسیار بیشتر از قبل کرده بود. طی دو سال گذشته، این روند همچنان ادامه داشته و بازی‌های ویدیویی در حال محبوبیت بیشتر از قبل هستند، اما یک نکته بسیار بزرگ درباره این موضوع وجود دارد؛ در دوران دورکاری، طراحی بازی‌ها هم سخت می‌شود! بدین ترتیب دیگر سازندگان نمی‌توانند به خوبی برخی مشکلات و مسائل مربوط به پروژه‌های خود را برطرف کنند و در نتیجه، با مشکلات فراوانی مواجه خواهند شد.

برای مثال، بازی Cyberpunk 2077 در سال ۲۰۲۰ عرضه شد تا پس از ۸ سال انتظار، تجربه فوق‌العاده متفاوتی از یک بازی ویدیویی، تحت عنوان شاهکار CD Projekt Red را به کاربران هدیه دهد. اما نتیجه این شد که سونی بازی را به کلی از فروشگاه آنلاین پلی استیشن برداشت تا مشکلات آن برطرف شود! همچنین بازی GTA The Trilogy: The Definitive Edition هنگام عرضه باگ‌هایی داشت که در سه‌گانه اصلی هم ندیده بودیم! مدتی پیش نیز جدیدترین بازی در سری Battlefield عرضه شد که قرار بود تا حجت را بر رقابت با Call of Duty تمام کند، اما خیلی بد خراب کرد.

بازی Battlefield 2042 در واقع یک سبک و حالت جدید را به عناوین سبک شوتر اضافه کرد و سازندگان آن اعلام کردند که تمرکز به جای حالت داستانی، روی بخش چند نفره است. اما هنگام عرضه، تعداد باگ‌ها و مشکلات فنی بازی به حدی بالا بود که هم‌اکنون بعد از گذشت چند ماه هنوز مشکلات آن برطرف نشده و از طرفی تعداد کاربران بازی Battlefield 5 از آن هم بیشتر است! به همین دلیل نیز اخیرا یک بازی جدید به نام Clownfield 2042 عرضه شده تا این شکست الکترونیک آرتس (Electronic Arts) را به رخ بکشد.

در واقع بازی Clownfield 2042 به قصد با گرافیک پایین و طراحی ضعیف عرضه شده تا کاربران عمق فاجعه در Battlefield 2042 را درک کنند! البته این اولین بار نیست که چنین بازی اقتباسی و کنایه‌آمیزی را می‌بینیم، بلکه پیش‌تر نیز بازی Crab Game برای سریال معروف Squid Game منتشر شده بود. با این وجود، جالب است که این بازی‌ها به قیمت‌های چند دلاری در فروشگاه استیم (Steam) گذاشته می‌شوند و کاربرانی نیز برای تجربه آن‌ها پول پرداخت می‌کنند!

به هر حال طبق اعلام سازندگان در استودیو Riverside Sports بازی Clownfield 2042 هنگام عرضه دارای سه حالت Team Deathmatch، Free For All و Domination خواهد بود. همچنین چند نقشه برای آن در نظر گرفته شده که در آینده تعداد آن‌ها بیشتر هم خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا