فیلم جدید کریستوفر نولان محتوای سفر در زمان ندارد

شباهت این فیلم با Inception تا چه اندازه است؟

فیلم جدید کریستوفر نولان محتوای سفر در زمان ندارد مهسا سپاهی ۰ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ سینمای جهان
کریستوفر نولان

کارگردان فیلم Tenet، کریستوفر نولان، در مصاحبه‌ی اخیر خود با ویکلی تایید کرد که فیلم جدیدش محتوای سفر در زمان ندارد.

اگر با کارهای یکی از مطرح‌ترین فیلم‌سازان دنیای سینما یعنی کریستوفر نولان آشنا باشید، او را به‌عنوان کارگردانی که در فیلم‌های خود از مفهوم زمان استفاده می‌کند و با امضای خود در ژانر علمی تخیلی، با این مفهوم سر و کله می‌زند، می‌شناسید. دو فیلم مهم این فیلم‌ساز شناخته شده، Inception و Interstellar نام دارند که از محبوب‌ترین کارهای او شمرده می‌شوند و مفهوم سفر در بعد زمان، در این فیلم‌ها به خوبی نمایان هستند. از آن‌جایی که معمولا نولان را به ساخت چنین فیلم‌هایی می‌شناسیم، عده‌ی زیادی انتظار داشتند که اثر جدید این کارگردان، Tenet، دارای المان سفر در زمان باشد، اما به‌نظر می‌رسد این‌طور نیست.

کریستوفر نولان در یکی از مصاحبه‌های اخیر خود با رسانه‌ی ویکلی، اعلام کرده فیلم Tenet محتوای سفر در زمان ندارد:

این فیلم یک فیلم سفر در زمان نیست. محتوای آن به شکلی متفاوت به زمان ارتباط دارد. نه به‌ صورتی که وارد درس‌های فیزیک شود، اما وارونگی مفهومی است که در آن واحد اینتروفی (واحد ترمودینامیک) برعکس می‌شود، در نتیجه به صورت وارونه در واحد زمان پیش می‌رود، این به صورت نسبی به ما وابسته است.

جالب است بدانید طبق گفته‌ی جان دیوید واشنگتن، یکی از بازیگران Tenet، این فیلم با عنوان Inception ارتباط‌ دارد. از طرفی دیگر، او می‌گوید در رابطه‌ با فهم داستان فیلم دچار مشکلاتی بوده و از ابتدا نتوانسته با فیلم‌نامه ارتباط کافی را برقرار کند. طبق صحبت‌های جان دیوید واشنگتن، انتظار می‌رود شاهد اثری متفاوت، با امضای منحصر به‌فرد کریستوفر نولان در ژانر علمی تخیلی باشیم.

طبق اطلاعات منتشر شده، فیلم Tenet از تاریخ ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ (مصادف با ۳۱ جولای سال جاری میلادی) به سینماهای آمریکا خواهد آمد و علاقه‌مندان می‌توانند از دیدن یازدهمین اثر بلند کریستوفر نولان لذت ببرند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا