#مهسا_امینی

بازیگر Tenet ارتباط این فیلم با Inception را تایید کرد

تشبیه عجیب جان دیوید واشنگتن

بازیگر Tenet

جان دیوید واشنگتن بازیگر Tenet در بخشی از مصاحبه‌ی خود با وب سایت Esquire فاش کرد ارتباطی بین این فیلم و Inception وجود دارد.

از زمان معرفی Tenet در سال گذشته‌ی میلادی تاکنون، دو تریلر و یک کلیپ از آن منتشر شده است اما به واسطه‌ی حساسیت کریستوفر نولان (Christopher Nolan)، هنوز اطلاعات چندانی پیرامون جزئیات داستان نداریم. البته همین اندک اطلاعات موجود هم برای طرفداران پروپاقرص کافی بوده است تا شواهد را کنار هم قرار داده و تئوری‌های مختلفی را مطرح کنند. یکی از جالب‌ترین تئوری‌ها ارتباط این اثر و Inception است؛ تئوری‌ای که طی هفته‌های اخیر، به خصوص بعد از انتشار دومین تریلر بسیار مورد توجه قرار گرفت.

خبرنگار وب سایت Esquire چندی پیش این فرصت را به‌دست آورد تا مصاحبه‌ای را با جان دیوید واشنگتن (John David Washington) انجام دهد. او در بخشی از گفتگو به سراغ تئوری‌های طرفداران رفت و پرسید آیا Tenet دنباله‌ای برای Iception است یا خیر. واشنگتن هم در پاسخ، این دو فیلم را به افرادی تشبیه کرد که به‌واسطه‌ی ازدواج به یکدیگر مرتبط شده‌اند:

آن‌ها به واسطه‌ی ازدواج به یکدیگر مرتبط شده‌اند. آن‌ها فقط برای جشن‌ها و دورهمی‌های مختلف مثل شکرگزاری و خوردن باربکیو دور هم جمع می‌شوند چون یکی در اروپا و دیگری هم در کامپتن (شهری در ایالت کالیفرنیا) زندگی می‌کند.

اگرچه جان دیوید واشنگتن ارتباط بین Tenet و Inception را تایید کرده اما تشبیه او آنقدر عجیب و غریب است که نمی‌توان هیچ گونه اطلاعاتی از آن به‌دست آورد. از همین رو، به نظر می‌رسد برای درک بهتر ارتباطی که بین این دو فیلم وجود دارد، باید تا زمان اکران جدیدترین ساخته‌ی کریستوفر نولان صبر کنیم. در این میان، ذکر یک نکته خالی از لطف نیست. واشنگتن در مصاحبه‌ی اخیر خود با وبسایت Comic Book فاش کرده بود در زمان فیلمبرداری در فهم داستان با مشکلات بسیاری روبرو شده بود. به همین دلیل، از کریستوفر نولان سوال می‌پرسید تا بتواند همگام با داستان پیش برود.

البته او تنها نیست. رابرت پتینسون (Robert Pattinson) هم در گفتگویش با وب سایت Esquire صحبت‌های مشابهی را انجام داده بود. او گفت برخی اوقات این سوال را از خودش می‌پرسید که فیلم اصلا درباره‌ی چه چیزی است:

مثل همه‌ی آثار کریستوفر نولان فیلمی به شدت پیچیده به حساب می‌آید. وقتی کار فیلمبرداری و تدوین‌شان به پایان رسیده باید سه یا چهار بار به تماشایشان بنشینید تا بفهمید ماجرا از چه قرار بوده است.

اگر از دنبال‌کنندگان اخبار مربوط به آثار کریستوفر نولان باشید، احتمالا باید بدانید که این فیلمساز انگلیسی-آمریکایی تمایل چندانی به استفاده از پرده‌ی سبز نداشته و ترجیح می‌دهد صحنه‌ها را به شکل واقعی ضبط کند. همین موضوع هم باعث شد در جریان ساخت Tenet به جای استفاده از مدل‌های مینیاتوری و ترکیب آن‌ها با جلوه‌های ویژه، یک هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ قدیمی را خریداری کرده و برای صحنه‌ی انفجار یک هواپیما مورد استفاده قرار دهند.

در پایان، لازم به ذکر است که Tenet از تاریخ  ۲۷ تیر (مصادف با ۱۷ جولای) به سینماهای آمریکا خواهد آمد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا