برادر کریس راک ویل اسمیت را به مبارزه بوکس دعوت کرد

مشت در برابر سیلی؟

برادر کریس راک ویل اسمیت را به مبارزه بوکس دعوت کرد نرگس کریمی پور ۰ ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ سینمای جهان
برادر کریس راک ویل اسمیت را به مبارزه بوکس دعوت کرد

کنی راک (Kenny Rock) برادر کریس راک (Chris Rock) با توجه به حادثه‌ای که بین ویل اسمیت و برادرش پیش آمده بود، این هنرمند را به مسابقه بوکس دعوت کرد. 

در مراسم اسکار سال ۲۰۲۲ هنگامی که کریس راک کمدین و مجری آمریکایی برای اعلام بهترین مستند سال از دیدگاه داوران جشنواره اسکار به روی صحنه آمده بود، طبق  رسم جشنواره‌های سینمایی تلاش کرد تا با تعدادی از هنرمندان حاضر در مراسم به شوخی و مزاح بپردازد. 

پس از صحبت با تعدادی از بازیگران حاضر در مراسم او ویل اسمیت (Will Smith) و همسرش جیدا پینکت اسمیت (Jada Pinkett Smith) را مورد خطاب شوخی خود قرار داد. اخیرا همسر ویل اسمیت به یک گونه بیماری پوستی مبتلا شده و به همین خاطر تمام موهای خود را تراشیده است. به همین دلیل کریس راک در مراسم اسکار امسال موهای تراشیده جیدا را مورد شوخی قرار داده و عنوان کرد که او مناسب بازی در دنباله فیلم G.I. Jane است. شخصیت اصلی فیلم G.I. Jane زنی با سر تراشیده است و به همین علت کریس راک باور داد که اکنون جیدا با ظاهر جدید خود مناسب بازی در این اثر است. 
اگرچه مشخص است که راک منظور خاصی از این شوخی نداشته اما با این حال این جمله احساسات خانواده اسمیت را برانگیخته کرد و باعث شد تا ویل اسمیت واکنش تندی به این حرف راک نشان دهد. او هنگامی که راک هنوز روی استیج ایستاده بود به او حمله کرد و با قدرت به صورت این هنرمند سیلی زد. سیلی که بعد‌ها بسیار جنجال برانگیز شد و تمام رسانه‌های خبری در رابطه با آن به گفت‌و‌گو پرداختند. 

اگرچه ویل اسمیت از راک و مردم محترمانه عذرخواهی کرده و از آکادمی اسکار استعفا داد، با این حال راک هیچ واکنشی به این عذرخواهی نشان نداده و سکوت پیشه کرد. در حالی که پلیس آمریکا آماده بود تا در صورت شکایت راک از اسمیت او را دستگیر کند. در ادامه این جریان ویل اسمیت به مدت ۱۰ سال از حضور در مراسم اسکار محروم شد و اعضای این آکادمی از رفتار شتاب‌زده اسمیت به شدت انتقاد کردند. 

اکنون پس از گذشت هفته‌ها برادر کریس راک، کنی راک، ویل اسمیت را به یک مبارزه بوکس دعوت کرده است. درست زمانی که درام پیرامون وضعیت راک و اسمیت شروع به خاموش شدن کرد، کنی راک، اسمیت را به مبارزه دعوت کرد. پس از امضای قرارداد با دیمون فلدمن، بنیانگذار سلبریتی بوکسینگ، کنی راک پیشنهاد کرد، ویل اسمیت اولین حریف او باشد. وقتی از کنی راک پرسیده شد که آیا فکر می‌کند برادرش کریس و اسمیت نیز باید با هم بجنگند، کنی راک گفت:

نه نباید. اما من باید با ویل اسمیت وارد رینگ شوم.

او حتی عنوان کرد که فکر می‌کند قادر است، اسمیت را در دعوا ببرد، و افزود:

بله، در این مورد به ما توهین نمی‌شود. من به دست‌ها اجازه می‌دهم صحبت کنند.

اکنون به نظر می‌رسد که با توجه به اتفاقات اخیر تمام پروژه‌های کاری اسمیت درگیر شده و به گونه‌ای مختل شده‌اند. علاوه بر اینکه آکادمی اسکار جایزه اسمیت را از ا پس گرفت، اکنون مشخص نیست که سرنوشت فیلم جدید او برای نتفلیکس به نام Fast and Loose چگونه خواهد شد زیرا فیلمبرداری آن با توجه به اقدام عجولانه اسمت در رابطه با شوخی راک متوقف شده است.  

طغیان اسمیت بدون شک نقطه عطفی در زندگی شخصی او است، اما کریس راک به خاطر نحوه مدیریت این موقعیت مورد ستایش قرار گرفت و به اجرای خود در مراسم ادامه داد. این بازیگر اظهار داشته است تا زمانی که پولی به او نرسد، نمی‌خواهد در مورد این حادثه صحبت کند و برادرش کنی قبلاً گفته بود که فکر نمی‌کند عذرخواهی اسمیت واقعی باشد.

حتی اگر گفته‌های راک صحت داشته باشد و عذرخواهی اسمیت واقعی نبوده باشد، مبارزه با خشونت با خشونت، همانطور که او پیشنهاد کرده است، راه حل مناسبی نیست. همانطور که گفته شد، اسمیت در تلاش است تا موقعیت را پشت سر بگذارد، بنابراین احتمالاً حتی به خود زحمت پاسخ دادن به درخواست کنی راک را نخواهد داد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا