#مهسا_امینی

ویل اسمیت ۱۰ سال از حضور در اسکار محروم شد!

مجازات کار زشت

ویل اسمیت ۱۰ سال از حضور در اسکار محروم شد! نریمان هروی ۲ ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ سینمای جهان
سیلی ویل اسمیت در اسکار

آکادمی اسکار تصمیم گرفت تا ویل اسمیت را به مدت ۱۰ سال و به دلیل سیلی زدن به صورت کریس راک، از مراسم اسکار محروم کند.

تقریبا پس از گذشت ۲ هفته از این که ویل اسمیت به دلیل شوخی کریس راک با همسرش یعنی جادا پینکت اسمیت، به او در مراسم اسکار سیلی زد، آکادمی اسکار در روز جمعه‌ی اخیر اعلام کرد که ویل اسمیت را به مدت ۱۰ سال از تمام رویداد‌های خود (شامل مراسم اسکار) محروم می‌کند.

دیوید رابین و داون هادسن که به ترتیب رئیس و مدیرعامل آکادمی اسکار محسوب می‌شوند، نوشته‌اند که:

هیئت مدیره تصمیم گرفته که ویل اسمیت را از تاریخ ۸ آوریل ۲۰۲۲ به مدت ۱۰ سال از هر گونه مراسم، رویداد و برنامه‌ی اسکار محروم کند و او همچنین حق ندارد تا در مراسم اهدای جوایز اسکار حضور داشته باشد. کار او در واقع رفتاری آسیب‌زا و غیر‌قابل‌قبول بود.

پس از ماجرای سیلی زدن ویل اسمیت به کریس راک در مراسم، چندین پروژه‌ با حضور او مثل Bad Boys 4 برای سونی، Fast And Loose برای نتفلیکس و فیلم Emancipation برای اپل تی‌وی به حالت تعلیق درآمدند. اسمیت همچنین پیش از این و به صورت عمومی از کریس راک و آکادمی معذرت‌خواهی کرده بود.

به هر حال ویل اسمیت جایزه اسکار اخیری را که گرفته است را می‌تواند نگه دارد و همچنین حق او برای نامزدی و دریافت جایزه‌ی اسکار در زمان محرومیت، محفوظ است و او فقط نمی‌تواند در مراسم‌ها حضور داشته باشد.

ویل اسمیت هفته‌ی پیش از عضویت در آکادمی استعفا داد و پس از آن بسیاری‌ها منتظر بودند تا ببینند آکادمی چه مجازاتی را برای حرکت زشت او در نظر می‌گیرد. همچنین گفته می‌شود که از او پس از سیلی زدن به کریس راک خواسته شد تا مراسم را ترک کند ولی او حاضر به انجام این کار نشد.

این بازیگر تنها کسی نیست که به صورت موقت از طرف آکادمی محروم شده است. افرادی مثل بیل کازبی، رومن پولانسکی و هاروی واینستاین پیش از این به دلیل فساد اخلاقی و اتهامات تجاوز جنسی از حضور در اسکار محروم شدند.

نظر شما در مورد مجازات ویل اسمیت چیست؟ فکر می‌کنید سخت‌گیرانه بود؟ آیا ممکن است فعالیت بازیگری او پس از سیلی زدن به کریس راک تحت تاثیر قرار گیرد؟ ممنون می‌شویم که نظر خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا