اشتراک ارزان قیمت ایکس باکس گیم پس در راه است؟

البته به همراه یک سری محدودیت‌ها

اشتراک ارزان قیمت گیم پس

شواهد امر گویای این موضوع است که کمپانی مایکروسافت به‌زودی اشتراک ارزان قیمت ایکس باکس گیم پس را به همراه یک سری محدودیت‌ها عرضه می‌کند.

سرویس اشتراکی مایکروسافت کاتالوگ گسترده و متنوعی از بازی‌ها را در قالب اشتراک ماهانه و سالانه با قیمت مناسب به کاربران ارائه می‌دهد که به لطف پشتیبانی مستمر و عرضه بازی‌های جدید در آن به طور هفتگی، عضویت در این سرویس به یک امر تقریبا واجب برای دارندگان کنسول‌ها و پی‌سی بازها تبدیل کرده است.

با توجه به محبوبیت فوق‌العاده این سرویس در میان بازیکنان، ردموندی‌ها نیز همواره در تلاش هستند تا با ارائه قابلیت‌های جدید، جامعه گیم پس را گسترش دهند. در همین راستا، به تازگی یک نظرسنجی در وب‌سایت ریست ارا قرار داده شده که در آن به احتمال عرضه اشتراک ارزان قیمت گیم پس اشاره شده است.

به عبارت دقیق‌تر، در این نظرسنجی از بازیکنان پرسیده که آیا حاضر هستند با پرداخت هزینه کمتر نسبت به اشتراک عادی گیم پس، در این سرویس عضو شوند، اما اشتراک آن‌ها با یک سری محدودیت‌ها همراه شود. در واقع، ظاهرا مایکروسافت در این اشتراک قصد دارد تا بازی‌های انحصاری خود را از همان روز نخست در اختیار کاربران قرار ندهد، بلکه آن‌ها را با کمی تاخیر (نهایتا تا شش ماه بعد از انتشار) به گیم پس اضافه کند.

علاوه بر این، گفته شده که در اشتراک ارزان قیمت گیم پس شاهد نمایش تبلیغات نیز خواهیم بود. البته، هنوز مشخص نیست که این تبلیغ‌ها به چه صورت نمایش داده خواهند شد. با توجه به گزارش‌های قبلی، ممکن است که در داخل برخی از بازی‌ها تبلیغ‌هایی به صورت ویدیویی یا تصویری نمایش داده شوند.

البته، ذکر این نکته مهم است که این نظرسنجی به طور یقین به معنای راه‌اندازی سرویس ارزان قیمت گیم پس در آینده نیست و چه بسا شاید این موضوع هرگز اتفاق نیافتد. با این حال، ایجاد یک نظرسنجی راه مناسبی برای ردموندی‌ها است تا به کمک آن میزان تقاضا و محبوبیت یک سرویس جدید را بسنجند. همان‌طور که در ابتدای خبر اشاره شد، هدف اصلی مایکروسافت گسترش تعداد کاربران گیم پس بوده که راه‌اندازی اشتراک ارزان قیمت می‌تواند کمک شایانی در دستیابی به اهداف ردموندی‌ها کند؛ به خصوص که سرعت رشد جامعه گیم پس به تازگی کاهش یافته است.

دقت داشته باشید که شرکت مایکروسافت تا به این لحظه واکنشی از خود در قبال ادعا فوق نشان نداده و هیچ کدام یک از منابع رسمی نیز صحت این گفته‌ها را تایید و یا تکذیب نکرده است. بدین ترتیب، هنوز نمی‌توان با قاطعیت درباره فروش اشتراک ارزان قیمت ایکس باکس گیم پس با چنین ویژگی‌هایی در آینده نزدیک اظهار نظر کرد و طبق معمول، باید منتظر انتشار خبرهای موثق از سوی ردموندی‌ها بمانیم.

با این وجود، راه‌اندازی اشتراک ارزان قیمت گیم پس چندان هم دور از انتظار نیست؛ چرا که شرکت مایکروسافت چند وقتی است که تمام تمرکز خود را روی بهبود و ارتقای گیم پس قرار داده است. در همین حین، ردموندی‌ها مدتی پیش اشتراک خانوادگی ایکس باکس گیم پس را در دو کشور کلمبیا و ایرلند عرضه کردند. در واقع، با خرید اشتراک خانوادگی گیم پس آلتیمیت به قیمت ۲۵ دلار می‌توانید حداکثر تا ۵ نفر از تمام امکانات و مزایای این سرویس به طور جداگانه بهره‌مند شوید. البته، این اشتراک هنوز در سرتاسر جهان عرضه نشده است.

بر اساس آخرین گزارش مایکروسافت که در اوایل سال جاری میلادی منتشر شده، تعداد کاربران سرویس ایکس باکس گیم پس به بیش از ۲۵ میلیون نفر رسیده است. این در حالی است که کمپانی سونی مدتی پیش در گزارشی اعلام کرد که این سرویس بالغ بر ۲۹ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با احتمال راه‌اندازی و فروش اشتراک ارزان قیمت سرویس ایکس باکس گیم پس چیست؟ در صورت عرضه چنین سرویسی، با توجه به محدودیت‌های آن، آیا شما خرید این اشتراک را به اشتراک استاندارد گیم پس ترجیح خواهید داد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا