#مهسا_امینی

دنباله‌ی Captain Marvel حکم یک زمینه‌چینی را برای پنجمین فیلم Avengers خواهد داشت

کارول دنورز، رهبر جدید انتقامجویان خواهد بود

پنجمین فیلم Avengers

اینطور که به نظر می‌رسد، قسمت دوم Captain Marvel قرار است حکم یک زمینه‌چینی را برای پنجمین فیلم Avengers داشته باشد.

اوایل بهمن سال گذشته بود که وب سایت The Hollywood Reporter با انتشار یک گزارش ساخت دنباله را برای Captain Marvel تایید کرد. آن زمان گفته شد آنا بودن (Anna Boden) و ریان فلک (Ryan Fleck) کارگردانان قسمت اول باز نمی‌گردند و وظیفه‌ی آماده سازی فیلمنامه هم بر عهده‌ی مگان مک‌دونل (Megan McDonnell) قرار گرفته است. در آن گزارشی نامی از کارگردان جدید برده نشد اما نویسنده‌ی گزارش تاکید کرد اولویت مدیران مارول با فیلمساز زن است. حال و با گذشت حدودا سه ماه از آن زمان، مطلب جدیدی در فضای مجازی منتشر شده که جزئیات بیشتری را از دومین اقتباس سینمایی کمیک بوک‌های کاپیتان مارول در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

با توجه به مطلبی که به تازگی روی خروجی وب سایت MCU Cosmic قرار گرفته، اتفاقاتی که در دنباله‌ی Captain Marvel رخ می‌دهد، به پنجمین فیلم Avengers منجر خواهد شد. ظاهرا در این اثر گروهی از شخصیت‌های جدید حاضر هستند که رهبری‌شان بر عهده‌ی کارول دنورز قرار دارد. در ادامه‌ی مطلب گفته شد رابطه‌ای که از لحاظ روایی میان دومین اقتباس سینمایی کاپیتان مارول و جدیدترین فیلم انتقامجویان وجود دارد، شباهت بسیاری به رابطه‌ی میان Captain America: Civil War و فیلم Avengers: Infinity War خواهد داشت. اگر به یاد داشته باشید، اتفاقاتی که در Civil War رخ داد، حکم یک زمینه‌چینی را برای پایان فاز سوم و اتمام خط داستانی سنگ‌های ابدیت داشت.

نویسنده‌ی MCU Cosmic در بخش دیگری از مطلب خود گفت فردی که Captain Marvel 2 را بسازد، به احتمال بسیار کارگردانی Avengers 5 را هم بر عهده خواهد داشت. اینطور که به نظر می‌رسد، مدیران استودیوی مارول از سیاست‌های قدیمی خود بسیار راضی بوده‌اند که قصد دارند دوباره آن‌ها را مورد استفاده قرار دهند؛ برادران روسو (Russo Brothers) در دومین همکاری خود با مارول، فیلم Captain America: Civil War را ساختند و پس از آن هم به عنوان کارگردان روی قسمت‌های سوم و چهارم انتقامجویان کار کردند. به غیر این موارد، یک نکته‌ی بسیار مهم دیگر در گزارش وجود دارد.

در ابتدای مطلب از عبارت Avengers Film استفاده شد اما نویسنده در بخش‌های پایانی عبارت New Avengers Film را جایگزین کرد که باعث به وجود آمدن گمانه‌زنی‌های مختلفی شده است. عده‌ای از طرفداران اعتقاد دارند در این فیلم شاهد گروهی از شخصیت‌های مختلف و جدید به رهبری کارول دنورز خواهیم بود اما عده‌ی دیگر احتمال ساخت اقتباس سینمایی کمیک بوک‌های انتقامجویان جدید (New Avengers) را مطرح کرده‌اند. این گروه در کمیک بوک‌ها شخصیت‌های مختلفی از جمله ولورین، اسپایدر وومن، آیرون من، رونین، دکتر استرنج، اکو و آیرون فیست را شامل می‌شود.

شرکت والت دیزنی و استودیوی مارول چندی پیش برنامه‌های خود را برای فاز چهارم دنیای سینمایی تغییر دادند و لیست جدیدی را در فضای مجازی منتشر کردند که شامل Captain Marvel 2 هم می‌شود. بر این اساس، جدیدترین اقتباس سینمایی کاپیتان مارول از تاریخ ۱۷ تیر سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۸ جولای سال ۲۰۲۲) روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا