#مهسا_امینی

نشان زودیاک کاپیتان لیوای در انیمه‌ی حمله به تایتان چیست؟

وجه‌ی دیگری از کاراکتر سرد و جدی لیوای آکرمن

کاپیتان لیوای

ممکن است لیوای آکرمن قهرمان اصلی انیمه و مانگای محبوب حمله به تایتان نباشد، اما تعداد قابل توجهی از طرفداران معتقدند که کاپیتان لیوای داستان را از آن خود کرده است یا حداقل در طول سال‌ها توانسته است توجه بسیاری از طرفداران را به خود جلب کند.

در حالی که بسیاری از بینندگان به دلیل ظاهر لیوای جذب او می‌شوند، شخصیت و رفتارهای او لیوای را به یکی از کاراکترهای محبوب داستان تبدیل می‌کند. کاپیتان لیوای به‌عنوان ستونی محکم و استوار برای هنگ اکتشاف (Survey Corps) عمل می‌کند و به همه‌ی افراد مسئولیت‌پذیری را می‌آموزد. مطمئناً لیوای آکرمن برای تمام افراد گروه هنگام بروز بحران‌ها یک شخصیت قابل اعتماد و تکیه‌گاهی محکم است.

کاپیتان لیوای دارای ویژگی‌هایی است که ممکن است برای همه جذاب نباشد. او رک و پوست‌کنده است و از ابراز رنجش یا آزردگی خود نسبت به افراد یا مسائل ابایی ندارد. با این وجود، او همچنان یک چهره قابل احترام در هنگ اکتشاف و ارتش است. او قوی‌ترین سرباز بشریت است و نشان زودیاک او با توجه به این واقعیت کاملاً همخوانی دارد. کاپیتان لیوای متولد تاریخ ۲۵ دسامبر است، به این معنی که او یک متولد بُرج جَدْی (Capricorn) است که به‌عنوان جاه طلب‌ترین نشان زودیاک شناخته می‌شود.

«برج جدی» یکی از نشان‌های زودیاک دوازدگانه است که با یک بز دریایی نشان داده می‌شود و دهمین نشان زودیاک است. جدای از جاه طلب بودن، متولدین «برج جدی» اغلب به‌عنوان معتاد به کار شناخته می‌شوند. این افراد دارای اراده بالایی هستند، هدف‌گرا هستند و در ویژگی‌هایی مانند عمل‌گرایی و منطق مهارت دارند. چنین ویژگی‌هایی آن‌ها را به رهبران ذاتی یا مسئول در گروه دوستان خود تبدیل می‌کند. به دلیل ماهیت جاه طلبی و سخت‌کوشی، «برج جدی» همیشه برای به‌دست آوردن تلاش می‌کند و به‌طور مداوم استانداردهای بالایی را برای خود و دیگران تعیین می‌کند. متولدین «برج جدی» شکست و ناتوانی را تحقیر می‌کنند و اگر نتوانند به هدفی دست یابند یا چیزی مطابق با استانداردهای آن‌ها نباشد، به خودشان سخت خواهند گرفت.

بنابراین، گاهی اوقات لجبازی و بدبین بودن در شخصیت متولدین «برج جدی» اجتناب‌ناپذیر است.

از آنجایی که «برج جدی» بیش‌تر روی جنبه منطقی موضوعات تمرکز می‌کند، این افراد ممکن است اغلب سرد، بی‌احساس یا بی‌توجه به‌نظر برسند. گاهی اوقات آن‌ها در بیان احساسات خود با مشکل مواجه می‌شوند یا حتی نسبت به احساسات دیگران حساس هستند. با این حال، این بدان معنا نیست که این افراد روبات‌هایی بدون قلب یا همدلی هستند. آن‌ها در اعماق وجودشان به مسائل اهمیت می‌دهند، اما از آنجایی که روی جنبه عملی موقعیت تمرکز می‌کنند، ممکن است گاهی اوقات سخنان‌شان کمی تند به نظر برسد.

بسیاری از ویژگی‌های «برج جدی» در شخصیت کاپیتان لیوای برجسته است. لیوای آکرمن نه تنها از نظر جسمی قوی است، بلکه از نظر احساسی و ذهنی دارای قدرت است. مطمئناً داشتن شغلی که مستلزم به‌خطر انداختن زندگی باشد، آسان نیست. گذشته از این، کاپیتان لیوای رفقایی دارد بیش‌تر آن‌ها را در خلال جنگ از دست می‌دهد. لیوای دوران کودکی سختی را پشت سر گذاشت، زیرا در یک شهر زیرزمینی به نام Underground بزرگ شده بود. با این حال، علی‌رغم تجربیات تلخی که دارد، کاپیتان لیوای همچنان محکم استوار است.

«برج جدی» این توانایی را دارد که در مواقع ضروری باثبات بماند، و این باعث می‌شود که دیگران در موقعیت‌های دشوار برای تصمیم‌گیری به آن‌ها مراجعه کنند. به‌عنوان کاپیتان تیم، موقعیت‌های زیادی در سرتاسر Attack on Titan وجود دارد که در آن هنگ اکتشاف به لیوای روی می‌آورد تا در هنگام بحران، تصمیم نهایی را اخذ کند. در قسمت‌هایی که داستان به تایتان مونث می‌پرداخت، ارن (Eren Yeager) وسوسه شد که به یک تایتان تبدیل شود. با این حال، صحبت‌های کاپیتان لیوای و دیگر افراد جوخه‌ی او، که به کاپیتان خود بسیار اعتماد دارند، ارن را از عاقبت چنین تصمیمی آگاه کرد.

به‌‌طور کلی، متولدین «برج جدی» ترجیح می‌دهند منظم باشند. برای کاپیتان لیوای، این ویژگی به معنای وسواس او برای نظافت است. کاپیتان لیوای نیاز دارد که محیط زندگی‌اش بی‌عیب و نقص باشد. او حتی در جنگ هم وقت صرف می‌کند تا خون روی تیغه‌هایش را پاک کند. علاوه بر این، در حالی که لیوای ممکن است در بیش‌تر مواقع سرد و بی احساس به‌نظر برسد، او همچنان همدل است و به سربازان دیگر و رفاه آن‌ها اهمیت می‌دهد. کاپیتان لیوای کسی است که همیشه از سربازان کشته‌شده به خاطر ادای وظیفه‌شان تشکر و قدردانی می‌کند.

کاراکتر لیوای آکرمن می‌تواند در رابطه با موضوعی احساساتی شود، اما به‌سرعت به وجه‌ی منطقی‌اش باز می‌گردد. متولدین «برج جدی» تمام ویژگی‌هایی از جمله انگیزه، قدرت، جاه طلبی و سخت‌کوشی را دارا هستند. در طول داستان حمله به تایتان، کاپیتان لیوای به‌طور مداوم قلب خود را وقف هنگ اکتشاف کرده است. بقیه اعضای سپاه به او ایمان زیادی دارند، زیرا از توانایی‌های او آگاه هستند. جدای از مهارت‌های چشمگیر او، رهبری عملی و سابقه کاری لیوای ثابت می‌کند که او در واقع قوی‌ترین سرباز بشریت است.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا