درآمد بازی Candy Crush Soda Saga از مرز دو میلیارد دلار گذشت

این عنوان پس از شش سال همچنان در جذب مخاطب موفق است

درآمد بازی Candy Crush Soda Saga

درآمد بازی Candy Crush Soda Saga که دومین نسخه از سری محبوب Candy Crush به حساب می‌آید، از زمان انتشار تا به حال از مرز دو میلیارد دلار عبور کرده است.

این خبر توسط سایت آماری Sensor Tower منتشر شده است که به طور تخصصی آمار فروش بازی‌های موبایل را بررسی می‌کند. این عنوان از زمان عرضه در سال ۲۰۱۴ میلادی تا به حال ۴۱۰ میلیون بار روی اپ استور و گوگل‌پلی دانلود شده است. درآمد بازی در آمریکا به تنهایی نیمی از درآمد کلی یعنی ۱.۱ میلیارد دلار را به خود اختصاص می‌دهد. به جز آمریکا این عنوان محبوبیت بسیاری نیز در هند دارد، به طوری که پس از آمریکا بیشترین میزان دانلود در این کشور ثبت شده است. طبق آمار این بازی ۶۸ میلیون بار در آمریکا و ۵۰ میلیون بار در هند دانلود شده است که به ترتیب ۱۷ و ۱۲ درصد از میزان کلی دانلود را به خود اختصاص می‌دهند.

درآمد بازی Candy Crush Soda Saga در آمریکا به طرز چشمگیری بالاست. برای مقایسه می‌توان درآمد این عنوان در بریتانیا را مثال زد که دومین منطقه از لحاظ درآمد به حساب می‌آید. بازی در این منطقه تنها ۱۳۵ میلیون دلار درآمد داشته است که تنها ۷ درصد از درآمد کل را شامل می‌شود و با رقم ۱.۱ میلیارد دلار در آمریکا فاصله‌ی زیادی دارد.

شرکت King که سازنده و ناشر سری پرطرفدار Candy Crush به حساب می‌آید، در سه ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۹ میلادی ۴۵۰ میلیون دلار درآمد داشته است که ۸۵ میلیون دلار آن به تنهایی مختص Candy Crush Soda Saga است. از درآمد کلی این شرکت نزدیک به ۸۵ درصد آن، یعنی چیزی معادل ۳۸۱ میلیون دلار مختص سری Candy Crush است.

سری پرطرفدار Candy Crush با انتشار نسخه‌ی Candy Crush Saga در سال ۲۰۱۲ متولد شد و از آن زمان چهار نسخه‌ی مختلف ساخته شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا