#مهسا_امینی

تصاویری از بازی جدید بتمن در فضای مجازی فاش شد!

اثری جذابی که ساخت آن لغو شد!

بازی بتمن

در تصاویر پروژه‌ای کنسل شده از بازی بتمن می‌توانید شاهد طرح‌هایی از شخصیت بروس وین (Bruce Wayne) در قامت بتمن باشید که ریش دارد و پیر شده است!

شخصیت بتمن مدت‌هاست که پس از فتح قله محبوبیت در جهان کمیک، حال در دنیای رسانه جا خشک کرده و انواع و اقسام فیلم و سریال را دریافت می‌کند. برای مثال جدیدترین ریبوت از سری فیلم‌های این شخصیت قرار است تا با The Batman انجام شود و از طرفی شخصیت فلش (The Flash) در فیلم خود با چند نسخه گوناگون از بتمن مواجه خواهد شد! اما جدای از آثار سینمایی و تلویزیون، بتمن به جهان بازی هم آمده و حدودا یک دهه پیش با سری Arkham به اوج محبوبیت هم رسید. با این وجود این سری در سال ۲۰۱۶ بالاخره تمام شد، در حالی که دنباله آخرین اثر آن یکی از پروژه‌های در دست کار بود و متاسفانه قبل از آنکه ساختش نهایی شود، کنسل شد.

حدودا چند سال پیش بود که خبرهای مختلفی درباره یک پروژه از استودیو WB Games Montreal شنیده بودیم؛ پروژه‌ای تحت عنوان Sabbath که به یک بازی کنسل شده از سری Arkham اشاره داشت. در آن زمان هم تصاویر بسیاری از این عنوان لو رفته بود، اما در هیچکدام تصویری از یک بتمن ریش‌دار و پیر ندیده بودیم! البته برخی جزئیات داستانی از همان چند سال پیش هم لو رفته بود که حال با این عکس‌های جدید همگی تایید شده‌اند.

تصاویر پروژه کنسل شده از بازی بتمن

داستان از این قرار است که در شهر بهم ریخته و پر از ابرشرور گاتهام، بتمن دیگر توان مقابله با دشمنان بیشمار را ندارد. در نتیجه، پس از اتفاقاتی که نمی‌دانیم چطور رقم می‌خورد و همچنین با همسری که هرگز با آن آشنا نشدیم، او صاحب پسری به نام دمین وین (Damain Wayne) می‌شود؛ کسی که بعدها جا در پای پدر گذاشته و به شوالیه جدید گاتهام تبدیل می‌شود.

در واقع گفته می‌شود که در این عنوان قرار بوده تا بازیکنان کنترل پسر بروس وین را به دست بگیرند و مشاهده کنند که پدر چطور به فرزند خود راه و رسم ابرقهرمان بود را یاد می‌دهد. به همین دلیل است که در تصاویر زیر می‌توانید یک بتمن جوان و یک بتمن پیر را ببینید. همچنین جالب است بدانید که اگر به زره بروس وین دقت کنید، می‌توان نوعی وسیله مخصوص که به پای او وصل است را دید که ظاهرا کمک می‌کند تا سر پا باشد و زمین نخورد! این یعنی بروس وین در یکی از درگیری‌ها ظاهرا پای خود را از دست داده یا شاید هم آسیب جدی دیده که مجبور است چنین زره‌ای را بپوشد.

گوران باکویچ (Goran Bukvic) نام طراح این تصاویر است و خود به صورت رسمی منتشر کرده و زیر آن‌ها نوشته: «این طراحی‌ها متعلق به مدت‌ها پیش و یک بازی کنسل شده هستند». به هر حال بتمن هم پیر می‌شود و جالب است که می‌بینیم حداقل سازندگان ایده آن را داشته‌اند، هرچند که به دلایلی بازی آن هرگز ساخته نشد. این عنوان قرار بود که یک دنباله مستقیم بر Batman: Arkham Knight باشد و داستانی فوق‌العاده متفاوت را بیان می‌کرد، اما متاسفانه مشخص نیست که به چه دلیل پروژه آن کنسل شده است. همچنین نکته قابل توجه اینجاست که معلوم نیست که اگر در نهایت این عنوان ساخته می‌شد، چطور از آب درآمده و آیا انتظارات را برآورده می‌کرد یا که نه. البته راندن موتوری در تصاویر فوق نشان داده می‌شود، تجربه جالبی به نظر می‌رسد!

در حال حاضر جدیدترین بازی که قرار است تا حداقل با داستانی درباره بتمن روایت شود، Gotham Knights نام داشته و در آن بروس وین در اتفاقی عجیب می‌میرد! 


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا