#مهسا_امینی

وقتی مشکلات Call of Duty: Warzone Pacific یوتوبر معروف را عصبانی می‌کنند

وارزون در آستانه ویران شدن

مشکلات Call of Duty: Warzone Pacific

نزدیک یک ماه می‌گذرد اما مشکلات Call of Duty: Warzone Pacific هنوز حل نشده‌اند و سازندگان در عین حال در مسافرت به سر می‌برند! این در حالی است که یکی از یوتوبرهای معروف که این عنوان را مدت‌هاست تجربه می‌کند، چنین موردی را برای یک استودیو سازنده بازی‌های AAA کاملا ناشایست می‌داند.

نزدیک دو سال با نقشه وردانسک (Verdansk) در بازی Call of Duty: Warzone جنگیدیم و ادامه داستان Modern Warfare و Black Ops Cold War را در آن دنبال کردیم؛ جایی که کاپیتان پرایس (Captain Price) تسک فورس ۱۴۱ را تشکیل داد و پسر زاکایف را از ارتفاع پرتاب کرد! با این وجود در ماه‌های آخر و هنگام عرضه بازی Call of Duty: Vanguard، می‌دانستیم که اگر قرار باشد تا این روایت توسط Warzone ادامه پیدا کند، قاعدتا باید به هر شکلی که شده همه چیز به دوران جنگ جهانی دوم برود. به همین ترتیب، در صحنه سینماتیک آخرین فصل از وارزون در دوران Black Ops Cold War، دیدیم که ادلر (Adler)، وودز (Woods)، میسن (Mason) و هادسن (Hudson)، یک مخفیگاه مربوط به دوران جنگ جهانی دوم را پیدا کرده‌اند. با این حال در آنجا با کسی آشنا می‌شوند که نام آن را پیش‌تر در Call of Duty: WWII شنیده بودیم؛ جنرال بوتچر (Butcher)!

در واقع بوتچر آن‌ها را می‌بیند و خود را به عنوان کسی که ونگارد که پایه‌گذاری کرده معرفی می‌کند؛ اما مهم‌تر از آن، وقتی است که به یک عملیات در جزیره Caldera اشاره می‌کند! جایی که به عنوان نقشه جدید Warzone انتخاب شده و داستان را در دوران پس از جنگ جهانی دوم به تصویر خواهد کشید. این ایده عملا برای ادامه کار وارزون به عنوان راوی کل خیلی خوب بود، اما مشکل اینجاست که جدای از داستان جذاب، باید گیم پلی بازی هم مناسب باشد!

به هر حال پس از عرضه دو بازی مجزا، انواع و اقسام سلاح مختلف به Warzone اضافه شده بود و حال با آمدن Vanguard، تعداد این اسلحه بیشتر هم شد! با این وجود، مشکل اصلی داشتن سلاح زیاد، حالت‌های مختلف و یا در کل آوردن نقشه جدید نیست؛ بلکه باگ‌هایی در این بازی وجود دارند که یک یوتوبر معروف به نام JGOD که یه صورت تخصصی وارزون را تحلیل می‌کند، به صدا درآورده‌اند.

مشکلات Call of Duty: Warzone Pacific از زبان JGOD

در واقع JGOD همیشه نسبت به مشکلات و خطاهای مختلف وارزون واکنش سریع نشان داده، اما درباره Warzone Pacific و تصمیمات اخیر سازندگان، او کاملا عصبانی است! یه گفته این یوتوبر، الان نزدیک به یک ماه است که بازی در شرایط بسیار بدی قرار دارد؛ سلاح‌های متا در بازی زیاد شده‌اند و به عبارتی اگر بخواهید برنده باشید، باید به صورت Pay To Win ابتدا Vanguard را برای ارتقا سطح سلاح خریداری کرده باشید. همچنین باگ در گوشه و کنار هربخش از نقشه بازی وجود دارد و این در همین حین، سازندگان به تعطیلات رفته‌اند!

در واقع سازندگان در استودیو ریون سافتور (Raven Software) اظهار کرده بودند که برای تعطیلات آخر سال، مدتی را برای دست کشیدن از کار نگه داشته‌اند. حال JGOD اظهار می‌کند که برای سازندگان بازی‌های AAA بزرگ و معتبر، این کار کاملا ناشایست است که بازی خود را یک ماه تمام به امان خدا ول کرده و باگ‌های آن را نادیده می‌گیرند.

از جهتی می‌توان گفت که حق با JGOD است، چراکه مشکلات Call of Duty: Warzone Pacific یکی دوتا نیستند که بتوان آن‌ها را نادیده گرفت‌. برای مثال، کسی که دارای اوپراتور Tier 100 بتل پس باشد، می‌تواند از باگ آن استفاده کرده و رسما غیب شود! مگر اینکه از فاصله ۳۰ متر به فردی که اسکین را آورده نزدیک‌تر شوید تا بالاخره او را ببینید. همچنین سیستم پیشرفت در گرفتن Camo سلاح مختلف و برخی از چالش‌ها هنوز حل نشده‌اند و شما هرقدر هم که برای گرفتن آن‌ها زحمت بکشید، ممکن است اصلا ثبت نشود.

به هر حال این یوتوبر با وجود تمام مشکلات Call of Duty: Warzone Pacific هنوز هم امیدوار است که بعد از تعطیلات سازندگان، بالاخره این باگ‌ها برطرف شوند تا افراد دوباره از تجربه بازی لذت ببرند. اما نظر شما درباره باگ‌های پایان‌ناپذیر وارزون چیست؟


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا