#مهسا_امینی

بالاخره راه مقابله با چیت Call of Duty: Warzone توسط سازندگان ارائه شد!

بازیکنان Vs چیترهای تضعیف شده!

چیت Call of Duty: Warzone

طبق اعلام برخی از کاربران و استریمرها، ظاهرا یک روش جدید برای مقابله با چیت Call of Duty: Warzone توسط سازندگان ارائه شده تا بازیکنان بیش از حد عصبی نشوند!

بازی Call of Duty: Warzone بدون شک یکی از بزرگ‌ترین و در حال حاضر محبوب‌ترین عنوان سبک بتل رویال است که بیش از ۱۰۰ میلیون بازیکن روزانه در سرورهای آن مشغول رقابت با یکدیگر بر سر برنده شدن هستند. با این وجود، مدتی است که در این عنوان شاهد یک وضعیت نسبتا ناپایدار هستیم که شرایط را برای بازیکنان فوق‌العاده سخت و حتی تا مرز غیر قابل تحمل بودن به پیش برده است!

در واقع مشکلات در گذشته هم در واروزن وجود داشتند و این هرگز مورد تازه و جدیدی نیست. با این وجود، وقتی که فصل اول در نقشه جدید کالدرا (Caldera) شروع شد، همه چیز بهم ریخت. ایده پشت اضافه کردن نقشه جدید فوق‌العاده جالب است و طرفداران نیز در حد تریلرهای پیش از شروع از آن استقبال کرده بودند. با این وجود، وقتی که خود بازی تغییر کرد و شاهد Warzone Pacific بودیم، رسما تعداد باگ‌هایی که از پیش وجود داشتند دوبرابر شد و از طرفی مشخص بود که طراحی این نقشه و در کل بازی، هنوز نهایی نشده است.

اما اگر باگ‌هایی که به مرور زمان طی انتشار آپدیت‌های جدید رفع می‌شوند را فاکتور بگیریم، مسئله چیترها در Warzone مشکلی خواهد بود که هیچوقت نمی‌توان آن را با آپدیت، پچ و هرگونه به روزرسانی برطرف کرد. این در حالی است که هنگام شروع فصل جدید در موازات با انتشار بازی Call of Duty: Vanguard، قرار بود تا یک سیستم آنتی چیت جدید، به نام Ricochet به بازی اضافه شود تا این موارد برطرف شود.

سیستم جدید مقابله با چیت Call of Duty: Warzone

در واقع سیستم آنتی چیت Ricochet هرگز نتوانست آنطور که باید و شاید مشکلات را برطرف کند؛ به عبارتی دیگر، چیتر را از در بیرون می‌کردند و از پنجره وارد می‌شود! اما وقتی که سازندگان دیدند این مورد هرگز قابل رفع کردن نیست، ظاهرا یک سیستم جدید را طراحی کرده‌اند که به چیتر اجازه ماندن در بازی را می‌دهد، اما او را به حدی ضعیف می‌کند کمه دیگر نتواند کسی را بکشد!

در حال حاضر، اگر چیت Call of Duty: Warzone داشته باشید و وارد بازی شوید، پس از برداشتن اسلحه و فعال کردن هر تقلبی مانند Aimbot برای افزایش خودکار دقت هدف‌گیری و یا Wallhack برای دیدن دشمنان از پشت دیوار، قدرت سلاح شما کمتر خواهد شد! بدین ترتیب، وقتی که با چیت فعال به کسی تیر می‌زنید، عملا میزان آسیب‌رسانی شما تقریبا تقسیم بر ۱۰ خواهد شد. این یعنی شما باید تا چندین برابر بیشتر به دشمن تیر بزنید تا او کشته شود و یک Kill با زحمت بگیرید!

به گفته سازندگان طی یک پست رسمی، این قابلیت Damage Shield نام دارد و باعث می‌شود تا شما کمترین آسیب را با گلوله‌های یک چیتر دریافت کنید؛ یا شاید هم اصلا تیر نخورید! سازندگان اظهار می‌کنند که به هیچ وجه امکان اینکه کسی به صورت اتفاقی Damage Shield بگیرد وجود ندارد؛ بلکه این سیستم فقط وقتی فعال می‌شود که یک بازیکن چیتر توسط Ricochet شناسایی شود. این در حالی است که اگر یک بازیکن عادی در عین درگیری با یک چیتر به شما تیر بزند، کشته می‌شوید.

این روش قطعا از بن کردن‌های پشت سر هم بهتر است؛ چراکه وقتی یک بازیکن متقلب با چیت Call of Duty: Warzone را بن کنید، او با یک اکانت دیگر بازمی‌گردد. اما حال صد بار هم که اکانت بزنند، دوباره و چندباره شناسایی شده و تیرهای آن‌ها بی‌اثر خواهد شد.

این در حالی است که اکتیویژن رسما اعلام کرده که اکانت‌های چیتر به کلی از همه عناوین فرنچایز Call of Duty بن خواهند شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا