شکایت کاربران از مشکلات تک تیراندازهای Warzone 2.0 و Modern Warfare 2

نور دوربین تک تیرانداز یا فانوس دریایی؟ مسئله این است!

تک تیراندازهای Warzone 2.0

مشکلات و باگ‌ها همیشه رابطه خوبی با سری بازی کالاف دیوتی داشته و نسخه اخیر این سری بازی نیز از این موضوع رنج می‌برد. مشکلات تک تیراندازهای Warzone 2.0 و Modern Warfare 2 سبب عصبانیت و باخت پیاپی کاربران شده است!

جدیدترین بازی شرکت اکتیویژن (Activision) یعنی بازی محبوب Call of Duty Modern Warfare 2 و در کنار آن Call of Duty Warzone 2.0 مانند تمام نسخه‌های پیشین با مشکلاتی چون عدم تعادل تفنگ‌ها و باگ‌های ریز و درشت به انتشار رسیده است. مشکلی که گریبان گیر تعداد زیادی از کاربران در این دو بازی شده، نور دوربین تک تیراندازها است و به عقیده بسیاری این مشکل باید هر چه سریع‌تر حل شود. مکانیسم نور دوربین تک تیراندازها چند سالی است که به سلطه بی چون و چرای تک تیراندازها در این سری بازی پایان داده است.

اگر به خاطر داشته باشید، در بازی وارزون کاربران گلیچی کشف کرده بودند که نور دوربین تک تیرانداز آن‌ها را حذف می‌کرد و در همان دوره ما شاهد ریزش تعداد زیادی از کاربران به دلیل سلطه تک تیراندازها در بازی بودیم. اما مشکل تک تیراندازهای Warzone 2.0 و Modern Warfare 2 متفاوت بوده و برخی باور دارند که این نور نه به ضرر تک تیراندازها، بلکه به سود آن‌ها است.

کاربری با نام MutagenRS در شبکه اجتماعی ردیت این موضوع را بررسی کرد. او متوجه شده که دوربین‌های مختلف تک تیراندازها، میزان نوری مخصوص به خود را منعکس می‌کنند. طبق اطلاعات به دست آمده توسط او، نور دوربین‌های مختلف به پنج دسته از بسیار کم تا بسیار زیاد تقسیم شده و باور دارد که نور دوربین‌هایی که در دسته‌های زیاد و بسیار زیاد جای می‌گیرند به طرز باور نکردنی زیاد هستند.

کاربران باور دارند زمانی که کاربری دیگر از دوربینی با نور زیاد یا بسیار زیاد در فاصله متوسط استفاده می‌کند، شما نمی‌توانید او را به طور کامل شناسایی کنید و ازدیاد نور دوربین تمام بدن کاربران را پوشانده و شلیک کردن به شخص را تقریبا غیر ممکن می‌سازد. برخی کاربران نور این دوربین‌ها را مسخره کرده و آن‌ها را نور افکن می‌نامند.

برخی دیگر از کاربران در ادامه با تایید این گفته‌ها اشاره داشتند زمانی که کاربری از دوربینی با نور زیاد یا بسیار زیاد استفاده کرده و پشت سنگر پناه گرفته، غیر قابل هدف گرفتن بوده و نور دوربین تمام بدن او را پوشش می‌دهد. برخی دیگر باور دارند که این موضوع سبب مرگ‌های پیاپی آن‌ها در وارزون ۲.۰ نبوده، با این حال گاهی آزار دهنده است و باید یک باگ در نظر گرفته شود و توسط توسعه دهندگان برطرف شود.

همانطور که در ابتدا اشاره شد، این مشکل بزرگ‌ترین مشکلی نیست که کاربران وارزون ۲.۰ و مدرن وارفر ۲ پیش روی خود دارند. از بزرگ‌ترین مشکلات این دو بازی می‌توان خطا در دعوت کردن کاربران به لابی و بیرون افتادن پیاپی از بازی اشاره داشت که به گفته استودیو اینفینیتی وارد (Infinity Ward) آن‌ها به طور مداوم در حال تلاش برای رفع این مشکلات هستند.

ناگفته نماند که تغییرات بسیاری در این بازی‌ها اعمال شده که از جمله آن‌ها می‌توان به تغییراتی در صدای پای دشمنان اشاره داشت که مورد نقد منفی کاربران بود. شکی نیست که مدرن وارفر ۲ و البته وارزون ۲.۰ مسیری طولانی در پیش دارند، با این حال نمی‌توان قدرت بی حد و اندازه توسعه دهندگان این دو بازی را انکار کرد.

با وجود باگ‌های فراوان، باید بازی‌های مدرن وارفر ۲ و وارزون ۲.۰ را پیروزی‌های بزرگ برای توسعه دهندگان دانست. بازی مدرن وارفر ۲ در بازه انتشار اولیه خود توانسته بیش از ۴۰ درصد بیشتر از نسخه پیشین سری بازی کالاف دیوتی یعنی بازی Call of Duty Vanguard فروش داشته باشد. همچنین بد نیست بدانید که ما سال آینده میلادی پس از دو دهه از آغاز کار سری بازی کالاف دیوتی، نسخه‌ای جدید دریافت نخواهیم کرد و در عوض محتوایی تازه برای بازی‌های Call of Duty Modern Warfare 2 و Call of Duty Warzone 2.0 در اختیار ما قرار خواهد گرفت.

بازی‌های Call of Duty Modern Warfare 2 و بازی رایگان Call of Duty Warzone 2.0 در حال حاضر برای تجربه در کنسول‌های نسل هشتمی ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴، کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس/سری اس و پلی استیشن ۵ و البته رایانه شخصی از طریق شبکه‌های استیم و بتل نت قابل دسترس هستند. نظر شما درباره مشکل تک تیراندازهای Warzone 2.0 و Modern Warfare 2 چیست؟ آیا شما نیز با نظر اکثریت کاربران مبنی بر نور زیاد این دسته از تفنگ‌های موافق هستید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا