کمیک Call of Duty: Vanguard مخاطب را به دل جنگ جهانی دوم می‌برد

نسخه دیجیتالی زودتر به بازار می‌آید

کمیک Call of Duty: Vanguard

اسلج همر گیمز در جریان رویداد New York Comic Con که اخیرا به پایان رسید، کمیک Call of Duty: Vanguard را برای نخستین بار به نمایش گذاشت.

جدیدترین نسخه سری بازی‌های کال آو دیوتی چند هفته پیش معرفی شد و قرار است تحت عنوان Call Of Duty: Vanguard در دسترس علاقه‌مندان قرار بگیرد. اگرچه رقابت‌های چندنفره این روزها از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند، اسلج همر گیمز تصمیم گرفت بخشی از تمرکز خود را روی داستانی قرار دهد که در خلال جنگ جهانی دوم روایت می‌شود. اتفاقات حول محور چهار شخصیت متفاوت می‌چرخد که در چهار جبهه مختلف حضور داشته و برای کشورشان می‌جنگند؛ شخصیت‌هایی که با الهام از انسان‌های واقعی خلق شده‌اند. در ضمن، شخصیت‌ها طی اتفاقاتی یک گروه ویژه تشکیل می‌دهند تا هدفی مشترک را از بین ببرند.

اسلج همر گیمز در رویداد New York Comic Con حضور یافت و در جریان آن از کمیک Call of Duty: Vanguard رونمایی کرده است. استودیو آمریکایی وارد جزئیات نشد و تنها فاش کرد این اثر به سرگذشت شخصیت‌های اصلی ونگارد قبل از آغاز اتفاقات بازی پرداخته و مخاطب را با بیشتر با آن‌ها آشنا می‌کند. آن دسته از افرادی که نسخه دیجیتالی را ترجیح می‌دهند، در سال جاری میلادی می‌توانند به مطالعه کمیک بپردازند اما افرادی که نسخه فیزیکی را انتخاب می‌کنند، باید تا فرا رسیدن سال ۲۰۲۲ میلادی منتظر بمانند.

کمیک Call of Duty: Vanguard حاصل همکاری سم مگس (Sam Maggs)، استیون رودز (Stephen Rhodes)، توچی اونیبوچی (Tochi Onyebuchi) و برنت فریدمن (Brent Friedman) به شمار می‌رود که قبلا در حوزه‌های مختلف کار کرده بودند. مگس در صنعت کمیک بوک فعال بود و از آثارش می‌توان به Marvel Action: Captain Marvel اشاره کرد. اونیبوچی، یک نویسنده رمان بوده و کتاب Beasts Made of Night را در پرونده هنری خود دارد. رودز و فریدمن هم در ساخت بازی‌های ویدیویی مختلف مانند Assassin’s Creed Odyssey و Call of Duty: Black Ops – Cold War مشارکت داشتند. مگی آن‌ها در جریان رویدادی که با محوریت کمیک برگزار شد حضور یافته و به برخی از سوالات خبرنگازان پاسخ دادند.

سم مگس در پاسخ به یکی از سوالات به تفاوت روایت داستان در کمیک و ویدیو گیم پرداخت. او گفت در مدیوم کمیک خبری از المان‌های تعاملی تعاملی نبوده و همین مسئله، به مخاطب اجازه می‌دهد کاراکتر را عمیق‌تر مورد کندوکاو قرار دهد. مگس در ادامه بیان کرد بازی بیشتر روی اکشن تمرکز دارد. نویسنده Marvel Action: Captain Marvel تاکید داشت لزومی برای خواندن کمیک Call of Duty: Vanguard وجود ندارد اما افرادی که دوست دارند بیشتر درباره شخصیت‌های اصلی بدانند، می‌توانند به سراغش بروند. سپس نوبت به استیون رودز رسید تا به سوالی درباره کارور بوچر پاسخ بدهد.

کارور بوچر نخستین بار در یکی از بسته‌های الحاقی Call of Duty: WWII حضور می‌یابد اما در Call of Duty: Vanguard فرماندهی نیروی ویژه را بر عهده دارد؛ همان نیرویی که با عضویت شخصیت‌های اصلی شکل می‌گیرد. طبق گفته استیون رودز، وقتی بوچر خلق شد هیچ کس فکرش را نمی‎‌کرد ماجراجویی‌هایش ادامه یابد. او در ادامه فاش کرد وقتی مشغول تکمیل داستان بازی بودند، دنبال فردی می‌گشتند تا او را به عنوان فرمانده انتخاب کنند. نهایتا بوچر انتخاب شد. در ضمن، برنت فریدمن فاش کرد اعضای تیم نویسندگی کمیک مجبور بودند به جای ملاقات‌های حضوری، از تماس‌های تصویری برای تبادل نظر و گفتگو استفاده کنند.

کمیک Call of Duty: Vanguard تاریخ انتشار دقیقی نداشته و تنها می‌دانیم قبل از عرضه بازی ویدیویی در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. بازی ویدیویی ونگارد برای انتشار در ۱۴ آبان سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۵ نوامبر) برنامه‌ریزی شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا