برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

حدود نیمی از گیمرهای Call of Duty کنسول پلی استیشن 4 دارند

نه به نسل نهم!

حدود نیمی از گیمرهای Call of Duty کنسول پلی استیشن 4 دارند ۰ ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
گیمرهای Call of Duty

گزارش‌‎ها نشان می‌دهد که حدود ۴۸ درصد از گیمرهای Call of Duty در پلی استیشن کماکان از کنسول PS4 برای تجربه این فرنچایز استفاده می‌کنند.

چند روز پیش بود که بازی جدید سری کالاف دیوتی به نام بلک اپس ۶ به صورت مختصر توسط شرکت اکتیویژن معرفی شد. مدتی بعد از این رونمایی، شایعه شد که این بازی در واقع یک اثر نسل نهمی نبوده و مشابه عناوین قبلی، برای کنسول‌های ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 نیز منتشر خواهد شد.

این موضوع واکنش‌های منفی زیادی از سوی گروهی از هوادارها را به همراه داشته است؛ چرا که به عقیده آن‌ها، حدود ۴ سال از آغاز نسل نهم می‌گذرد و بازی جدید Call of Duty کماکان یک بازی میان نسلی است. با این حال، به نظر می‌رسد که اکتیویژن دلیل منطقی برای این کار دارد.

تام هندرسون، اینسایدر قابل اعتماد صنعت بازی‌ها، در گزارشی اعلام کرده که حدود ۴۸ درصد از گیمرهای Call of Duty در پلتفرم پلی استیشن همچنان با استفاده از کنسول پلی استیشن 4 در حال تجربه بازی‌های این مجموعه هستند. این موضوع نشان می‌دهد میلیون‌ها نفر نسخه نسل هشتم بازی را تجربه می‌کنند و به همین خاطر، اکتیویژن قصد ندارد که این جامعه بزرگ را کنار بگذارد.

با این حال، انتشار یک بازی میان نسلی باعث می‌شود که تیم سازنده از تمام قدرت و پتانسیل کنسول‌های نسل نهم استفاده نکند. هرچند که تیم سازنده تا به امروز به خوبی توانسته بازی‌های چند سال اخیر سری کالاف دیوتی را برای هر دو نسل بهینه کند، اما برخی از هوادارها خواستار عرضه یک اثر نسل نهمی از این مجموعه هستند.

به طور کلی، سری Call of Duty از نظر درآمدزایی در مرحله بحرانی قرار دارد. با توجه به اینکه عناوین فرنچایز به سرویس اشتراکی گیم پس اضافه خواهند شد، میزان فروش آن تا حد قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد. به همین خاطر، کاملا منطقی است که اکتیویژن با انتشار بازی‌ جدید این سری برای کنسول‌های نسل هشتم، بخشی از این کاهش فروش را جبران کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments