بازی Call of Duty Black Ops: Cold War رسما معرفی شد؛ بازخوانی اسرار تاریک جنگ سرد

«فاجعه هر ثانیه نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود»

اکتیویژن و استودیوی Treyarch بالاخره با انتشار یک تیزر از Call of Duty Black Ops: Cold War رونمایی کردند. قسمت جدید ندای وظیفه در عصر تاریک جنگ سرد جریان دارد.

بالاخره بعد از چند هفته سرنخ دادن‌های عجیب و غریب و قرار دادن پیام‌های مخفی در وارزون، قسمت بعدی مجموعه‌ی محبوب Call of Duty معرفی شد. اکتیویژن از زمان انتشار فصل پنجم بازی Modern Warfare مرتبا با پازل‌ها و معماهای مختلف خبر از معرفی قریب الوقوع قسمت بعدی داده بود. در این کمپین تبلیغاتی متفاوت، ابتدا تعدادی جعبه‌ی مرموز به برخی استریمرها ارسال شد که شامل تعدادی رمز به سبک دوران جنگ سرد می‌شد. این رمزها به وب‌سایتی با آدرس PawnTakesPawn.com و مختصات اتاق‌هایی مخفی در نقشه‌ی وردانسک منتهی می‌شدند. در وب‌سایت مذکور، تلویزیونی قدیمی به چشم می‌خورد که تعدادی نوار ویدیویی در کنارش قرار گرفته؛ هر کدام از آنها متعلق به یکی از سال‌های جنگ سرد هستند و کلیک روی آنها، ویدیوهای واقعی از سخنرانی سیاست‌مداران و زندگی مردم در آن دوران را روی تلویزیون به نمایش درمی‌آورد. از زمان کشف وب‌سایت، حل معماهای روزانه توسط کاربران منتهی به پدیدار شدن نوارهای جدید شده و حالا که به نظر تمام نوارها کشف شده‌اند، تیزر رسمی از راه رسیده است.

تصویری از وب‌سایت Pawn Takes Pawn

تیزر مرموز Call of Duty Black Ops: Cold War نشان می‌دهد که باید منتظر داستانی عمیق و تاریک باشیم که از بسیاری از واقعیت‌های تقابل آمریکا و شوروی در دوران جنگ سرد الهام گرفته است. در این تیزر، مصاحبه‌ای واقعی از «یوری بزمنوف» را می‌بینیم؛ او یکی از مشهورترین چهره‌های جنگ سرد است که در شوروی به‌عنوان ژورنالیست و خبرچین KGB فعالیت می‌کرد و پس از مدتی به کانادا پناهنده شد. او پس از فرار از شوروی با نگارش مقالات و کتاب‌های متعدد سعی در رسوا کردن حکومت کمونیستی این کشور کرد. در مصاحبه‌ی مذکور، بزمنوف راهکار شوروی برای از پیش‌رو برداشتن ایالات متحده را شرح می‌دهد که شامل مراحل «اخلاق‌زدایی»، «نامتعادل‌سازی»، «بحران‌سازی» و در نهایت «نرمال‌سازی» و روی کار آوردن حکومت استبدادی کمونیستی در این کشور می‌شود.

در خلال صحبت‌های بزمنوف، توضیحاتی در رابطه با یکی از اسرار مرموز جنگ سرد روی صفحه نمایش داده می‌شود که به نظر نقطه تمرکز اصلی داستان است: ماجرای یک جاسوس KGB با اسم رمز «پرسئوس» که طبق گزارش‌ها و شایعات، به بالاترین سطوح امنیت ملی آمریکا نفوذ کرده بود و تا امروز هیچکس نه تنها از هویت، بلکه از واقعی بودن او هم خبر ندارد. سخنان بزمنوف با هشداری جدی نسبت به خطری که شوروی و کمونیسم برای آمریکا دارد به پایان می‌رسد. بسیاری از تصاویری که در نوارهای ویدیویی مذکور وجود داشت در این تیزر دیده می‌شود.

اکتیویژن و استودیوهای سازنده‌ی مجموعه‌ی CoD رویکردی متفاوت و جدی‌تر در ساخت بازی‌های آن اتخاذ کرده‌اند؛ مدرن وارفر، ساخته‌ی Infinity Ward، ریبوتی کاملا جدی و خشن از نسخه‌ی سال ۲۰۰۷ بود که بسیاری از واقعیت‌های تلخ جنگ را به تصویر می‌کشید. این رویه ظاهرا با Cold War هم ادامه خواهد یافت. هنوز مشخص نیست که داستان این بازی با قسمت‌های قبلی زیرمجموعه‌ی Black Ops ارتباطی خواهد داشت یا خیر. بلک آپس ۴ که تا پیش از این آخرین نسخه‌ بود، در سال ۲۰۴۳ جریان داشت و از بخش داستانی بی‌بهره بود. حداقل مطمئنیم که این بازی از نظر تاریخ وقوع و لحن داستان، بسیار متفاوت‌تر از چند قسمت قبلی خواهد بود.

در این تیزر شاهد تاریخ عرضه‌ و پلتفرم‌های مقصد Call of Duty Black Ops: Cold War نیستیم و صرفا تاریخ رونمایی کامل از بازی که ۲۶ اوت (۵ شهریور) است را در پایان مشاهده می‌کنیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا