اکتیویژن: بازیکنان خود مسئول خرابی در بازی Call of Duty: Black Ops 4 هستند

سرزنش بازیکنان!

اکتیویژن: بازیکنان خود مسئول خرابی در بازی Call of Duty: Black Ops 4 هستند گلناز کیانی ۰ ۰۹ شهریور ۱۴۰۱ اخبار بازی
خرابی در بازی Call of Duty: Black Ops 4

بازیکنان در سراسر جهان به علت خرابی در بازی Call of Duty: Black Ops 4 قادر به بازی به صورت آنلاین نیستند و شرکت اکتیویژن (Activision) نیز به آنها کمکی نمی‌کند. در عوض این شرکت بازیکنان عنوان پرفروش خود را برای خطاها و خرابی‌های پیش آمده مقصر می‌داند.

اگرچه سرورها خطاهای متعددی مانند «تعداد بازیکنان زیاد است» یا «لطفاً بعداً دوباره امتحان کنید» را نشان می‌دهند اما اصلی‌ترین مشکل در حال حاضر این است که بازیکنان باید برای مدتی طولانی صبر کنند. تا زمانی که بالاخره اکتیویژن تصمیم بگیرد که آیا اصلا می‌خواهد مشکلات پیش آمده برای این قسمت از مجموعه کالاف دیوتی را تصدیق کند و یا زیر نظر بگیرد! این مسئله درست پس از خاموشی سرورها که در ماه ژوئیه ۲۰۲۲ اتفاق افتاد مطرح شد. اکتیویژن سرورهای سنگاپور و امارات متحده را بدون هیچ گونه بروزرسانی یا اخطار قبلی خاموش کرد. در نتیجه بازیکنان آسیای جنوبی و خاورمیانه دسترسی خود به بازی را از دست دادند و قادر به انجام بازی حتی با تأخیر کم نبودند. بازیکنان گزارش دادند زمانی که بازی را با سرورهای آلمانی انجام میدادند ۱۸۰ تا ۲۵۰ میلی ثانیه پینگ می‌گرفتند که اکنون حتی آن نیز از دست رفته است.

حادثه اخیر مطمئناً چگونگی پاسخگویی این شرکت به درخواست‌های پشتیبانی بازیکن را روشن کرده است. بدون قرار داشتن در یک حالت کمپین، زمانی که بازیکنان با خطای «تعداد بازیکنان زیاد است» در صفحه نمایش خود مواجه می‌شوند اساساً متوجه نیستند که چه کاری باید انجام دهند. برخی دیگر از بازیکنان حتی قادر به یافتن یک لابی قابل پخش نیستند. در حال حاضر و در سراسر جهان هزاران بازیکن با این مسئله روبرو هستند و بسیاری از بازیکنان سعی کرده‌اند تا به اکتیویژن دسترسی پیدا کنند اما تا به الان همگی پاسخ‌های مشابهی از این شرکت دریافت کرده‌اند؛ «لطفاً ارتباط اینترنتی خود را بررسی کنید» یا «لطفاً نت تایپ NAT type)) خود را باز کنید» و یا «لطفاً از ارتباط سیمی استفاده کنید».

تیم خبرگزاری سایت اوتاکوکارت (Otakukart) نیز سعی کردند در این باره پاسخ مناسب و کارآمدتری پیدا کنند اما بدون هیچ تفاوتی آن‌ها هم همان پاسخ را دریافت کردند. به نظر می‌رسد که مسؤلان اکتیویژن دوست دارند در این باره سکوت اختیار کنند و این مسئله را برطرف نکنند. این شرکت بازیکنان را مقصر می‌داند که مشکل مربوط با اتصال آن‌ها است و نه بازی. اما مطمئناً هزاران بازیکن در یک روز مشخص نمی‌توانند مشکل اتصال اینترنتی یکسانی داشته باشند!

در حال حاضر برای هزاران بازیکن بازی به صورت مجازی تقریباً وجود ندارد و آنها در یک لابی میزبان کاربر قرار دارند که آدرس IP آن‌ها تنها برای کاربران دارای روترهای پیشرفته قابل مشاهده است. علیرغم خرابی در بازی Call of Duty: Black Ops 4 و نداشتن سرور‌های فعال برای بازی، اکتیویژن هنوز هم در حال فروش آن در تمام سیستم عامل‌های موجود از رایانه شخصی تا کنسول‌های مختلف است. بدون حالت کمپین و مبارزات انتخاباتی آنلاین خریداران با یک بازی کاملاً بی فایده مواجه هستند. در حالی که فروش چنین بازی بی‌فایده و بدون عملکردی در بسیاری از کشورها غیرقانونی است اکتیویژن همچنان به فروش بازی خراب خود با قیمت ۵۹.۹۹ دلار برای نسخه عادی و ۹۹.۹۹ دلار برای نسخه لوکس ادامه می دهد.

نظر شما درباره مشکل پیش آمده چیست؟ آیا شما هم هنگام بازی با اخطار‌های ذکر شده روبرو شده‌اید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا