#مهسا_امینی

Call of Duty به سومین فرنچایز پرفروش تاریخ ویدیو گیم تبدیل شد

فروش بیش از ۴۰۰ میلیون نسخه در طی دو دهه

Call of Duty به سومین فرنچایز پرفروش تاریخ ویدیو گیم تبدیل شد مریم خواجوی ۰ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
رکورد کال آو دیوتی

به نظر می‌رسد که این روزها همه چیز برای اکتیویژن و فرنچایز کال آو دیوتی به خوبی پیش می‌رود. این شرکت اخیرا ضمن جشن گرفتن ۱۰۰ میلیون بازیکن Warzone، از میزان فروش فرنچایز کال آو دیوتی رونمایی کرد که آن را به جایگاه سوم در کل تاریخ ویدیو گیم رسانده است.  

طبق گفته‌ی این شرکت، تا به امروز فرنچایز Call of Duty موفق به فروش بیش از ۴۰۰ میلیون نسخه از سال ۲۰۰۳ تا به امروز شده است. در واقع این سری سالیانه به طور میانگین بیش از ۲۲ میلیون نسخه فروش داشته است.

از این میزان فروش، Call of Duty: Modern Warfare 2019 با فروش بیش از ۳۰ میلیون نسخه جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است و بازی‌های Call of Duty: Modern Warfare 3 و Call of Duty: Black Ops هر کدام با فروش بیش از ۲۶ میلیون نسخه، به ترتیب در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند.  

با این اعلام اکتیویژن، فرنچایز کال آو دیوتی موفق شد که در میزان فروش از Pokemon ( با فروش بیش از ۳۶۸ میلیون نسخه)، Super Mario ( بیش از ۳۵۰ میلیون نسخه) و GTA ( بیش از ۳۲۰ میلیون نسخه) پیشی بگیرد و جایگاه سوم پرفروش‌ترین فرنچایز تاریخ را به خود اختصاص دهد. بالاتر از کال آو دیوتی و در جایگاه اول و دوم، Tetris با ۴۹۵ میلیون نسخه و کل مجموعه‌ی ماریو با ۶۸۰ میلیون نسخه قرار دارند.

رکوردشکنی فروش فرنچایز کال آو دیوتی تا حدود زیادی به عرضه‌ی نسخه‌های متعدد آن در طول سال‌های گذشته برمی‌گردد. به طوری که تا به حال ۱۸ نسخه‌ی اصلی ( بدون در نظر گرفتن ریمسترها و بسته‌های الحاقی) از این سری برای پلتفرم‌های مختلف عرضه شده است. اکتیویژن با اعلام این رقم، ثابت کرد که با وجود فراز و نشیب‌ها و ایراداتی که به این سری وارد شده است، کال آو دیوتی همچنان توانسته است موفقیت خود را حفظ کند. لازم به ذکر است که تا به حال هیچ‌کدام از نسخه‌های این بازی موفق نشده‌اند که به پرفروش بازی تاریخ تبدیل شوند. عنوانی که سال‌هاست تحت سلطه‌ی ماینکرفت ( با فروش بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه) قرار دارد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا