چرا دنباله بازی Call of Duty Advanced Warfare هرگز به مرحله انتشار نرسید؟

نگاهی پروژه جذاب و لغو شده اسلج همر!

چرا دنباله بازی Call of Duty Advanced Warfare هرگز به مرحله انتشار نرسید؟ نیما خدارحمی ۲ ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ اخبار بازی
دنباله بازی Call of Duty Advanced Warfare

دنباله بازی Call of Duty Advanced Warfare به ما نزدیک بود، اما ناگهان دور شد. در این مطلب قصد داریم نگاهی به سخنان یکی از توسعه دهندگان سابق استودیو اسلج همر (Sledgehammer Games) داشته باشیم که از لغو توسعه دنباله جذاب بازی ادونسد وارفر می‌گوید.

طی مصاحبه‌ای که اخیرا توسط یکی از توسعه دهندگان سابق استودیو اسلج همر صورت گرفته، ما موفق شدیم برخی اطلاعات تازه درباره دنباله بازی Call of Duty Advanced Warfare کسب کنیم. بازی کالاف دیوتی ادونسد وارفر اولین نسخه از این سری بازی بود که تیم اسلج همر به طور کاملا مجزا از دو استودیو اینفینیتی وارد (Infinity Ward) و تری آرک (Treyarch) توسعه داد. این بازی را می‌توان بزرگ‌ترین قدم دنیای کالاف دیوتی به سوی جنگ‌های آینده نیز دانست!

بازی Call of Duty Advanced Warfare اولین مرتبه در سال ۲۰۱۴ به انتشار رسید. داستان این نسخه از سری بازی کالاف دیوتی در سال ۲۰۵۴ رخ داده و ما شاهد عناصر علمی تخیلی بسیار از جمله لباس‌های اکسو (Exo Suits) و تفنگ‌های لیزری در آن بودیم. البته نا گفته نماند که وجود عناصر علمی تخیلی پیش از این نسخه در بازی Call of Duty Black Ops 2 در سال ۲۰۱۲ دیده شده بودند، با این وجود افزودن قدرت پرش‌های بلند و تفنگ‌های انرژی، بازی Call of Duty Advanced Warfare را بیش از بازی کالاف دیوتی بلک اپس ۲ از نظر جنگ‌های آینده و عناصر علمی تخیلی حاضر در بازی‌های شوتر اول شخص مشهور کرد.

تغییرات ایجاد شده در این بازی نسبت به نسخه‌های پیشین دنیای کالاف دیوتی، به مذاق تمام طرفداران خوش نیامدند، با این حال نباید این واقعیت را انکار کرد که کاربران بسیاری عاشق این عنوان و به طور کلی کالاف دیوتی‌های رخ داده در دوران آینده هستند. در این میان باید اشاره داشت که با گذشت نزدیک به یک دهه از انتشار این بازی، هنوز شایعات بسیاری مبنی بر توسعه و انتشار دنباله این بازی شنیده می‌شود.

برت رابینز (Bret Robbins) که پیش‌تر به عنوان کارگردان در استودیو اسلج همر فعالیت داشته طی مصاحبه اخیر خود با MinnMax برخی از ابهامات و شبهات درباره دنباله بازی Call of Duty Advanced Warfare را برای ما رفع کرد. رابینز در این مصاحبه اشاره داشت دنباله این بازی در دست توسعه بوده و حتی نسخه ابتدایی آن نیز آماده شده بود، با این حال تیم او پس از دریافت پیشنهاد توسعه بازی Call of Duty WWII این پروژه را کنار گذشته به توسعه بازی جنگ جهانی دوم پرداخته است. رابینز باور دارد پروژه Call of Duty WWII پروژه‌ای بهتر نسبت به پروژه دنباله بازی Call of Duty Advanced Warfare بوده است.

همانطور که می‌دانید سری بازی کالاف دیوتی مانند بسیاری از بازی‌های شوتر اول شخص چون Medal Of Honor، Brothers is Arms و برخی نسخه‌های سری بازی Battlefield با تمرکز بر جنگ جهانی دوم آغاز شده و همین موضوع توسعه بازی Call of Duty WWII را در عوض Call of Duty Advanced Warfare 2 معقول‌تر نشان می‌دهد.

به گفته رابینز، تیم اسلج همر یک پروژه دیگر در دست داشته که آن پروژه نیز به طور کامل لغو شده است. رابینز اشاره داشت که این بازی در سبک سوم شخص شوتر بوده و به نحوی ترکیبی از سری بازی Call of Duty و سری بازی Uncharted بوده است. این پروژه پس از آغاز همکاری اسلج همر با استودیو اینفینیتی وارد برای توسعه بازی Call of Duty Modern Warfare 3 لغو شده است. در ادامه از رابینز پرسیده شد که او ترجیح می‌دهد که کدام پروژه از نو کلید بخورد و رابینز اشاره داشت که پروژه دنباله بازی کالاف دیوتی ادونسد وارفر را انتخاب می‌کند.

رابینز در ادامه اشاره داشت بر خلاف بازی Call of Duty Modern Warfare 3 که بخش اصلی توسعه آن توسط اینفینیتی وارد صورت گرفته، بازی Call of Duty Advanced Warfare به طور کامل دست پخت اسلج همر بوده و هر آنچه در آن می‌بینید زاده مغز خلاق توسعه دهندگان این استودیو است. به این نکته نیز باید اشاره داشت رئیس استودیو اسلج همر یعنی اریک هیرشبرگ (Eric Hirshberg) نیز پیش‌تر اعلام کرده بود که آن‌ها قصد توسعه دنباله بازی Call of Duty Advanced Warfare را داشته، اما در نهایت به توسعه عنوانی دیگر پرداخته‌اند.

عموم گیمرها بازی Call of Duty Advanced Warfare را با حضور بازیگران معروف و البته جمله «Press F to Pay Respects» می‌شناسند که تا به امروز نیز یکی از معروف‌ترین میم‌های فضای مجازی است. با این حال نباید فراموش کرد که این بازی هنوز طرفداران پر و پا قرصی داشته که در انتظار نسخه بعدی این سری نشسته‌اند. البته با وجود جدایی برت رابینز از استودیو اسلج همر و گذشت حدودا یک دهه از انتشار بازی کالاف دیوتی ادونسد وارفر، انتشار دنباله این بازی بسیار دور از انتظار و تقریبا غیر ممکن است. اما نباید فراموش کرد که صدای کاربران در دنیای بازی‌های ویدیویی بسیار شیوا بوده و درخواست زیاد کاربران برای این بازی می‌تواند کلید توسعه دنباله بازی کالاف دیوتی ادونسد وارفر باشد.

بازی Call of Duty Advanced Warfare در حال حاضر برای خرید در کنسول‌های نسل هفتمی پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰، کنسول‌های نسل هشتمی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و البته رایانه شخصی در دسترس است. نظر شما درباره دنباله بازی Call of Duty Advanced Warfare چیست؟ آیا شما نیز از طرفداران این بازی هستید یا ترجیح می‌دهید سری بازی کالاف دیوتی به روند پیش گرفته خود ادامه دهد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

3.7 3 آراء
امتیاز مطلب


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا