برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 10/10

کشف جزئیاتی جالب از منو CoD Modern Warfare اورجینال

یکی از بهترین شوترهای اول شخص تاریخ هنوز تازگی دارد

کشف جزئیاتی جالب از منو CoD Modern Warfare اورجینال ۰ ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
منو CoD Modern Warfare

به تازگی یکی از پلیرها موفق به کشف جزئیاتی جالب از منو CoD Modern Warfare اورجینال شده که پیش از این کسی متوجه آن نشده بود.

به راحتی می‌توان بازی Call of Duty 4: Modern Warfare را یک عنوان افسانه‌ای به حساب آورد. به عنوان یکی از بهترین بازی‌های اول شخص شوتر ساخته شده در تاریخ بازی‌های ویدئویی، این اثر همواره رونوشتی برای بخش چندنفره بازی‌های شوتر مدرن بوده است. علیرغم اینکه اینکه این بازی در سال 2007 عرضه شده، برخی از عناصر موجود در فرمول مجموعه Call of Duty را به بهترین شکل پیاده‌سازی نمود که تا به امروز نیز در این فرنچایز دیده می‌شوند.

یک نسخه ریمستر از این بازی در سال 2016 منتشر شد اما  در اصل این نسخه اصلی آن بود که تمامی تاثیرات قابل توجه را روی بازار بازی‌های ویدئویی گذاشت. بدون این بازی، ژانر شوتر چندنفره شکل و ظاهر بسیار متفاوتی را نه لزوما به شکل بهتر پیدا می‌کردند.

یکی از کاربران وبسایت ردیت به نام SameHistorian به این موضوع اشاره داشته که عکس سربازی که روی منو CoD Modern Warfare وجود دارد دقیقا به مانند یک عکسی است که از سربازان آمریکایی در نبرد فلوجه (یکی از شهرهای عراق) در سال 2004 گرفته شده است. تقریبا تمامی جزئیات مربوط به آن‌ها یکسان بوده و شکی وجود ندارد که از عکس مذکور برای طراحی منو CoD Modern Warfare استفاده شده است. به گونه‌ای که حتی جهت نورپردازی نیز به مانند یکدیگر است.

در حالی که هر کدام از نسخه‌های مجموعه بازی Call of Duty، الهاماتی را از دنیای واقعی و عکس و ویدئوهای مستند دریافت کرده‌اند، مثالی کمتر از تاثیر مستقیم و یکسان یک عکس در بازی مشاهده شده بود. این کشف جدید، تحسین کاربران وبسایت ردیت را به همراه داشت و با توجه به اینکه تقریبا 17 سال از عرضه بازی مذکور می‌گذرد، بسیاری فرض خود را بر این موضوع گذاشته که تمامی رازها و نکات مربوط به آن تاکنون کشف شده است. حال آن که، این کشف جدید نشان می‌دهد لزوما این‌گونه نیست و ساخته استودیو اینفینیتی وارد (Infinity Ward) هنوز تازگی داشته و نکات فراوانی برای یافتن دارد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments