اطلاعات جدیدی از Call of Duty 2022 منتشر شد

یک اثر واقع‌گرایانه و با خشونت زیاد

اطلاعات جدیدی از Call of Duty 2022 منتشر شد عرفان بدری ۰ ۱۱ آبان ۱۴۰۰ اخبار بازی
اطلاعات جدیدی از Call of Duty 2022

در حالی که تنها چند روز تا انتشار بازی مورد انتظار Call of Duty: Vanguard باقی مانده است، یکی از کاربران توئیتر ادعا کرده که اطلاعات جدیدی از Call of Duty 2022 دارد و آن را با طرفداران و بازیکن‌ها به اشتراک گذاشته است.

سال ۲۰۱۹ یکی از سال‌های بسیار مهم برای مجموعه‌ی پرطرفدار و محبوب Call of Duty بود. این سری در نسل هشتم اگرچه فروش فوق‌العاده‌ای داشت و بازیکنان زیادی را جذب کرد، اما آن عملکرد درخشان نسل پیشین را نداشت. در سال ۲۰۱۴ استودیوی Sledgehammer Games با Call of Duty: Advanced Warfare این مجموعه را به آینده‌ای نزدیک برد و سپس در Call of Duty: Black Ops III و Call of Duty: Infinite Warfare شاهد سفر این سری به آینده‌ای دورتر بودیم و همچنین یکسری عناصر علمی تخیلی نیز به آن‌ها اضافه شد. Call of Duty: Black Ops III بخش چندنفره‌ی بسیار سرگرم‌کننده‌ای داشت، اما در بخش تکنفره نتوانست نظر طرفداران را جلب کند، در عوض Call of Duty: Infinite Warfare داستان جذابی را در بخش تکنفره روایت می‌کرد، ولی نتوانست در زمینه‌ی بخش چندنفره به اندازه‌ی Call of Duty: Black Ops III قوی باشد.

این سه بازی با این که فروش بالایی داشتند، اما به طور کلی به هیچ وجه نتوانستند در حد و اندازه‌ی شاهمکارهایی چون Call of Duty: Modern Warfare 2 و Call of Duty: Black Ops ظاهر شوند. عده‌ای از بازیکن‌ها معتقد بودند که حال و هوای آینده‌نگرانه چندان با روح این سری سازگار نیست، اما در عوض عده‌ای بودند که معتقد بودند مشکل از آینده‌نگرانه بودن نیست، بلکه این مجموعه به یک تغییر و تحول اساسی نیاز دارد. بنابراین در سال ۲۰۱۷ استودیوی Sledgehammer Games تصمیم گرفت تا با Call of Duty: WWII این مجموعه را باری دیگر به جنگ جهانی دوم ببرد تا شاید بتواند تحولی را در سری ایجاد کند. این بازی به طور کلی با واکنش‌های مثبتی همراه بود، اما بازهم نتوانست آن چیزی که با انتظار می‌رفت را ارائه دهد. سال بعد نیز استودیوی Treyarch تصمیم گرفت تا بخش داستانی تکنفره را از Call of Duty: Black Ops 4 حذف کند و به جای آن بخش بتل رویال را به بازی اضافه کند.

همه‌ی این‌ها گذشت تا این که نهایتا استودیوی Infinity Ward با یک خبر فوق‌العاده به سراغ بازیکن‌ها آمد. این استودیو در سال ۲۰۱۹ از ریبوت مجموعه‌ی Call of Duty: Modern Warfare رونمایی کرد که با یک موتور کاملا جدید توسعه یافته است، موتوری که سازندگان بیش از پنج سال برای ساخت آن وقت گذاشته بودند. چند نسخه‌ی اخیر Call of Duty از لحاظ گرافیکی چندان در سطح بالایی قرار نداشتند، به خصوص در مقابل رقیب بزرگ خود یعنی Battlefield که از این لحاظ بسیار از Call of Duty جلوتر بود. حالا که تنها چند روز تا انتشار Call of Duty: Vanguard باقی مانده است، اطلاعات جدیدی از Call of Duty 2022 منتشر شده است و به نظر می‌رسد این عنوان قرار است دنباله‌ای برای بازی Call of Duty: Modern Warfare 2019 باشد.

اخیرا یکی از کاربران توئیتر با نام RalphsValve اطلاعات جدیدی از Call of Duty 2022 را فاش کرده است. این طور که این کاربر گفته، بازی قرار است دنباله‌ی Call of Duty: Modern Warfare 2019 باشد و توسط استودیوی Infinity Ward در حال توسعه است و داستان نیروهای ویژه‌ی ایالات متحده را در جریان جنگ با کارتل‌های مواد مخدر کلمبیایی روایت می‌کند. او همچنین گفته کمپین داستانی بخش تکنفره‌ی بازی شامل یک ویژگی جدید می‌شود، ظاهر این بخش یک سیستم اخلاقی مانند سیستم Honor در بازی Red Dead Redemption 2 دارد که باعث می‌شود تصمیمات بازیکن‌ها روی چگونگی پیشرفت داستان در یکسری مقاطع خاص تاثیرگذار باشد.

همچنین ظاهرا این بازی قرار است به خصوص در موارد خشونت آمیز بسیار واقع‌گرایانه باشد، به طور مثال دشمنان انیمیشن‌های مرگ متنوع و دقیقی خواهند داشت که می‌توانند بر اساس محلی که به آن‌ها شلیک شده تغییر کند و طیف وسیعی از واکنش‌ها را نشان خواهد داد. بر اساس ادعاهای این کاربر بسته به نوع گلوله‌هایی که شلیک خواهد کرد، ممکن است بدن دشمنان تکه تکه شوند یا دست و پایشان قطع شوند، آن‌ها همچنین می‌توانند روی زخم‌های خود فشار بیاورند تا خون ریزی را متوقف کنند. دشمنان همچنین در صورتی که بلافاصله نمیرند، برای نجات جانشان التماس می‌کنند، به شما توهین می‌کنند یا ممکن است مادرشان را صدا بزنند، ناله کنند یا حتی توهم بزنند.

علاوه بر این به نظر می‌رسد نحوه‌ی واکنش شخصیت قابل بازی شما نیز بسته به شرایط تغییر خواهد کرد. مثلا در طول تیراندازی‌های شدید و پرمخاطره ممکن است قهرمان داستان دچار آشفتگی شود، صدا، انیمیشن‌ها و نحوه‌ی خشاب‌گذاری‌اش تغییر کند و این حس را به شما القا کند که او حال بدی دارد. افشاگر این خبر ادعا کرده که گاهی اوقات سلاح‌ها در حین نبرد گیر می‌کنند، همچنین گلوله‌های استفاده نشده‌ای که به زمین می‌افتند نیز قابل بازیابی خواهند بود تا دوباره توانید از آن‌ها استفاده کنید.

در باقی اطلاعاتی که RalphsValve منتشر کرده آمده که Call of Duty 2022 رده‌بندی سنی بزرگسال خواهد داشت و در طول تجربه‌ی آن با موارد بزرگسالانه‌ای از جمله خون و گلوله، خشونت زیاد، زبان تند و استفاده از کلمات نامناسب و همچنین استفاده از مواد مخدر روبه‌رو خواهیم شد.

ناگفته نماند که هیچ کدام از این اطلاعات به صورت رسمی تائید نشده‌اند و تا زمانی که شرکت Activision چیزی را تائید نکند نمی‌توانیم از صحت آن‌ها مطمئن شویم. قطعا زمان زیادی تا معرفی نسخه‌ی بعدی Call of Duty باقی مانده است، بنابراین فعلا باید چند ماه منتظر بمانیم.

جدیدترین بازی این مجموعه یعنی Call of Duty: Vanguard در تاریخ ۵ نوامبر (۱۴ آبان) برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، اکس‌باکس وان، اکس‌باکس سری اس و اکس‌باکس سری اکس منتشر خواهد شد. این طور که سازندگان این عنوان در استودیوی Sledgehammer Games اعلام کرده‌اند، آن‌ها برنامه دارند تا چند دنباله را برای بازی توسعه دهند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا