#مهسا_امینی

ساخت نسخه‌ی جدید Call of Duty توسط اکتیویژن تایید شد

هنوز استودیو سازنده این بازی مشخص نشده است!

ساخت نسخه‌ی جدید Call of Duty

کمپانی اکتیویژن، به صورت رسمی خبر ساخت نسخه‌ی جدید Call of Duty را تایید کرد.

مطمئنا خبر ساخت نسخه‌ی جدید Call of Duty و انتشار سالانه آن برای تمامی گیمرها و طرفداران این مجموعه تبدیل به یک موضوع عادی شده است. در طی آخرین گزارش‌های منتشر شده از سوی موسسه NPD، چندین نسخه از مجموعه Call of Duty در میان پرفروش‌ترین بازی‌های یک دهه اخیر قرار دارند. همچنین، آخرین نسخه از این سری که ریبوتی بر مجموعه Modern Warfare محسوب می‌شد، لقب پرفروش‌ترین بازی سال ۲۰۱۹ را به خود اختصاص داد. پس هیچ جای تعجبی نیست که اکتیویژن فرصت توسعه‌ی نسخه بعدی این مجموعه را در سال ۲۰۲۰ از دست ندهد. این کمپانی رسما خبر ساخت نسخه‌ی بعد Call of Duty را در کنفرانس مربوط به گزارش عملکرد مالی اکتیویژن در سال گذشته، تایید کرد.

مطابق چرخه هر ساله، امسال وظیفه‌ی ساخت Call of Duty را استودیو اسلج‌همر بر عهده دارد. با این حال اکتیویژن هنوز نام استودیو سازنده بازی را به صورت رسمی اعلام نکرده است. براساس گزارش‌های منتشر شده، استودیو اسلج‌همر قصد دارد Call of Duty: Black Ops 5 را توسعه دهد. با توجه به این اطلاعات منتشر شده، بازی در ویتنام و در دوره‌ی جنگ سرد جریان دارد.

نکته‌ای که در این میان وجود دارد، این است که دو نفر از موسسین این استودیو، مایکل کاندری و گلن اسکافیلد سال گذشته همراه با بسیاری از اعضای اسلج‌همر، کمپانی اکتیویژن را ترک کردند. این موضوع بدون شک تاثیر بسیار زیادی روی تصمیم‌های اکتیویژن خواهد گذاشت و باید دید که این کمپانی ساخت بازی بعدی Call of Duty را به اسلج‌همر خواهد سپرد و یا از دیگر استودیوها در این امر کمک خواهد گرفت.

این امکان وجود دارد که با توجه به اتفاقات اخیر به وجود آمده در استودیو اسلج‌همر، اکتیویژن تصمیم بگیرد که ساخت Call of Duty 2020 را به استودیو تری‌آرک بسپارد. آخرین نسخه از این مجموعه که توسط استودیو تری‌آرک توسعه پیدا کرده در سال 2018 با نام Call of Duty: Black Ops 4 عرضه شد. لازم به ذکر است که نسخه‌ی جدید این مجموعه برای کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت و سونی هم عرضه خواهند شد. هنوز مشخص نیست که اکتیویژن برای انتشار همزمان بازی روی کنسول‌های هر دو نسل چه برنامه‌هایی دارد ولی به طور حتم Call of Duty 2020 روی کنسول‌های پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس قابل تجربه خواهند بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا