احتمال دارد که ریمستر بازی Call of Duty 1 و 2 هم ساخته شوند

استراتژی: عناوین ریمستر بین بازی‌های اصلی!

احتمال دارد که ریمستر بازی Call of Duty 1 و 2 هم ساخته شوند امیرحسین ناصری ۰ ۰۶ فروردین ۱۴۰۱ اخبار بازی
ریمستر بازی Call of Duty 1 و 2

طبق آخرین گزارش‌های منتشر شده از فعالیت کمپانی اکتیویژن (Activision)، به نظر می‌رسد که ساخت ریمستر بازی Call of Duty 1 و 2 در دست کار قرار گرفته است.

سری بازی‌های Call of Duty حدودا دو دهه است که توسط اکتیویژن عرضه می‌شوند و استودیوهای مختلفی روی طراحی عناوین آن کار کرده‌اند. با این وجود، فرنچایز بزرگ کالاف دیوتی هنوز هم توسط همین ناشر و استودیوهای اینفینیتی وارد (Infinity Ward)، تری آرک (Treyarch)، اسلج همر گیمز (Sledgehammer Games) و ریون سافتور (Raven Software) منتشر می‌شوند.

سال ۲۰۱۹ قدم بزرگی در روند ساخت عناوین مختلف سری Call of Duty ایجاد شد و با ریبوت داستان Modern Warfare و همچنین عرضه عنوان Warzone، یکبار دیگر سازندگان موفق شدند تا رضایت کاربران را جلب کنند. با این وجود، حال که چندین سال از عرضه عناوین قدیمی این سری می‌گذرد، دیگر افراد خیلی کمتر به یاد می‌آورند که شروع کالاف دیوتی با کدام بازی‌ها بود و سبک گیم پلی این فرنچایز، چقدر از گذشته تا به حال تغییر کرده است.

سال ۲۰۰۳ آغاز اکتیویژن با استودیو اینفینیتی وارد بود که بازی Call of Duty 1 را عرضه کردند. این عنوان که داستان جنگ جهانی دوم را روایت می‌کرد، عملا در قالب رقیبی جدی برای سری Medal of Honor در نظر گرفته شده بود؛ با این تفاوت که گیم پلی و بخش داستانی آن، با بازی ساخت استودیوهای کمپانی EA خیلی فرق داشت. سپس در سال ۲۰۰۵، بازی Call of Duty 2 باز هم با اینفینیتی وارد ساخته شد که نسبت به نسخه قبل، فوق‌العاده پیشرفته‌تر شده بود و اینبار علاوه بر پلتفرم رایانه شخصی، برای کنسول ایکس باکس 360 هم عرضه شد. همچنین جالب است بدانید که عملیات نجات کاپیتان پرایس (Captain Price) از دست آلمان‌های نازی در همین بازی اتفاق می‌افتد و کاراکتر او از کالاف دیوتی 2 معرفی شده بود.

به هر حال دوره قدیمی فرنچایز Call of Duty در زمان خود بسیار هیجان‌انگیز بود و طرفداران بسیاری با آن خاطره دارند. اما نظر شما درباره یک تجدید خاطرات درجه ۱ چیست؟ اینطور که به نظر می‌رسد، سازندگان در استودیوهای مختلف اکتیویژن به تازگی دستور گرفته‌اند تا عناوین قدیمی این سری را با گرافیک بهتر عرضه کنند و اقدام آن‌ها از ریمستر بازی Call of Duty 1 و 2 شروع خواهد شد.

ریمستر دو بازی Call of Duty 1 و 2 راه نجات از عرضه سالانه عناوین اصلی خواهد بود

طبق اعلام یکی از اینسایدرهایی که رسما در برنامه‌های جدید اکتیویژن برای آینده سری Call of Duty حضور داشته، ظاهرا این شرکت قصد دارد تا روند عرضه عناوین خود را تغییر دهد؛ طوری که در آینده نزدیک، نسخه‌های جدید کالاف دیوتی دیگر به صورت سالانه عرضه نمی‌شوند و هر دو یا حتی سه سال یکبار شاهد انتشار یک نسخه جدید و کامل‌تر خواهیم بود. این تصمیم در واقع مدت‌هاست که مد نظر سازندگان بوده است، اما قطعی شدن آن احتمالا به دستور تیم ایکس باکس انجام شده تا تمرکز استودیوها روی بازی‌های جدید بیشتر باشد.

با این وجود، طرفداران عادت کرده‌اند تا هر سال منتظر یک بازی جدید از سری Call of Duty باشند و حال اگر قرار باشد تا این روند قطع شود، احتمالا برخی نارضایتی‌ها به وجوپ خواهد آمد. این در حالی است که انگار اکتیویژن فکر این مورد را هم کرده و به همین راحتی طرفداران خود را رها نمی‌کند!

طبق آخرین گزارشی که از یکی از اینسایدرهای اکتیویژن بلیزارد به دست رسیده، این کمپانی قصد دارد تا در سال‌هایی که عنوان جدیدی عرضه نمی‌شود، بازی‌های قدیمی را ریمستر کنند. در این گزارش آمده است که این روند ظاهرا بعد از عرضه Modern Warfare 2 اعمال می‌شود و با ریمستر بازی Call of Duty 1 و 2 شروع خواهد شد. سپس ریمستر عنوان World At War مد نظر بوده و دیگر باز‌ی‌های محبوب سری به صورت یک سال در میان ریمستر می‌شوند. در این بین، بازسازی Call of Duty: Warzone جدید به عنوان راوی کل، داستان را ادامه خواهد داد و همچنین بازی‌های اصلی هر دو سال (یا حتی سه سال!) یکبار عرضه می‌شوند.

این تصمیم احتمالا پس از اتفاقی که برای Call of Duty: Vanguard افتاد، گرفته شده و دلیل آن هم دادن زمان بیشتر به استودیوهای سازنده خواهد بود. با این حال، آیا شما هم با این روند جدید اکتیویژن موافق هستید؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا