فیلم The Invisible Man به دنبال افتتاحیه‌ی ۲۰ میلیون دلاری

انتظارات بالا از فیلم جدید یونیورسال

فیلم The Invisible Man

شرکت یونیورسال با احیای فیلم The Invisible Man به‌عنوان یکی از معروف‌ترین دارایی‌های قدیمی خود، به دنبال فروش بیش از ۲۰ میلیون دلار در هفته‌ی اول اکران است.

مجموعه‌ی «مرد نامرئی» از جمله قدیمی‌ترین فرنچایزهای ترسناک/دلهره‌آور سینما و تلویزیون به‌حساب می‌آید که براساس رمان مشهوری به همین نام، اثر اچ. جی ولز شکل گرفته است. اولین فیلم از این مجموعه به کارگردانی جیمز ویل، در سال ۱۹۳۳ اکران شد و پس از آن بارها شاهد حضور کاراکتر اصلی آن در فیلم‌ها و سریال‌های متعدد بوده‌ایم. یونیورسال به‌عنوان مالک این مجموعه، از سال ۲۰۰۷ در پی ریبوت آن بود و با شکل‌گیری پروژه‌ی دنیای سینمایی “The Dark World” در سال ۲۰۱۶، مرد نامرئی را بخشی از آن قرار داد. با بازخورد بسیار منفی از فیلم “The Mummy” به‌عنوان اولین قدم این دنیای سینمایی نزد مخاطبین و منتقدین، یونیورسال تصمیم به کنار گذاشتن ایده‌ی دنیای تاریک و ساخت داستان‌های ترسناک جداگانه گرفت. حال ریبوت فیلم The Invisible Man اولین خروجی این پروژه‌ی جدید، آمده تا افتتاحیه‌ای قدرتمند داشته باشد.

در این فیلم الیزابت ماس نقش زنی به نام سیسیلیا کَس را بازی می‌کند که درگیر رابطه‌ای خشونت‌آمیز و ناپایدار با دانشمندی با بازی الیور جکسون-کوهن می‌شود. سیسیلیا با کمک خواهر (هریت دایر) و دوست دوران کودکی‌اش (الدیس هاج) از خانه‌ی دانشمند می‌گریزد. مدتی بعد خبر از خودکشی او به میان می‌آید اما بروز چند اتفاق مرموز و وحشتناک، سیسلیا را مجاب می‌کند که مرگ همسر سابقش دروغی بیش نبوده و او در صدد انتقام گرفتن است. تاکنون جو مثبتی پیرامون فیلم به وجود آمده و بازخوردهای اولیه از آن امیدوارکننده بوده‌اند.

انتظار می‌رود این فیلم شروع بسیار خوبی را در آخر هفته‌ی پیش‌رو داشته باشد. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که پس از اکران فیلم در ۳۵۰۰ سالن سینما در آمریکای شمالی، The Invisible Man بیش از ۲۰ میلیون دلار در گیشه خواهد فروخت. برخی تحلیلگران مستقل معتقدند که فروش فیلم حتی به ۳۰ میلیون دلار هم نزدیک خواهد شد چرا که جو مثبت حول فیلم به کمک آن خواهد آمد. بودجه‌ی تولید فیلم تنها ۷ میلیون دلار بوده که در صورت تحقق پیش‌بینی‌ها، از همان ابتدای اکران موفقیتی فوق‌العاده نصیب سازندگان می‌شود. به این موارد باید فروش جهانی را هم افزود چرا که این فیلم قرار است در ۳۹ کشور جهان روی پرده برود. لِی وانل که ید طولایی در نویسندگی و ساخت آثار ترسناک از جمله “Saw” و “Insidious” دارد، فیلمنامه این اثر را نوشته و خود نیز آن را کارگردانی کرده است.

با شروع اکران فیلم The Invisible Man انتظار می‌رود فیلم ویدیوگیمی و پرحاشیه‌ی سونیک بالاخره پس از دو هفته صدرنشینی در باکس آفیس، مقام اول را از دست بدهد. سونیک تاکنون عملکردی عالی داشته و توانسته در ۱۰ روز بیش از ۱۰۰ میلیون دلار بفروشد. فیلم جدید هریسون فورد، “Call of the Wild”، که حاصل همکاری دیزنی و فاکس قرن بیستم است هم افتتاحیه‌ای فراتر از پیش‌بینی‌ها داشته و موفق شده در هفته اول فروشی بالغ بر ۲۶ میلیون دلار را به ثبت برساند. با این حال بودجه‌ی بسیار هنگفت ۱۲۵ میلیون دلاری این فیلم بدین معناست که سازندگان آن، کار بسیار سختی برای جبران هزینه‌ها و رسیدن به سوددهی دارند. The Invisible Man تنها فیلم جدیدی است که در این آخر هفته اکران می‌شود و بنابراین هیچ رقیب جدی‌ای برای رسیدن به صدر جدول باکس آفیس ندارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا