امبریسر گروپ، استودیوی خالق Borderlands را خرید!

ارزش این قرارداد بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار است

استودیوی خالق Borderlands

امبریسر گروپ که یک شرکت هلدینگ است، ساعاتی قبل استودیوی خالق Borderlands را به مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار خرید.

امبریسر گروپ، یک شرکت هلدینگ است که دفتر مرکزی آن در سوئد قرار دارد. این مجموعه با تمرکز بر صنعت ویدیو گیم در دسامبر ۲۰۰۸ میلادی تاسیس شد و طی این مدت استودیوها و شرکت‌های مهم و شناخته‌شده‌ای را به تصاحب خود درآورده است. امبریسر گروپ در سال ۲۰۱۴ میلادی THQ را به همراه تعدادی از دارایی‌هایش خریداری کرد و دو سال بعد، نه تنها فعالیت‌های آن را از سر گرفت، بلکه نامش را به THQ Nordic تغییر داد. این شرکت سوئدی مدیریت سیبر اینتراکتیو (سازنده‌ی WWE 2K Battlegrounds) و کوچ مدیا (شرکت مادر دیپ سیلور، فلایینگ وایلد هاگ و چند نام دیگر) را هم بر عهده دارد. زمان آن فرا رسیده تا نام دیگری را هم به شرکت ‌های تحت نظارت امبریسر اضافه کرد.

با توجه به گزارشی که روی خروجی وب سایت Venture قرار گرفته، امبریسر گروپ با امضای یک قرارداد به ارزش یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار گیرباکس سافتور را خریده است. این استودیو در فوریه‌ی ۱۹۹۹ میلادی تاسیس شد و اولین محصول خود را تحت عنوان Half-Life: Opposing Force در همان سال عرضه کرد؛ محصولی که یک بسته‌ی الحاقی برای Half-Life بود. گیرباکس طی سال‌های بعد عناوین مختلفی را ساخت که برای مثال می‌توان به Brothers in Arms: Road to Hill 30 اشاره کرد که یکی از بهترین بازی‌ها با محوریت جنگ جهانی دوم به شمار می‌رود. این استودیو همچنین خلق بوردرلندز را در پرونده‌ی خود دارد. نسخه‌ی سوم این فرنچایز در سپتامبر ۲۰۱۹ عرضه شد که علاوه بر دریافت بازخوردهای مثبت، فروشی ۵ میلیون نسخه‌ای را طی پنج روز به ثبت رساند.

با توجه به اطلاعات موجود، امبریسر گروپ در حال حاضر ۳۶۳ میلیون دلار را به استودیوی خالق Borderlands داده است. باقی مبلغ هم در صورتی پرداخت می‌شود که گیرباکس سافتور بتواند طی شش سال آینده به اهدافی که در قرارداد ذکر شده دست یابد. لارس وینگفورس (Lars Wingefors) مدیرعامل امبریسر درباره‌ی خرید گیرباکس گفت:

گیرباکس یکی از خلاق‌ترین و بارزش‌ترین استودیوی مستقل در جهان است. اعتقاد داریم منابع امبریسر باعث می‌شود تا این استودیو به رشد قابل‌توجه خود در سال‌های پیشرو ادامه دهد.

رندی پیچفورد (Randy Pitchford) که پیش از ادغام با امبریسر گروپ مدیر عامل گیرباکس به شمار می‌رفت، همچنان در این سمت خواهد ماند. او درباره‌ی اتفاق اخیر نوشت:

حس و حال ما در گیرباکس سافتور این است که تازه در ابتدای مسیر هستیم. امضای این قرارداد نه تنها رشد استعدادهای حاضر در استودیو را به همراه دارد، بلکه عامل محرکی برای دستیابی به آینده‌ی هیجان‌انگیزی است که برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

امبریسر گروپ همزمان با خرید استودیوی خالق Borderlands، مبلغ ۴۵۰ میلیون دلار را پرداخت و اسپایر مدیا را خریداری کرد. این استودیو طی سال‌های فعالیت خود با شرکت‌های بزرگی از جمله اکتیویژن و توکی گیمز همکاری داشته و روی فرنچایزهای مشهوری مانند کال آو دیوتی و جنگ ستارگان کار کرده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا