قسمت آخر سریال کتاب بوبا فت حقانیت کوای-گان جین را تأیید می‌کند

همیشه صلاح خشن‌تری وجود دارد!

قسمت آخر سریال کتاب بوبا فت

در قسمت آخر سریال کتاب بوبا فت، وضعیتی مشابه با آنچه که جنگ ستارگان: قسمت اول-تهدید شبح دیده شده بود، مشاهده شد و در نهایت حقانیت اظهارات کوای گان جین ثابت شد.

قسمت آخر شامل یک مبارزه حماسی میان Cad Bane و Boba Fett بود و لحظه‌ای که گروگو دوباره با مندلورین متحد شد، طرفداران را هیجان‌زده کرد. اگرچه این سریال در طول پخش با مجموعه‌ای از نقدها مواجه شد، اما داستان ارتباط جالبی با سایر بخش‌های سری فیلم‌های جنگ ستارگان برقرار کرد و حتی از دیگر فیلم‌های به یاد ماندنی سینما الهام گرفت.

در قسمت ۷ سریال کتاب بوبا فت با عنوان «In the Name of Honor» بوبا فت و مندلورین برای مقابله با پایک سیندیکیت و کاد بین با یکدیگر متحد شدند. خوشبختانه، آن دو تنها نبودند، زیرا فنک شاند مخفیانه همراهی‌شان می‌کرد، و حتی سایبورگ‌هایی که بخشی از سکانس افتضاح تعقیب و گریز با دوچرخه در قسمت ۳ بودند، در قسمت پایانی ظاهر شدند و بوبا و متحدانشان را پشتیبانی کردند. حتی با افراد زیادی که بوبا فت و مندلورین را در درگیری همراهی می‌کردند، بوبا فت و مندلورین با بیرون آمدن درویدهای عقرب در حال شکست خوردن بودند. تلاش‌های آن‌ها برای شکست دادن ماشین‌های وحشی بی‌نتیجه مانده بود، زیرا درویدها به‌سرعت در گروه جنگنده‌ها پیشروی می‌کردند. در سکانسی، بوبا فت حتی موشک راکت‌اش را شلیک می‌کند، اما توان نفوذ در سپر دفاعی درویدها را ندارد. در نهایت، این ایده به ذهن بوبا فت می‌رسد که از رنکر (rancor) عظیم‌الجثه‌الش برای مبارزه با مهاجمان استفاده کند. همراهی رنکر غول‌پیکر بوبا فت که باعث می‌شود درویدها ناچیز دیده شوند، ایده خوبی برای متوقف کردن درویدها به‌نظر می‌رسد.

بوبا فت با استفاده از رنکر صحت اظهارات کوای گان جین در فیلم جنگ ستارگان: تهدید شبح را، که می‌گفت «همیشه صلاح ترسناک‌تری وجود دارد»، تأیید می‌کند. با وجود درویدهای عقرب در سریال کتاب بوبا فت، رنکر به تسریع نابودی درویدها کمک کرد. همچنین، استفاده از رنکر در قسمت آخر سریال کتاب بوبا فت به‌نظر فرصتی برای استفاده از دیالوگ به‌یاد‌ماندنی سه گانه پیش درآمد بود، و شعار کاراکتر Peli با بازی امی سداریس با توجه به هوش و حس شوخ‌طبعی‌اش، که اغلب برای از بین بردن تنش‌های سکانس استفاده می‌شود، بهترین گزینه برای بیان مجدد این دیالوگ بود.

حضور بازیگر و کمدین ایمی سداریس (Amy Sedaris) که دوباره با شخصیت Peli Motto نقش‌آفرینی می‌کند، می‌توانست این دیالوگ را با ظاهر شدن رنکر به‌خوبی تکرار کند. بیشتر صحنه‌های اکشن قسمت آخر سریال کتاب بوبا فت مطلوب مخاطبان نبود، اما شاید تنها نقطه قوت آن اثبات بی‌سر و صدای صحت گفته‌های کوای گان بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا