#مهسا_امینی

فیلم Black Widow رکورد بی‌سابقه دنیای مارول را پس از سه سال شکست!‌

یک موفقیت یا شکست؟

شکست فیلم Black Widow

گزارشات مبنی بر آن است که فیلم Black Widow در دومین هفته اکران خود با افت شدیدی در گیشه روبه‌رو شده است. به این ترتیب فیلم اختصاصی ناتاشا رومانوف با وجود شکستن رکوردهای پاندمی در هفته‌ی اول، رکورد شدیدترین افت را در تاریخ فیلم‌های سنیمایی دنیای مارول را از آن خود کرد.

از زمان شروع همه‌گیری ویروس کرونا از ماه مارس سال ۲۰۲۰، تمام دنیا تحت تاثیر قرار گرفته و باکس آفیس از این قاعده مستثنی نبود. سینماها در بیش‌تر مواقع در سال ۲۰۲۰ بسته بوده و چند فیلم محدودی که تا پایان سال مجاز به اکران بودند، در سطوح بسیار کوچک‌تری نسبت به حالت عادی به نمایش در آمدند. هر چند که در هفته‌های اخیر با نمایش فیلم‌های مکان ساکت ۲ (A Quiet Place Part II) و سریع و خشن ۹ (Fast And Furious 9) شاهد یک بهبود کند اما موثر در سینماها بودیم.

فیلم Black Widow هفته‌ی پیش بالاخره پس از چندین تاخیر از راه رسید و توانست رکوردهای خوبی را به ثبت برساند. این فیلم با فروش داخلی ۸۰ میلیون دلار، سریع و خشن ۹ را پشت سر گذاشته و خیلی زود از مرز ۱۰۰ میلیون دلار گذشت تا به اولین فیلمی تبدیل شود که چنین رشدی از زمان شروع پاندمی داشته است.

این موفقیت‌ها اما در هفته‌ی دوم ادامه نداشت و برخلاف انتظارها با افت شدیدی همراه بود. فروشی ۸۰ میلیونی با افت ۶۷ درصدی به ۲۶ میلیون دلار رسید تا به این ترتیب فیلم Black Widow از عنوان تازه منتشر شده Space Jam: A New Legacy عقب بیافتد. اگر هنوز به بزرگی این افت پی نبرده‌اید، باید بدانید که فیلم بیوه سیاه بدترین کاهش فروش را در تاریخ فیلم‌های سینمایی مارول داشته و از افت ۶۲ درصدی که مرد مورچه‌ای و زنبورک در سال ۲۰۱۸ با آن مواجه شد بیشتر است.

هفته پیش طی یک خبر شوکه‌کننده، دیزنی اعلام کرد که در کنار فروش ۸۰ میلیون دلاری بلک ویدو در باکس آفیس، این فیلم تنها از طریق اشتراک Premier Access در دیزنی پلاس، ۶۰ میلیون دلار کسب درآمد کرده که نشان از موفقیت تجاری زیاد این فیلم می‌داد. البته بعید نخواهد بود اگر این افت در سیستم استریم هم گریبان این فیلم را بگیرد.

فیلم بیوه سیاه بعد از ۱۰ روز حضور در سینماها، در مجموع ۱۳۲ میلیون دلار فروشی داخلی داشته و این رقم در سرتاسر جهان برابر ۲۶۴ میلیون دلار است.

این خبر به این معنا نیست که فیلم Black Widow یک شکست کامل محسوب شود؛ چرا که باکس آفیس هنوز در حال بهبودی و افزایش ارقام به دنبال تاثیرات منفی ناشی از پاندمی است. با توجه به اینکه طرفداران مشتاق اکران بیوه سیاه تا حالا این فیلم را تماشا کرده‌اند، انتظار نمی‌رود که بهبود چندانی در فروش داخلی ایجاد شود. البته با توجه به درآمدی که دیزنی پلاس برای این عنوان به دنبال داشته است، به نظر نمی‌رسد که نیاز زیادی به تغییر ارقام باکس آفیس وجود داشته باشد.


guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا