#مهسا_امینی

آیا ظاهر آتوما در فیلم Black Panther 2 لو رفت؟

پوستر تبلیغاتی که ابرشرور فیلم را اسپویل کرد

ظاهر آتوما در فیلم Black Panther 2

بعد از موفقیت فیلم پلنگ سیاه در سال 2018، طرفداران که داستان پادشاه تچالا را با هیجان دنبال کردند حال برای اکران شدن قسمت دوم آن لحظه شماری می‌کنند. با اینکه اطلاعات زیادی از فیلم فاش نشده، اما یک پوستر تبلیغاتی اولین نگاه به ظاهر آتوما در فیلم Black Panther 2 را فاش کرده است.

دنباله فیلم پرفروش پلنگ سیاه با نام Black Panther: Wakanda Forever اواخر سال 2022 اکران و چندین ابرقهرمان جدید را به دنیای سینمایی مارول معرفی خواهد کرد. یکی از شخصیت‌های مهم این فیلم ریری ویلیامز ملقب به آیرون‌هارت است که دومینیک تورن (Dominique Thorne) وظیفه ایفای نقش آن را برعهده دارد. آیرون‌هارت که برای اولین بار در دنباله فیلم پلنگ سیاه به MCU معرفی می‌شود و بعدها سریال اختصاصی خود را خواهد داشت، به‌عنوان محافظ جدید واکاندا جایگزین پلنگ سیاه چدویک بوزمن (Chadwick Boseman) فقید می‌شود. علاوه بر ریری ویلیامز، تنوک هورتا (Tenoch Huerta) نیز در قامت نیمور، پادشاه آتلانتیس ظاهر خواهد شد.

آتلانتیس و واکاندا در کمیک‌های مارول درگیری و رقابتی طولانی داشته‌اند و حال به نظر می‌رسد پای این رقابت با فیلم پلنگ سیاه دو به MCU باز خواهد شد. نیمور، نامورا و آتوما که شخصیت‌های مهم آتلانتیس از کمیک‌های مارول به‌شمار می‌روند، همگی نقش مهمی در این فیلم خواهند داشت. مدت‌ها پیش ظاهر نیمور توسط پوسترهای تبلیغاتی لو رفته بود و حال ظاهرا نوبت به آتوما، دشمن خونی نیمور رسیده است و به لطف پوستر تبلیغاتی جدیدی، ظاهر آتوما در فیلم Black Panther 2 لو رفته است.

آتوما (Attuma) کیست؟

دشمن خونی نیمور در یک قبیله آتلانتینی که مدت‌ها پیش از سرزمین آتلانتیس تبعید شده بودند، متولد شد. سالها بعد، آتوما که دارای قدرت، استقامت و سرعت پیشرفته‌ای است حاکم قبیله خود شد و عهد کرد که آتلانتیس تحت حاکمیت نیمور را فتح کند. ظاهر آتوما در فیلم Black Panther 2 شباهت زیادی به طراحی کمیک‌های مارول دارد و تنها فرقش کلاهی مخصوص از جنس جمجمه کوسه ماهی است. همچنین، آتوما در این فیلم همانند کمیک‌ها پوست آبی رنگی خواهد داشت که نشان می‌دهد استودیو مارول در طراحی شخصیت‌ها خیلی دست نبرده و به ظاهر کمیکی آنها وفادار مانده است.   

آتلانتیس غالبا در کمیک‌های مارول به‌عنوان آنتاگونیست پلنگ سیاه و واکاندا شناخته می‌شود، اما نیمور به‌طور کلی بیشتر ضد قهرمان است تا یک ابرشرور. شاید پس از یک رقابت طولانی، آتوما باعث شود تا پادشاه آتلانتیس با مردم واکاندا برای محافظت از هر دو جهان خود متحد شود.

همچنین فیلم Black Panther: Wakanda Forever به تاثیر تمدن مایان و آزتک در طراحی شخصیت آتوما اشاره می‌کند و به نظر می‌رسد فرهنگ قوم آتلانتیس در MCU از تمدن مایان‌ها و آزتک‌ها ناشی می‌شود.

عوامل فیلم قبلا دو بازیگر بومی را برای نقش‌های ناشناخته با نام‌های Zyanya و Cadmael استخدام کرده بودند. اولین شخصیت به‌عنوان یک جنگجو زن سرسخت توصیف شده بود که به احتمال زیاد نامورا است و توسط میبل کادنا (Mabel Cadena) بازی می‌شود. اما شخصیت دوم یک مرد قد بلند، قدرتمند و وفادار است که احتمالا به آتوما اشاره دارد.

در حال حاضر هیچ اطلاعاتی مبنی بر اینکه چه کسی نقش آتوما را در MCU ایفا خواهد کرد یا اینکه آیا او تنها ابرشرور فیلم خواهد بود، در دسترس نیست. دنباله فیلم پلنگ سیاه در حال حاضر تنها موقعیت موجود برای معرفی نیمور به‌شمار می‌رود، اما اگر طرفداران واکنش مثبتی نسبت به بازی تنوک هرتا داشته باشند، استودیو مارول به یک پروژه اختصاصی از نیمور چراغ سبز نشان خواهد داد.

فیلم Black Panther: Wakanda Forever در تاریخ 11 نوامبر به پرده سینماها خواهد رفت. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا از ظاهر آتوما راضی هستید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا