تهیه کننده فیلم Black Panther 2 از احتمال حضور چادویک بوزمن در آن می‌گوید

چه بر سر شاه تی چالا خواهد آمد؟

فیلم Black Panther 2

پس از فوت بازیگر نقش شاه تی چالا (T.Challa)، حال کاربران برای دیدن فیلم Black Panther 2 بدون این شخصیت کمی سردرگم شده‌اند. درحالی که یکی از اعضای تیم سازنده آن از احتمال حضور دوباره این کاراکتر اظهاراتی را بیان کرده است.

درگذشت ناگهانی چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) اتفاقی بود که طرفداران این بازیگر محبوب را بسیار ناراحت کرد، اما این غم هنگامی دوچندان شد که به گفته خانواده او، بوزمن بیماری خود را سال‌ها مخفی کرده بود تا بتواند روی صحنه سینما هوادارانش را خوشحال کند.

با این حال برای طرفداران مارول، نبود شخصیت بلک پنتر (Black Panther) قاعدتا معنا و مفهوم دیگری دارد که تاثیرات بسیاری را روی جهان سینمایی مارول (MCU) و بخصوص فیلم Black Panther 2 خواهد گذاشت. به نحوی که حتی نام فیلم هم به نیاز حضور این کاراکتر اشاره می‌کند و مارول هم پروژه ساخت آن را کنسل نکرده است. اما اینکه چطور و آیا این کاراکتر روی پرده سینما نشان داده می‌شود، هنوز مشخص نیست.

صحبت‌های تهیه کننده درباره فیلم Black Panther 2

نیت مور (Nate Moor) از تهیه کنندگان قدیمی و همیشگی استودیو مارول است که پیش از این نیز کار خود را برای فیلم Black Panther انجام داده بود. با این حال هنگامی که در مصاحبه اخیر از او درباره حضور شخصیت بلک پنتر در دنباله این فیلم سوال شد، پاسخ او بسیار واضح و قانع‌کننده بود.

نه، این اتفاق هرگز نخواهد افتاد‌. مرگ چادویک بوزمن یک اتفاق بزرگ بود و من خیلی او را مثل کاراکترش دوست داشتم. به همین خاطر ما باید برای زمانی که صحنه‌ای از او نشان داده می‌شود خیلی با احتیاط عمل کنیم؛ چراکه حضور او هم برای ما و هم برای طرفداران معنا و مقهوم خاصی دارد و باید از آن مراقبت کرد. پس جواب منفی است، به هیچ وجه قرار نیست که به یکباره اعلام کنیم که او همین فردا در فیلم دیده می‌شود.

همانطور که انتظار می‌رفت، قرار نیست تا در فیلم Black Panther 2 با استفاده از جلوه‌های ویژه و صحنه‌های ضبط شده از بوزمن، شاهد حضور او باشیم. از طرفی  دلایلی که مور ارائه می‌دهد هم منطقی به نظر می‌رسد؛ بوزمن و شخصیت بلک پنتر برای طرفداران جایگاه ویژه‌ای دارند و خراب کردن یادگاری که او در ذهن افراد به جای گذاشته به هیچ وجه کار درستی نیست.

به گفته لوپیتا نیونگو (Lupita Nyong’o) از بازیگران سری Black Panther، تحمل درگذشت چادویک بوزمن برای او و همکارانش بسیار سخت بوده، اما حداقل کاری که آن‌ها می‌توانند برای دوست خود انجام دهند نگه‌داری از میراثی خواهد بود که او به جای گذاشته است. کاری که رایان کوگلر (Ryan Coogler)، کارگردان فیلم Black Panther 2 به خوبی انجام خواهد داد. به گفته کوگلر، تیم سازنده این فیلم مورد انتطار به خوبی با چالش‌هایی که برای ساخت با آن مواجه خواهند شد آشنا هستند، اما خواسته خود بوزمن بوده که این دنباله ساخته شود.

به هر حال طبق سنت همیشگی مارول هنوز هیچ چیز از داستان این فیلم منتشر نشده و فیلمبرداری آن به زودی در آتلانتا شروع خواهد شد. اما معلوم نیست که پس از اتمام ساخت و اکران فیلم، طرفداران چگونه باید سرزمین واکاندا (Wakanda) را بدون پادشاه جدیدش مشاهده کنند. 

تنها موردی که در روند ساخت این فیلم واضح است، رفتار با احتیاط و نگه‌داری از خاطرات بوزمن در نقش بلک پنتر خواهد بود که توسط دوستان او از جمله رایان کوگلر، کارگردان این اثر، حفظ می‌شود.

فیلم Black Panther 2 برای اکران در تاریخ ۱۷ تیر ۱۴۰۱ (۸ جولای ۲۰۲۲) برنامه‌ریزی شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا