شواهد جدید به حضور دکتر دوم در فیلم Black Panther 2 اشاره دارند

نیمور آنتاگونیست اصلی فیلم نیست؟

حضور دکتر دوم در فیلم Black Panther 2

با نزدیک شدن به اکران آخرین پروژه فاز چهارم دنیای سینمایی مارول، شواهدی جدید به شایعه حضور دکتر دوم در فیلم Black Panther 2 قوت بخشیده‌ است.

به‌دنبال نهایی شدن قرارداد استودیو مارول با کمپانی فاکس قرن بیستم و یونیورسال، شخصیت‌های نمادین زیادی وجود دارند که طرفداران بی‌صبرانه منتظر ورودشان به دنیای سینمایی مارول هستند. حال با اینکه مردان ایکس و چهار شگفت انگیز قرار است باری دیگر از طریق پروژه‌های سینمایی و سریالی مختلف مانند X-Men 97 ،Deadpool 3 و Fantastic Four احیا شوند، به‌نظر می‌رسد مارول یکی از بزرگ‌ترین و مخوف‌ترین آنتاگونیست‌های خود را فراموش کرده است. ویکتور وان دوم ملقب به دکتر دوم، جادوگر قدرتمند، فرمانروای سرزمین لاتوریا و بزرگ‌ترین تهدید مولتی ورس که حتی قادر است مفیستو را با یک مشت از پای دربیاورد.

با توجه به نقش کلیدی دکتر دوم در رویداد کمیکی جنگ‌های مخفی که اقتباس لایو اکشن آن با نام Avengers: Secret Wars در دست ساخت قرار دارد، بسیاری معتقدند حضور او در دنباله احساسی و اکشن محور پلنگ سیاه امری اجتناب ناپذیر است. در واقع برخی شواهد حاکی از آنند که درگیری دو سرزمین واکاندا و تالوکان زیر سر اوست.

طبق جدیدترین مقاله هالیوود ریپورتر، در کمیک‌های مارول، دکتر دوم و سرزمین لاترویا نیز در جنگ بزرگ واکاندا و تالوکان‌ نقش پررنگی ایفا کرده‌اند. خوشبختانه اظهار نظرهای اخیر تنوک هوئرتا (Tenoch Huerta) درباره ضدقهرمان بودن شخصیت نیمور با این نکته ریز کمیکی مطابقت کامل دارد و تا حدودی آنتاگونیست نبودنش را تایید می‌کند.

بازیگران آمریکایی‌ لاتین همیشه در فیلم‌های هالیوودی ایفاگر نقش‌های منفی هستند ولی حالا ما می‌توانیم به ابرقهرمان‌ها و ضدقهرمان‌ها هم جان ببخشیم.

تجارت بزرگی مانند نشریه هالیوود ریپورتر که گمانه زنی‌هایی را در مورد حضور دکتر دوم در فیلم Black Panther 2 منتشر کرده، مهمتر از آن چیزی است که بسیاری تصور می‌کنند. همچنین آنها به ندرت چنین حدس و گمان‌هایی را بدون داشتن اطلاعات داخلی مطرح می‌کنند، بنابراین می‌توان تا حدودی نسبت به موثق بودن شواهدشان اطمینان داشت. از طرفی با وجود اینکه تنوک هوئرتا به این نکته اشاره می‌کند که نیمور برخلاف آنچه در تریلرها به نمایش گذاشته شده، ابرشرور اصلی فیلم نیست، پس باید تصور کرد که تهدیدی بزرگ‌تر در سایه‌ها انتظار مردم واکاندا را می‌کشد.

حال بر اساس تاریخچه هشتاد ساله کمیک‌ها و سایر شایعات گذشته، این تهدید ممکن است دکتر دوم باشد، ولی چند نکته مهم هم وجود دارد که باید بهشون توجه کرد. اول از همه نقش دکتر دوم در آخرین پروژه فاز چهارم دنیای سینمایی مارول توسط هیچ منبعی لو نرفته است. اگر به‌خاطر داشته باشید بازگشت دوباره توبی مگوایر (Tobey Maguire) و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) به نقش مرد عنکبوتی در فیلم Spider-Man: No Way Home ماه‌ها قبل از اکران فیلم در سینماها لو رفته بود، اما هنوز کوچک‌ترین اطلاعات هم در رابطه با شخصیت دکتر دوم در فضای مجازی پخش نشده است. از این گذشته، تنها یک ماه تا اکران فیلم باقی مانده و استودیو مارول همچنان به بازیگری با نقش مرموز اشاره نکرده و گزارشی هم مبنی بر اضافه شدن ستاره‌ای جدید به پروژه توسط هیچ منبع خبری تایید نشده است. اما اگر هم آنها از قبل شخص خاصی را برای ایفای نقش دکتر دوم در نظر گرفته باشند، مطمئنا درباره‌اش صحبت نخواهند کرد، زیرا تا اکران فیلم Thor: Love and Thunder در سینماها، هیچ صحبتی از حضور برت گلدشتاین (Brett Goldstein) در قامت هرکول به‌میان نیامده بود.

با وضعیت فعلی دنیای سینمایی مارول، الان بهترین زمان برای معرفی دکتر دوم به‌شمار می‌رود. درگیری بزرگ واکاندا و تالوکان مسیر ایده‌آلی برای ورود او به فرانچایز است که درنهایت می‌تواند به شکل گیری داستان مولتی ورسی Avengers: Secret Wars منتهی شود. در کل شاید حضور دکتر دوم در فیلم Black Panther 2 به‌صورت رسمی تایید نشده باشد، اما بدون شک شواهد کافی برای محتمل دانستن این سناریو وجود دارد. اگر هم این سناریو به حقیقت نپیوندد، همچنان می‌شود روی داستان منحصر به‌فرد ریبوت چهار شگفت انگیز حساب کرد، زیرا طبق تایید کوین فایگی (Kevin Feige)، این فیلم قرار نیست به روایت داستان پیشینه اولین خانواده مارول بپردازد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که اعضای گروه چهار شگفت انگیز و ویکتور وان دوم از مدت‌ها قبل در دنیای سینمایی مارول حضور داشتند.

فیلم مورد انتظار Black Panther: Wakanda Forever با اکران در تاریخ ۱۱ نوامبر (۲۰ آبان ماه) به فاز چهارم دنیای سینمایی مارول پایان خواهد داد. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا دکتر دوم در این فیلم حاضر خواهد شد؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا