تریلر آخر فیلم Black Panther 2 منتشر شد + زیرنویس فارسی

محافظ مرده.. وقت حمله است!

خطر تازه‌ای سرزمین واکاندا (Wakanda) را تهدید می‌کند و تریلر آخر فیلم Black Panther 2 خبر از جنگی بزرگ بین این قلمرو و آتلانتیس (Atlantis)‌ در دنیای سینمایی مارول می‌دهد.

مدت‌هاست که منتظر اکران فیلم Black Panther 2 هستیم؛ عملا از همان زمانی که فیلم Black Panther در سال ۲۰۱۸ اکران شد و با شخصیت تی چالا (T’Challa) آشنا شدیم. در آن دوره چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) نقش این کاراکتر را بازی می‌کرد و قرار بود تا برای یک دنباله هیجان‌انگیز، مجددا برگردد، اما متاسفانه بیماری او مانع این کار شد و در سال ۲۰۲۰ این بازیگر محبوب و سرشناس جان خود را از دست داد. بدین ترتیب روند ساخت فیلم Black Panther 2 به هاله‌ای از ابهام رفت، تا اینکه رایان کوگلر (Ryan Coogler)، کارگردان انتخاب شده برای این اثر سینمایی، اظهار کرد که آن‌ها قصد دارند تا فیلم مورد نظر را بسازند، اما هرگز از بازیگری جایگزین برای چادویک بوزمن استفاده نخواهند کرد.

این چالش علاوه بر اینکه طرفداران را گیج کرده بود، وظیفه بزرگی را به دوش سازندگان می‌انداخت تا مجبور شوند بدون حضور شخصیت اصلی، داستان را همانطور که می‌خواستند دنبال کنند. در واقع همان دوره هم شایعه‌هایی درباره این موضوع وجود داشت که ظاهرا قرار است تا در فیلم دنباله بلک پنتر شاهد جنگی بزرگ بین واکاندا و قلمرو زیر دریایی آتلانتیس باشیم؛ ایده‌ای که هم‌اکنون هم پیاده‌سازی شده و در تریلرهای این اثر سینمایی می‌توانید شاهد آن باشید.

تریلر آخر فیلم Black Panther 2

در تریلر تازه‌ منتشر شده از فیلم Black Panther: Wakanda Forever می‌توانید ببینید که درست همان دیالوگ قبلی چند ویدیو قبلی منتشر شده از این اثر سینمایی توسط مادر تی چالا مجددا تکرار می‌شود. اما اینبار می‌توانید ببینید که او این حرف‌ها را خطاب به چه کسی می‌زند و مخاطبش کیست؛ طوری که ابتدا نشان داده می‌شود که او در مجمع سران دولت‌ها نشسته و حرف‌هایی که می‌زند، درباره از دست دادن پادشاه خود و ظاهرا در پی حمله‌های مخفیانه‌ای است که دولت‌های دیگر برای دزدیدن وایبرنیوم (Vibrarnium) به واکاندا انجام داده‌اند.

او می‌گوید که «شما با خود زمزمه می‌کنید که آن‌ها محافظ خود (بلک پنتر) را از دست داده‌اند، پس اکنون وقت حمله است!». این در حالی است که ما می‌دانیم یک بلک پنتر جدید برای پذیرفتن وظیفه حمایت و محافظت از واکاندا انتخاب شده و از همین جهت نیز جنگ بین دولت‌ها با واکاندا احتمالا ناکام خواهد ماند. با این حال، نکته قابل توجه اینجاست که شخصیت نیمور (Namor) هم از جهان زیردریا بیرون آمده و به نظر می‌رسد که قصد دارد تا به دولت‌ها و کشورهای روی خاک زمین حمله کند! به همین خاطر او از فرمانروای حاضر واکاندا (مادر تی چالا) می‌پرسد که آیا در این جنگ آن‌ها یا یاری می‌کند یا که نه.

با این حساب، باید در نظر داشت که ابتدا دولت‌ها به این دو قلمرو حمله می‌کنند، سپس آتلانتیس از خط قرمزها برای کشتار افراد رد می‌شود، و در همین حین است که واکاندا در مقابل آن‌ قرار می‌گیرد تا شاهد جنگی تمام عیار باشیم. به هر حال نبرد سربازان آتلانتیس و واکاندا چیزی است که در تریلر آخر فیلم Black Panther 2 هم دیده می‌شود و پیش‌تر آن را در کمیک‌های مارول (Marvel) خوانده بودیم؛ طوری که در آنجا نیمور ابتدا آسیب بزرگی را به واکاندا می‌زند، سپس شوری (Shuri)، خواهر تی چالا (که ظاهرا بلک پنتر بعدی دنیای سینمایی است)، کل آتلانتیس را با خاک یکسان می‌کند!

فیلم Black Panther 2 تا کمتر از یک هفته دیگر اکران می‌شود و در تاریخ ۲۰ آبان (۱۱ نوامبر) طرفداران در سینما شاهد آن خواهند بود.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا