توضیحات کارگردان فیلم Black Panther 2 درباره مرگ بلک پنتر

چرا شاه واکاندا با بیماری مرد؟

کارگردان فیلم Black Panther 2

اخیرا کارگردان فیلم Black Panther 2 درباره مرگ بلک پنتر با بازی چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) بوزمن اطلاعاتی را ارائه داده است. چرا تی چالا (T’Challa) در داستان فیلم کشته نشد؟

مدت‌ها بود که منتظر پخش فیلم Black Panther 2 بودیم؛ اثری که با عنوان Wakanda Forever اکران شد و هنوز نسخه دیجیتال آن به دست کاربران نرسیده تا آن را از خانه تماشا کنند. این فیلم جدید، قرار بود تا داستان تازه‌ای بر سرنوشت واکاندا و مردم آن باشد، در حالی که پادشاه آن‌ها، یعنی تی چالا پس از اتفاقات Endgame و گذشت چند سال فوت کرده است.

با این وجود داخل فیلم توضیح خاصی درباره مرگ بلک پنتر نمی‌دهد؛ طوری که می‌بینیم صرفا خبر مرگ او منتشر می‌شود، درست مثل چیزی که در تریلرهای آن دیده‌ایم. این موضوع باعث می‌شود تا جدای از احساسیی بودن، این اثر تا حدودی شخصی هم باشد. با این حال نکته کارگردان فیلم Black Panther 2 به تازگی توضیحاتی را درباره این موضوع ارائه کرده است. مثل اینکه چطور بلک پنتر پیش از این اثر سینمایی می‌میرد و چطور این اتفاق در یک نبرد حماسی رخ نداده است؟

گفته‌های کارگردان فیلم Black Panther درباره مرگ این کاراکتر محبوب

رایان کوگلر (Ryan Coogler)، کارگردان بلک پنتر 2 اخیرا در مصاحبه تازه خود به یک پرسش بسیار مهم پاسخ داده است. ما می‌دانیم که در این اثر سینمایی، بلک پنتر به واسطه یک ویروس عجیب کشته شده، اما نکته اینجاست که چرا این اتفاق در این مبارزه رخ نداده است؟

عملا همه منتظر بودن تا ببینن ما چطور با این موضوع (مرگ شخصیت بلک پنتر) برخورد خواهیم کرد. به همین خاطر همون اول فیلم ما اطلاعات لازم رو دادیم که البته با چیزی که گفتم منطقی به نظر می‌رسه. ما قصد داشتیم تا یه نسخه دیگه از شوری رو بهتون نشون بدیم و معرفی کنیم؛ کسی که یکی از باهوش‌ترین‌هاست اما نمی‌تونه برادرش رو از دست بیماری نجات بده! این کار چه بلایی سر یه آدم میاره؟

در واقع اینطور که به نظر می‌رسد، سازندگان قصد داشتند کاری کنند که شوری خودش را مقصر مرگ برادرش بداند. در جریان مرگ تی چالا، نه تانوس (Thanos) بلایی را سر او آورده، نه نبرد Infinity War و Endgame باعث از بین رفته او شده است؛ بلکه تنها دلیل اینکه دیگر تی چالا در کنار خانواده خود نیست، یک بیماری بود که شوری موفق نشد تا راه درمان آن را پیدا کند.

این اقدام حتی به نحوی یک ادای احترام به بازیگر نقش بلک پنتر در دنیای سینمایی مارول، یعنی چادویک بوزمن هم هست. در واقع چادویک بوزمن خود از چندین سال قبل با بیماری خود دست و پنجه نرم می‌کرد، اما حتی آن را به کارگردان‌ها و طرفداران نمی‌گفت تا بتواند در آثار مختلف به ایفای نقش بپردازد و افرادی را به هر طریقی که می‌توانست هیجان‌زده و خوشحال کند. اینکه کاراکتر او هم در دنیای MCU به همین شکل فوت کرده، ایده جالب تیم نویسنده و کارگردان فیلم Black Panther 2 بوده است.

3.5 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا