چرا طرفداران بلک آپس 2 برای فصل پنجم Call of Duty: Vanguard هیجان‌زده هستند؟

افسانه‌ها هرگز نمی‌میرند!

چرا طرفداران بلک آپس 2 برای فصل پنجم Call of Duty: Vanguard هیجان‌زده هستند؟ سورنا رضایی ۰ ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ تریلر بازی

با توجه به اطلاعاتی که استودیو اسلج‌همر در فضای مجازی به اشتراک گذاشته، فصل پنجم Call of Duty: Vanguard قطعا به مذاق طرفداران بلک آپس 2 خوش خواهد آمد.

در پی محبوبیت بتل رویال، اکتیویژن تصمیم گرفت به واسطه کال آو دیوتی وارد این ژانر شود؛ اقدامی که موفقیت آمیز بود. استودیو آمریکایی اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی Call of Duty: Warzone را روانه بازارها کرد که با گذشت حدودا دو سال همچنان در صدر محبوبترین بازی‌های رایگان و آنلاین قرار دارد.

کال آو دیوتی وارزون مانند بسیاری از عناوین مشابه به گونه‌ای طراحی شده که استودیو مد نظر بتواند با هر بار عرضه نسخه اصلی و جدید سری، تغییرات مورد نیاز را در آن ایجاد کند؛ برای مثال، وقتی Call of Duty: Vanguard از راه رسید، وارزون حال و هوای جنگ جهانی دوم را به خود گرفت. در ضمن، با عرضه نسخه جدید سری، شماره گذاری فصل‌های وارزون از ابتدا آغاز می‌شود. به همین دلیل، این بازی مانند ونگارد فصل چهارم خود را پشت سر می‌گذارد.

اسلج همر ساعاتی قبل جزئیات فصل پنجم Call of Duty: Vanguard و Call of Duty: Warzone را به اشتراک گذاشته است. مطابق انتظار، با آغاز فصل جدید که فاصله چندانی با آن نداریم، شاهد اضافه شدن محتویات جدید و اعمال تغییرات متعدد خواهیم بود. از محتویات جدید می‌توان به چهار اپراتور کاریزماتیک به نام‌های رائول منندز، خالد الاسد، گابریل تی و سراف اشاره کرد که همگی به عنوان شخصیت‌های منفی در نسخه‌های قدیمی سری کال آو دیوتی حضور داشته‌اند. منندز نخستین بار در Call of Duty: Black Ops II معرفی شد و بواسطه پرداختی عمیق توانست به محبوبیت برسد. او اصالتا نیکاراگوئه‌ای بوده و در پی دخالت‌های آمریکا در سرنوشت کشورش، تصمیم می‌گیرد از آن انتقام بگیرد.

فصل پنجم Call of Duty: Vanguard تحت عنوان Last Stand نامگذاری شده و جدا از چهار اپراتور جدید، نقشه‌های Beheaded و Fortress را به بازی اضافه می‌کند که بر پایه ارائه رقابتی سرعتی طراحی شده‌اند. بخش زامبی هم شاهد اضافه شدن آخرین ماموریتش خواهد بود که کاربر در آن مقابل The Archon می‌ایستد. همان‌طور که گفته شد، Last Stand تنها برای ونگارد نبوده و توسعه دهندگان این آپدیت بزرگ محتویاتی را برای وارزون هم تدارک دیده‌اند. طبق توضیحات ارائه شده، فعالیت‌های کوه آتشفشان به طرز نگران کننده‌ای افزایش یافته و گدازه‌ها در سراسر نقشه جریان دارند؛ مواد مذابی که می‌توانند به کاربر صدمه بزنند. کاربر همچنین باید مراقب سنگ‌هایی باشد که توسط گرمای آتشفشان به آسمان پرتاب شده و در نقاط مختلف نقشه سقوط می‌کنند.

با آغاز فصل پنجم وارزون، شاهد اضافه شدن یک مد موقت (Limited-Time) خواهیم بود که Operation: Last Call نام دارد. این مد با الهام از مد مشهور Search and Destroy ساخته شده و روی تقابل قهرمانان و شرورهای سری کال آو دیوتی در جزیره کالدرا تمرکز دارد. شخصیت‌های منفی از جمله رائول منندز به دنبال نابودی جزیره بوده و در همین راستا بمب‌های متعددی را در اقصی نقاطش کار گذاشته‌اند. شخصیت‌های مثبت هم باید به جستجو در نقشه پرداخته و بمب‌های مورد نظر را خنثی کنند.

Last Stand قرار است دو روز دیگر برای ونگارد و وارزون عرضه شود و اینطور که به نظر می‌رسد، آخرین آپدیت بزرگی خواهد بود که برایشان توسعه یافته است؛ زیرا در آینده‌ای نزدیک شاهد انتشار Call of Duty: Modern Warfare 2 و Warzone 2.0 خواهیم بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا