نمرات فیلم Black Adam خبر از نابودی دنیای سینمایی دی سی می‌دهند

منجی دی سی همین بود؟!

نمرات فیلم Black Adam

اخیرا نمرات فیلم Black Adam در دو سایت معروف و معتبر Rotten Tomatoes و همچنین Metacritic منتشر شده و خبر از یک شکست دیگر برای دی سی می‌دهند.

فیلم Black Adam مدت‌هاست که به عنوان یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین آثار دوره جدید در دنیای سینمایی دی سی در دست ساخت قرار دارد و ستاره بزرگ سینمای هالیوود، دواین جانسون (Dwayne Johnson) در آن به ایفای نقش اصلی می پردازد. این فیلم همانطور که از اسمش پیداست، درباره شخصیتی به نام بلک آدام خواهد بود که در کمیک‌های دی سی به عنوان یک آنتی هیرو شناخته می‌شود و معمولا در مقابل شزم (Shazam) قدرت‌نمایی می‌کند. اما در حال حاضر در موقعیت بحرانی سینمای دی سی، قرار بود که این اثر به شدت جذاب باشد و طرفداران را برای یک فاز جدید در DCEU حاضر کند؛ در حالی که نمره‌های منتشر شده از آن چیز دیگری را نشان می‌دهند.

نمرات فیلم Black Adam

در ادامه می‌توانید شاهد نمرات فیلم Black Adam باشید که در وبسایت Metacritic توسط منتقدانی از رسانه‌های معتبر منتشر شده است. در نظر داشته باشید که در حال حاضر میانگین نمره این فیلم معادل با ۶ نقد مثبت، ۱۵ نقد میکس و ۶ نقد منفی، معادل با ۴۵ است و آمار آن طی ساعات و روز‌های آینده به روزرسانی خواهد شد.

نقد رسانه Consequence – نمره: ۷۵

در ابعاد خود، شاید فیلم Black Adam نتواند انتظارات را از یک داستان هیجان‌انگیز برآورده کند، اما می‌توان در آن صحنه‌های جذاب بسیاری را تماشا کرد که به واسطه هنر دواین جانسون به تصویر کشیده شده‌اند. اما شاید مهم‌ترین مورد درباره این فیلم، این باشد که چگونه داستان آن در سایر آثار در آینده ادامه خواهد داشت.

نقد رسانه The Washington Post – نمره: ۶۳

در فیلم Black Adam می‌توان المان‌هایی از جمله فداکاری شخصیت اصلی، صحنه‌های اکشنی که به راحتی پیش‌بینی می‌شوند و مبارزات طولانی و خسته‌کننده را مشاهده کرد. با این حال در جهانی که پر از ابرقهرمانان مختلف است، هنوز جایگاه بلک آدام حتی با انتشار فیلم اختصاصی هم مشخص نشده است.

نقد رسانه Screen Rant – نمره: ۵۰

فیلم از داستان تکراری و قابل پیش‌بینی که دارد به شدت لطمه می‌خورد. همچنین شخصیت‌پردازی کاراکترهای آن چندان مورد قبول بیننده امروزی نیست، اما بازی بی‌نظیر دواین جانسون با شخصیت بلک آدام چیزی است که در آینده می‌توان به آن امیدوار بود.

نقد رسانه Rolling Stone – نمره: ۴۰

فیلم Black Adam باید به عنوان اثری شناخته شود که پر از جلوه‌های ویژه و حرکاتی است که از سینمای ابرقهرمانی انتظار می‌رود. اما نکته اینجاست که در میان هیاهو دنیای سینمایی دی سی، این فیلم خود به تنهایی شدیدا دارای هرج و مرج هم در داستان و هم در میان شخصیت‌های مختلفی است که در آن حاضر شده‌اند و نقش دارند.

نقد رسانه The Independent – نمره: ۲۰

چرا فیلم تبدیل به یک تک‌سرایی از دواین جانسون شده است؟

در میان نمرات فیلم Black Adam و نقدهایی که از آن منتشر شده، به راحتی می‌توان دید که اکثر منتقدان و رسانه‌های مختلف، به این موضوع اشاره کرده‌اند که این اثر سینمایی خیلی زود از یادها می‌رود و اینکه چندان داستان قوی و خوبی ندارد. انتظار هم داشتیم که داستان چنین فیلمی خیلی با اتفاقات اخیر در دنیای سینمایی دی سی جور درنیاید، اما نکته قابل توجه اینجاست که چرا شخصیت‌پردازی در حدی ضعیف بوده که حتی ۱ رسانه هم قادر نبوده تا از آن تعریف کند؟

این یعنی به جز مونولوگ‌های دواین جانسون، تمامی کاراکترهای دیگر در این اثر سینمایی، ارزش حضور در آن را ندارند و به نحوی شخصیت‌های بی‌روحی هستند که صرفا در آن حضور یافته‌اند تا بلک آدام را همراهی کرده یا از او یک کتک حسابی بخورند. این موضوع واقعا برای کسی که از یک اثر ابرقهرمانی چیزی بیش از چند هنرنمایی قهرمان را دارد، قابل پذیرش نخواهد بود و به زودی باید منتظر انتشار نمرات منفی بینندگان نیز باشیم.

فیلم Black Adam دو روز دیگر به صورت رسمی اکران می‌شود و برای انتشار نسخه بلوری آن باید چند ماه صبر کنیم.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا