نسخه‌ی بعدی بازی BioShock رسما تایید شد

استودیوی تازه تاسیس «کلاود چمبر» روی ساخت این اثر فعالیت می‌کند

نسخه‌ی بعدی بازی BioShock

شرکت 2K Games ساعاتی پیش ضمن تاسیس استودیوی جدیدی به نام «کلاود چمبر»، رسما از ساخت و توسعه‌ی نسخه‌ی بعدی بازی BioShock خبر داد.

چیزی در حدود ۶ سال از انتشار آخرین نسخه‌ی سری BioShock تحت عنوان BioShock Infinite می‌گذرد. مجموعه‌‌ی قدیمی و ارزشمندی که به لطف داستان‌های درگیرکننده و تحسین‌آمیز خود، جزء یکی از بهترین آثار سبک شوتر به‌شمار می‌رود. با این حال، متاسفانه این سری در نسل هشتم به طور کامل غایب بوده و شرکت توکی گیمز فارغ از انتشار نسخه‌ی کالکشن آن به نام Bioshock: The Collection، ماجراجویی جدیدی را برای طرفداران رقم نزده و این فرنچایز چند سالی است که به فراموش سپرده شده است!

گویا انتظار هواداران دو آتیشه‌ی این مجموعه به پایان رسیده و شرکت 2K Games در نهایت ساخت و عرضه‌ی نسخه‌ی بعدی بازی BioShock را رسما تایید کرد. این شرکت به‌تازگی استودیوی جدیدی با نام کلاود چمبر (Cloud Chamber) تاسیس کرده که اولین پروژه‌ی آن، ساخت نسخه‌ی جدید سری بایوشاک خواهد بود. به گفته‌ی توکی گیمز، اعضای این استودیو پیش‌تر با نام Dubbed Cloud Chamber روند ساخت BioShock جدید را آغاز کرده بودند و این در حالی است که بازی همچنان فرآیند ساخت و توسعه‌ی خود را طی می‌کند. این استودیو مدعی است که نسخه‌ی جدید سری برای عرضه در چند سال آینده عرضه شده و به این زودی‌ها نباید منتظر تجربه‌ی آن بود.

در ادامه، توکی گیمز رسما اعلام کرد که خانم کلی گیلمور (Kelley Gilmore) که سابقه‌ی توسعه‌ی بازی‌های Civilization و XCOM را در کارنامه خود دارد، به عنوان رئیس ارشد این استودیو انتخاب شده و وظیفه‌ی هدایت تیم را برعهده خواهد داشت.

خانم کلی گیلمور در خصوص تاسیس کلاود چمبر و اولین پروژه‌ی استودیوی خود می‌گوید:

ما استودیوی کلاود چمبر را تاسیس کردیم تا برخی از جهان‌های ناشناخته را به همراه ماجراجویی‌ها و داستان‌های آن در قالب بازی‌های ویدیویی خلق کنیم. موضوعی که تا جای ممکن مرز‌های بازی‌های ویدیویی را جابه‌جا خواهد کرد. تیم ما به زیبایی و قدرت تنوع اعتقاد دارد. ما تعدادی از توسعه‌دهندگان باتجربه در حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی هستیم که در ساخت برخی از نسخه‌های سری BioShock نقش داشته‌ایم. بسیار متفخر هستیم که برای ساخت و توسعه‌ی این مجموعه بزرگ، به خانواده‌ی شرکت 2K Games ملحق شده‌ایم.

کلاود چمبر در دو شهر سان فرانسیسکو ایالات متحده آمریکا و مونترال کانادا شعبه دارد و این اولین استودیویی است که شرکت توکی گیمز در کشور کانادا تاسیس کرده است. انتظار می‌رود که تاسیس این استودیو شروع یک حضور گسترده برای 2K Games در مونترال باشد و توسعه‌دهندگان عناوین مهیج و بی‌نظیری را تقدیم بازیکنان کنند. البته، تعدادی از اعضای این استودیو پیش‌تر روی سری بایوشاک فعالیت کرده‌اند و ظاهرا برخی از آن‌ها به خوبی با مکانیزم‌های مختلف مجموعه آشنا هستند.

از آنجا که زمان زیادی به پایان چرخه عمر ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 باقی نمانده و در اواخر سال 2020 میلادی میزبان کنسول‌های جدید ایکس‌باکس اسکارلت و پلی‌استیشن 5 خواهیم بود، به احتمال قوی اثر جدید BioShock برای عرضه روی کنسول‌های نسل نهم برنامه ریزی شده و خبری از انتشار آن برای نسل کنونی نیست. باید منتظر ماند و دید که توکی گیمز در چه زمان و مراسمی از تازه‌ترین ساخته‌ی خود رونمایی خواهد کرد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با تاسیس استودیوی کلاود چمبر چیست؟ شما چه انتظاراتی از نسخه‌ی بعدی بازی BioShock دارید؟ آیا این عنوان در مراسم پیش‌رو The Game Awards 2019 به نمایش گذاشته خواهد شد؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا