#مهسا_امینی

بازی Biomutant در سال مالی کنونی منتشر می‌شود

تنها مراحل پایانی ساخت باقی مانده است

بازی Biomutant در سال مالی کنونی منتشر می‌شود سورنا رضایی ۰ ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ اخبار بازی
پنجره‌ی انتشار Biomutant

به لطف کنفرانسی که شرکت امبریسر گروپ با هدف ارائه‌ی آمارهای مالی برگزار کرد، پنجره‌ی انتشار Biomutant مشخص شده است.

Biomutant که محصول مشترک اکسپریمنت 101 و تی‌اچ‌کیو نوردیک محسوب می‌شود، نخستین بار در آگوست سال ۲۰۱۷ میلادی معرفی شد. چند روز بعد هم نسخه‌ی دموی آن در رویداد گیمزکام در دسترس قرار گرفت تا علاقه‌مندان به تجربه‌ی بخش‌هایی از بازی بپردازند. اکسپریمنت 101 سپس روند انتشار تریلر و جزئیات از بخش‌های مختلف بازی مانند مبارزات و سیستم شخصی‌سازی را آغاز کرد اما این شرایط چندان ادامه‌دار نبود. استودیو در سکوت خبری فرو رفت و برای مدت نسبتا طولانی هیچ گونه جزئیات جدیدی را به اشتراک نگذاشت. در این بازه تنها شایعه‌هایی درباره‌ی زمان انتشار به گوش می‌رسید.

سکوت خبری بالاخره در فوریه‌ی سال جاری میلادی شکسته شد. اکسپریمنت 101 با انتشار یک متن در توییتر اعلام کرد اعضای استودیو تمامی تلاش خود را به کار گرفتند تا Biomutant بهترین بازی‌ای باشد که روی آن کار کرده‌اند. آن‌ها همچنین ابراز امیدواری کردند پشتیبانی و صبر طرفداران ادامه یابد؛ زیرا اولین محصولشان مراحل پایانی را پشت سر می‌گذارد. علاوه بر این‌ها، در بیانیه تاکید شده بود زمان دقیق انتشار هنوز مشخص نشده. است. اینطور که به نظر می‌رسد، طی سه ماهی که از شکستن سکوت خبری می‌گذرد شرایط تغییر کرده و توسعه‌دهندگان موفق شدند بازه‌ی زمانی مناسب برای عرضه‌ی این بازی را انتخاب کنند.

امبریسر گروپ که شرکت مادر تی‌اچ‌کیو نوردیک است، چندی پیش یک کنفرانس با هدف ارائه‌ی آمارهای مالی برگزار کرد. در جریان این جلسه صحبت‌های مختلفی به میان آمد که پنجره‌ی انتشار Biomutant یکی از آن‌ها بود. طبق اعلام سازندگان، این بازی اکشن و نقش‌آفرینی در سال مالی کنونی عرضه خواهد شد. این یعنی اولین محصول اکسپریمنت 101 تا قبل از تاریخ ۱۱ اسفند (مصادف با یک مارس سال ۲۰۲۱ میلادی) در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. اگرچه جزئیات بیشتری منتشر نشد اما با در نظر گرفتن صحبت‌های سازندگان مبنی بر اینکه بازی مراحل پایانی توسعه را پشت سر می‌گذارد، می‌توان امیدوار بود عرضه‌ی زودتر از آنچه انتظار می‌رود انجام شود.

حال که پنجره‌ی انتشار Biomutant و نسل جدید کنسول‌های سونی و مایکروسافت در یک بازه‌ی زمانی قرار گرفته‌اند، یک سوال بسیار مهم به‌وجود می‌آید: آیا این بازی یک محصول میان نسلی است یا خیر. نخستین پروژه‌ی اکسپریمنت 101 فعلا برای سه پلتفرم پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی توسعه می‌یابد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا