تاریخ عرضه‌ی Biomutant سرانجام مشخص شد

نسخه‌ی کالکتر ۱۲۰ دلار قیمت دارد

تاریخ عرضه‌ی Biomutant

استودیوی سوئدی اکسپریمنت 101 با انتشار یک پست در شبکه‌ی اجتماعی توییتر، سرانجام تاریخ عرضه‌ی Biomutant را اعلام کرده است.

مجله‌ی آلمانی GamesMarkt اواسط آگوست سال ۲۰۱۹ میلادی مدعی شد استودیوی تازه تاسیس اکسپریمنت 101 (Experiment 101) روی یک بازی آخرالزمانی کار می‌کند. این محصول دو روز با نام Biomutant معرفی شد و مدت کوتاهی بعد در گیمزکام 2019 حضور یافت. سازندگان در آن زمان گفته بودند توسعه‌ی محتواها و سیستم‌ها به اتمام رسیده و تیم هم اکنون مشغول ایجاد تعادل بین مکانیک‌های مختلف مانند تیراندازی و شمشیرزنی است. با در نظر گرفتن این موضوع، پیش‌بینی می‌شد اولین محصول اکسپریمنت 101 طی ماه‌های آینده در دسترس علاقه‌مندان قرار بگیرد اما این اتفاق رخ نداد و عرضه با تاخیرهای متعددی روبرو شد.

تی‌اچ‌کیو نوردیک که وظیفه‌ی نشر Biomutant را به دوش می‌کشد، چندی پیش گزارش مالی خود را منتشر کرد. رسانه‌های فعال در حوزه‌ی ویدیو گیم با استناد به گزارش مالی ادعا کردند بازی مزبور پیش از پایان سال مالی جاری (قبل از ۱۱ فروردین سال ۱۴۰۰) به بازار خواهد آمد. زمانی که چنین گمانه‌زنی به وجود آمد، عده‌ای کارشناسان گفتند احتمال درست بودنش بسیار پایین است؛ زیرا طی ماه‌های اخیر هیچ اقدامی در راستای بازاریابی انجام نشده است. افزایش گمانه‌زنی‌ها در این باره، تی‌اچ‌کیو را به واکنش واداشت. این شرکت با ارسال یک بیانیه‌ی مطبوعاتی اعلام کرد اولین محصول اکسپریمنت 101 در سال مالی آینده (۱۲ فروردین سال ۱۴۰۰ الی ۱۱ فروردین سال ۱۴۰۱) عرضه خواهد شد.

اکسپریمنت 101 با ارسال یک پست در شبکه‌ی اجتماعی توییتر، تاریخ عرضه‌ی Biomutant را مشخص کرده است. بر این اساس، بازی مزبور در تاریخ چهار خرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۵ مه سال ۲۰۲۱) در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. سازندگان همچنین نسخه‌های ویژه را معرفی کردند که اتمیک (Atomic) و کالکتر (Collector) نامگذاری شده‌اند. نسخه‌ی اتمیک ۳۹۹ دلار قیمت داشته و غیر از بازی، آیتم‌های مختلفی را در خود جای داده که برای مثال می‌توان به تی‌شرت، ماوس‌پد، دیسک موسیقی‌های متن و یک اکشن فیگور نسبتا بزرگ اشاره کرد. نسخه‌ی کالکتر اقتصادی‌تر بوده و با قیمت ۱۱۹ دلار به فروش می‌رسد. از محتویات این نسخه می‌توان به یک اکشن فیگور کوچک‌تر و دیسک موسیقی‌های متن اشاره کرد.

داستان Biomutant در یک دنیای فانتزی روایت می‌شود. در پی یک بلای طبیعی، نفت از دل خاک بیرون آمده و درخت زندگی را در آستانه‌ی نابودی قرار داده است. در چنین شرایطی، پروتاگونیست وظیفه می‌یابد خودش را به به انتهای ریشه‌های این درخت رسانده و جلوی گسترش آلودگی را بگیرد. گیم‌پلی به صورت غیرخطی طراحی شده است. در نتیجه، کاربر می‌تواند با انتخاب‌های خود در طول بازی، پایان‌بندی را تغییر دهد. از دیگر ویژگی‌های شاخص بازی می‌توان به سیستم مبارزه اشاره کرد که با الهام از هنرهای رزمی طراحی شده و به کاربر اجازه می‌دهد به صورت همزمان از مکانیک تیراندازی و شمشیرزنی بهره ببرد.

شخصیت اصلی Biomutant در جریان داستان با اساتید هنرهای رزمی ملاقات کرده و از آن‌ها مهارت‌های جدید یاد می‌گیرد. به عقیده‌ی سازندگان، این موضوع باعث می‌شود مبارزات در بلند مدت برای مخاطب خسته‌کننده نباشد. علاوه بر این، کاربر می‌تواند سلاح‌های خود را آنطور که می‌خواهد شخصی‌سازی کرده و عملکردشان را تغییر دهد. در انتها، لازم به ذکر است اولین محصول اکسپریمنت 101 تنها برای پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی توسعه یافته است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا