#مهسا_امینی

عنوان Beyond Good & Evil 2 احتمالا در انحصار کنسول‌های نسل نهمی باشد

کنار زدن کنسول‌های نسل هشتم این مرتبه به‌دست یوبیسافت

پلتفرم های بازی Beyond Good & Evil 2

اینگونه به‌نظر می‌رسد که نسل هشتم قربانی عنوان مورد انتظار یوبیسافت بوده و باید کم کم با کنسول‌های قدیمی خود خداحافظی کرده و به‌دنبال نسل جدید باشیم.

پس از عرضه اطلاعات جدید نسخه بتای عنوان Beyond Good & Evil 2 ما متوجه شدیم که این عنوان تنهای برای کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس/سری اس و پلی استیشن ۵ در دسترس بوده و اینگونه به‌نظر می‌رسد که این عنوان برای پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان عرضه نشود. بازی Beyond Good & Evil 2 ساخته شرکت فرانسوی یوبیسافت اولین مرتبه در مراسم E3 سال ۲۰۱۷ به‌عنوان دنباله عنوانی با همین نام در سال ۲۰۰۳ معرفی شد. تیم توسعه دهنده طی روز جهانی UFO عکسی از تریلر سینماتیکی که پیش‌تر انتشار یافته بود را بازنشر داد تا از نو ما را درگیر این بازی مورد انتظار کند.

این نکته نیز قابل ذکر است که آخرین اطلاعات منتشر شده از بازی Beyond Good & Evil 2 به پایان سال ۲۰۲۰ و گزارش مالی شرکت یوبیسافت برمی‌گردد. طی این گزارش، رئیس شرکت یوبیسافت آقای ایو گیمو (Yves Guillemot) به سرمایه گذاران خاطرنشان کرد که بازی آن‌ها به خوبی جمع آوری شده و دنیای بسیار خارق‌العاده‌ای در این عنوان وجود داشته و همچنین مراحل توسعه به‌خوبی پیش می‌روند. بااین حال پس از این گزارش، هیچگونه خبر مهمی از این عنوان منتشر نشده و اخباری که امروز می‌خواهیم به‌گوش شما برسانیم شاید برای کاربران نسل هشتمی پلی استیشن و ایکس باکس خوش‌آیند نیستند.

تعجبی نیست اگر کاربران پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان پس از اخبار مبنی بر توسعه انحصاری عنوان Beyond Good & Evil 2 برای نسل نهم تاحدی ناامید شوند. طبق گفته یکی از اعضای انجمن ResetEra با نام glebanych گزینه‌های پلتفرم برای بخش بتای پیش‌رو تنها گزینه کنسول‌های نسل نهمی را داشته و شما گزینه‌های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان را نخواهید دید. البته در گذشته گزینه ایکس باکس وان وجود داشته که به‌نظر تیم توسعه دهنده این گزینه را طی روزهای اخیر به‌طور کامل حذف کرده است. این نکته را نباید فراموش کرد که نبود گزینه‌های نسل هشتمی دلیل قاطعی برای منتشر نشدن بازی برای آن‌ها نیست، ولی می‌تواند اولین نشانه برای توقف توسعه این بازی برای نسل هشتم باشد.

مشکلی دیگر نیز طی سال ۲۰۲۰ در مسیر توسعه بازی Beyond Good & Evil 2 قرار گرفت و آن خبر ترک کردن یوبیسافت توسط خالق سری Rayman یعنی میشل انسل (Michel Ancel) به‌منظور فعالیت روی پروژه‌های دیگر بود که ضربه بدی را به یوبیسافت وارد کرد. انسل طراح ارشد سری Beyond Good & Evil بود و غیاب او شایعاتی درباره توقف کامل توسعه بازی را نیز پیش آورد. پس از ترک کردن یوبیسافت در سپتامبر ۲۰۲۰، انسل متهم به تعرض به افراد در شرکت یوبیسافت شد.

گرچه ممکن است عنوان Beyond Good & Evil 2 برای پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان عرضه شود، اطلاعات منتشر شده اخیر درصد این احتمال را کاهش داده و تنها به ترس بسیاری طرفداران و کاربران منتظر این بازی افزوده که بدون شک سبب خشم هرچه بیشتر آن‌ها از سکوت و بی‌خبری یوبیسافت می‌شود و در آخر باید منتظر عرضه هرچه کمتر عناوین جدید برای سخت افزار قدیمی باشیم و نگاه خود را محدود به کنسول‌های نسل نهمی پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/سری اس کنیم. شما چه فکری می‌کنید؟ به‌نظر شما این بازی تنها برای نسل نهم عرضه خواهد شد یا یوبیسافت قصد دارد فقط بخش بتا را در انحصار نسل نهم قرار دهد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا