1%
  • 0/10

آیا بازی جدید مارول در انحصار کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس است؟

سوالی که ذهن گیمرها را مشغول کرده!!

آیا بازی جدید مارول در انحصار کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس است؟ ۶ ۲۰ آذر ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
بازی جدید مارول

به‌دنبال خبرساز شدن توسعه عنوان سوم شخص Marvel’s Blade، طرفداران کنجکاوند که آیا بازی جدید مارول در انحصار کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس خواهد بود یا خیر.

بدون شک رونمایی از بازی انفرادی بلید یکی از شوکه‌کننده‌ترین اتفاقاتی بود که در مراسم The Game Awards 2023 رخ داد. با توجه به اینکه بازی در مراحل ابتدایی توسعه قرار دارد، اطلاعات زیادی با طرفداران به اشتراک گذاشته نشد، اما به‌لطف کارگردان خلاق استودیو آرکین، به‌صورت رسمی تایید شد که Marvel’s Blade یک تجربه سوم شخص اکشن ماجراجویی است و داستان نفس‌گیرش در شهر پاریس جریان دارد.

متاسفانه نه در تریلر رونمایی و نه در صحبت‌های کارگردان خلاق پروژه، مشخص نشد که تجربه این عنوان مورد انتظار روی کدامیک از پلتفرم‌ها امکان پذیر است. به‌همین خاطر ساعاتی پس از انتشار تریلر، شایعات و گمانه‌زنی‌های متعددی در رابطه با انحصاری بودن یا نبودن آن مطرح شد. از آنجایی که استودیو آرکین (Arkane) و بتزدا (Bethesda) هر دو متعلق به ایکس باکس هستند، اکثرا معتقدند بلید در انحصار کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و سری اس خواهد بود.

البته شایان ذکر است که دیده نشدن لوگوی ایکس باکس در انتهای تریلر رونمایی و همچنین سکوت عجیب توسعه‌دهندگان همگی باعث شدند تا کاربران پلی استیشن همچنان به مولتی‌ پلتفرم بودن آن امید داشته باشند. در حال حاضر دلیل سکوت عجیب توسعه‌دهندگان مشخص نشده، اما گمانه‌زنی‌های اخیر حاکی از آنند که فشار FTC بر سر خرید کمپانی Activision Blizzard باعث شده تا ایکس باکس نام تجاری خود را در انتهای تریلر قرار ندهد.

در کل عرضه بازی جدید مارول برای کنسول پلی استیشن 5 کمی غیرممکن و دور از ذهن به نظر می‌رسد، زیرا علیرغم سردرگمی‌ بوجود آمده، استودیو آرکین زیرمجموعه کمپانی مادری قرار است که توسط مایکروسافت خریداری شده، بنابراین اصلا منطقی نیست که بلید برای سایر پلتفرم‌ها عرضه بشود. همانطور که استودیو اینسامنیاک گیمز به‌خاطر خریداری شدنش توسط پلی استیشن، قادر به عرضه سری بازی‌های اسپایدرمن روی کنسول‌های ایکس باکس نیست، استودیو آرکین هم به‌طبع قادر به عرضه بازی بلید روی کنسول پلی استیشن 5 نخواهد بود.

بازی به‌شدت مورد انتظار Marvel’s Blade به‌دلیل قرار داشتن در مراحل ابتدایی توسعه، تاریخ عرضه مشخصی ندارد. امیدواریم به‌زودی اطلاعات بیشتری در رابطه با پلتفرم‌های قابل پشتیبانی با طرفداران به اشتراک گذاشته شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments