محصولات آینده‌ی بتزدا سافتورکس در انحصار ایکس‌باکس گیم پس خواهند بود

اتفاقی که پیش‌بینی می‌شد

محصولات آینده‌ی بتزدا سافتورکس در انحصار ایکس‌باکس گیم پس خواهند بود سورنا رضایی ۰ ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ اخبار بازی
محصولات آینده‌ی بتزدا سافتورکس

فیل اسپنسر مدیر تیم ایکس‌باکس در جریان کنفرانس اخیر شرکت اعلام کرد محصولات آینده‌ی بتزدا سافتورکس به ایکس‌باکس گیم پس خواهند آمد.

زنمیکس مدیا استودیوهای محبوب و موفقی از جمله بتزدا سافتورکس، آرکین، اید سافتور و مشین‌گیمز را تحت مدیریت خود دارد. از همین رو، یکی از هلدینگ‌های بزرگ صنعت ویدیو گیم به شمار می‌رود. مایکروسافت اوایل سال جاری میلادی با مدیران زنیمکس به توافق رسید و با پرداخت ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار، آن را تصاحب کرد؛ اتفاقی که باعث ایجاد بحث‌های زیادی میان کاربران فضای مجازی شد. مایکروسافت با خرید زنیمکس مدیا امتیاز فرنچایز بزرگی از جمله ولفنشتاین، دووم، الدر اسکرولز، دیس‌آنرد و فال‌اوت را به دست آورده است. در نتیجه، کاربران می‌خواستند ببینند نسخه‌ی آتی این مجموعه‌ها انحصاری خواهند بود یا خیر.

تیم ایکس‌باکس و مدیران بتزدا سافتورکس ساعاتی یک قبل یک کنفرانس برگزار کرده و در جریان آن درباره‌ی موضوعات مختلفی صحبت کردند. فیل اسپنسر (Phil SPencer) مدیر بخش گیمینگ مایکروسافت در بخشی از سخنرانی خود اعلام کرد محصولات آینده‌ی بتزدا سافتورکس به پلتفرم‌هایی خواهند آمد که ایکس‌باکس گیم روی آن‌ها در دسترس قرار دارد. در ادامه می‌توانید صحبت‌های او را مطالعه کنید:

می‌خواهم درباره‌ی انحصاری بودن یا نبودن محصولات آینده‌ی بتزدا سافتورکس تا جای ممکن صادق و روراست باشم. مسلما نمی‌توانم اینجا بنشینم و بگویم تمامی بازی‌های بتزدا از این پس انحصاری ایکس‌باکس هستند چون چنین چیزی صحت ندارد. قراردادهایی در گذشته امضا شده که قصد داریم به آن‌ها پایبند بمانیم.

برخی از بازی‌های بتزدا سافتورکس روی دیگر پلتفرم‌ها [غیر از رایانه‌های شخصی و کنسول‌های ایکس‌باکس] در دسترس هستند. می‌خواهیم به پشتیبانی از آن‌ها ادامه دهیم چون محصولات مورد نظر طرفدارانی دارند که عاشقان هستیم. ممکن است در آینده شاهد قراردادهایی باشیم که به دیگر پلتفرم‌ها مربوط شوند.

اگر شما مشتری محصولات ایکس‌باکس هستید، می‌خواهم بدانید تمام این اتفاقات [خرید زنمیکس مدیا و زیرمجموعه‌هایش] درباره‌ی عرضه‌ی بازی‌های انحصاری و بزرگ روی پلتفرم‌هایی است که سرویس ایکس‌باکس گیم پس روی آن‌ها در دسترس قرار دارد. دستیابی به چنین چیزی، هدف نهایی ما است.

با توجه به صحبت‌های فیل اسپنسر، می‌توان گفت تبدیل شدن بتزدا سافتورکس به زیرمجموعه‌ی مایکروسافت روی قراردادهایی که در گذشته به امضا رسیده‌اند تاثیری نمی‌گذارد. در نتیجه، بازی‌های Deathloop و GhostWire: Tokyo مطابق آنچه قبلا گفته شده بود پس از عرضه به مدت یک سال در انحصار پلی‌استیشن 5 هستند. با این حال، محصولات آینده‌ی بتزدا سافتورکس تنها برای پلتفرم‌هایی منتشر می‌شود که ایکس‌باکس گیم پس روی آن‌ها در دسترس قرار دارد. سرویس مزبور در حال حاضر روی رایانه‌های شخصی، کنسول‌های ردموندی‌ها و همچنین به واسطه‌ی ایکس کلود روی تلفن‌های همراه هوشمند قابل‌استفاده است.

اشلی چنگ (Ashley Cheng) مدیر اجرایی بتزدا سافتورکس است. او در بخشی از کنفرانس مشترک اخیر استودیو با ایکس‌باکس اطلاعات تازه‌ای را از Starfield به اشتراک گذاشت که در لیست انتظار بسیاری از گیمرها قرار دارد. چنگ گفت تیمی که روی این بازی کار می‌کند، متشکل از افرادی است که قبلا در توسعه‌ی بازی‌های الدر اسکرولز و فال‌اوت مشارکت داشته‌اند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا