بهترین دوقلوها در انیمه
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین دوقلوها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها

روابط پیچیده بین دوقلوهای داستان‌ها

معرفی و بررسی بهترین دوقلوها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها ۲۰ ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

دیدن دوقلوها در انیمه و روابطی که با همدیگر دارند، می‌تواند برای علاقه مندان به دنیای انیمه، بسیار سرگرم کننده و لذت بخش باشد. از این رو، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین دوقلوها در انیمه می‌پردازیم.

به طور معمول، در بیشتر رسانه‌های تصویری، دوقلوها و رابطه‌ی خاصی که می‌تواند بینشان باشد، به عنوان موضوعی جذاب به تصویر کشیده می‌شود که دیدن آن می‌تواند برای بینندگان بسیار سرگرم کننده و جذاب باشد؛ انیمه نیز از این قاعده مستثنی نیست. خطوط داستانی انیمه‌هایی که در رابطه با دوقلوها ساخته می‌شوند، به طور معمول، بسیار منحصر به فرد هستند. برخی از آن‌ها در رابطه با خواهران و برادرانی هستند که از شباهت ظاهریشان نهایت استفاده را می‌برند و اینگونه، با گیج کردن مردم در رابطه با هویتشان، باعث رخ دادن اتفاقات بامزه و خنده داری می‌شوند؛ برخی دیگر از این داستان‌ها نیز، در رابطه با خواهران و برادرانی است که علیرغم نسبت خونیشان، در شرایطی قرار می‌گیرند که در نهایت، مجبور به قرار گرفتن در مقابل همدیگر می‌شوند و پایان‌های بسیار غم انگیزی را در داستان‌های انیمه‌ای مختلف، رقم می‌زنند. به طور کلی، دوقلوها در انیمه های بسیاری به تصویر کشیده‌اند که منجر به جذاب‌تر شدن خط داستانی آن‌ها شده‌اند.

دوقلوها می‌توانند همسان و یا غیر همسان باشند، اما با این حال، ویژگی‌های شخصیتی آن‌ها به طور کامل از هم تفاوت دارد؛ از این رو، در برخی از موارد، این دوقلوها ممکن است به دلیل تفاوت‌هایشان، ‌همانند دوستان بسیار نزدیکی باشند که از همنشینی با یکدیگر لذت می‌برند؛ اما با این حال، همین تفاوت‌ها در برخی از موارد دیگر، ممکن است به جنگ و درگیری‌های بسیاری منجر شود. به هر ترتیب، دیدن دوقلوها در انیمه و روابطی که با همدیگر دارند، می‌تواند برای علاقه مندان به دنیای انیمه، بسیار سرگرم کننده و لذت بخش باشد. از این رو، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین دوقلوها در انیمه می‌پردازیم.

Sakon and Ukon (Naruto)

دو کارکتر ساکون (Sakon) و اوکون (Ukon) که دو تن از شخصیت‌های انیمه فوق العاده جذاب و شگفت انگیز ناروتو (Naruto) هستند، نه تنها یکی از منحصر به فردترین و بهترین دوقلوها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها به شمار می‌روند، بلکه از سبک مبارزه‌ای نیز استفاده می‌کنند که هیچ شینوبی دیگری در دنیای داستان ناروتو، به هیچ عنوان نمی‌توانست از آن تقلید کند. تنکنیکی که این دو از آن استفاده می‌کنند، در داستان با نام Kekkei Genkai شناخته شده است. این تکنیک به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بتوانند در یک بدن زندگی کنند؛ به گونه‌ای که اوکون در بدن برادر کوچکتر دوقلواش پنهان می‌شود تا زمانی که لازم باشد برای مبارزه از بدن او خارج شود. به این ترتیب، او با چهار دست و پای اضافی از بدن برادر کوچکترش خارج می‌شود و در مقابل حریفان خود قرار می‌گیرد. مهارت و توانایی این دوقلوها در انیمه ناروتو به قدری است که مبارزه را به چالشی شکست ناپذیر برای رقیبان خود تبدیل می‌کنند.

Takumi and Isami Aldini (Food Wars! Shokugeki no Soma)

حرفه آشپزی و مدیریت رستوران، به طور معمول، مشاغلی خانوادگی به شمار می‌روند؛ این موضوع در رابطه موضوع خط داستانی Food Wars! Shokugeki no Soma نیز صدق می‌کند. در داستان این انیمه جذاب و سرگرم کننده، دو کارکتری که در داستان با نام‌های تاکومی (Takumi) و ایسامی (Isami) شناخته شده‌اند، نقش وارثان دوقلوی رستوران ایتالیایی Trattoria Aldini را ایفا می‌کنند. این دو کارکتر، برادران دوقلویی هستند که برای مدت زمان بسیار طولانی، غذایی که در خانواده‌شان نسل به نسل چرخیده است را برای مردم سرو می‌کردند. با وجود آنکه تاکومی برادری است که در بیشتر موارد، مورد توجه عموم مردم قرار می‌گیرد؛ اما با این حال، او هواره به مردم یادآوری می‌کند که برادری دوقلویش ایسامی است و آن‌ها یک نفر نیستند. هر زمان که این دو در رقابت‌های آشپزی شرکت می‌کنند و یا با همدیگر کار می‌کنند، با همدیگر هماهنگی کامل دارند. این دوقلوها در انیمه Food Wars! Shokugeki no Soma غذاهای فوق العاده شگفت انگیزی سرو می‌کنند که نمادی از هماهنگی و نزدیکی آن‌ها به همدیگر است و به همین خاطر نیز در لیست بهترین دوقلوها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها، جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده‌اند.

Atsumo and Osamu Miya (Haikyuu!!)

در انیمه هایکیو، آتسومو میا (Atsumu Miya) دانش آموز سال دوم دبیرستان ایناریزاکی (Inarizaki) و پاسور اصلی تیم والیبال این مدرسه است. او به عنوان بهترین پاسور و سرویس‌زن دبیرستانی کشور ژاپن شناخته شده است. پرتاب‌های او دارای ثبات و دقت بسیار بالایی هستند. به علاوه، این کارکتر، بسیار تیزبین و نکته سنج نیز است. او در حین مسابقه، به کمک برادر دو قلویش، ضربه‌ای طراحی کرد که آن‌ها را قادر ساخت تا یکی از بهترین و سخت‌ترین حملات تیم قهرمان و شخصیت اصلی داستان هایکیو را دریافت و آن را با موفقیت، پاسخ دهد. از آنجایی که این دو کارکتر، دوقلوهای یکسانی هستند، موهایشان را به رنگ‌های متفاوتی درآورده‌اند تا در زمین بازی بتوان آن‌ها را از یکدیگر تشخیص داد. علیرغم هماهنگی بی نظیرشان در حین بازی، این دو شخصیت‌های بسیار متفاوتی از یکدیگر دارند؛ آتسومو (Atsumo) شخصیتی گستاخ و در اغلب مواقع، بی ادب دارد، اما اوسامو (Osamu) ساکت و خونسرد است و تنها تمایل به مسخره کردن برادرش دارد و به این خاطر نیز، دیالوگ‌های خنده‌داری در بین آن‌ها رد و بدل می‌شود.

Vash the Stampede and Knives Millions (Trigun)

دوقلوهای انیمه Vash the Stampede and Knives Millions، برادرانی هستند که دو شخصیت بسیار متفاوت از همدیگر دارند، اما این تفاوت‌ها نه تنها منجر به نزدیک شدن آن‌ها به همدیگر نشده است؛ بلکه فاصله بسیار زیادی نیز در بینشان ایجاد کرده است. کارکتر وش (Vash) دارای شخصیتی صلح طلب و مصمم است که در سیاره Gunsmoke سفر می‌کند و عشق و صلح را در میان مردم ترویج می‌دهد. او برای کمک به انسان‌ها، از انجام هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند و با آن‌ها ارتباطات نزدیک برقرار می‌کند. اما با این حال، برادرش که در داستان با نام Knives Millions شناخته شده است، یک هیولای سادیستی است که برای زندگی هیچکس، به جز جان خود، ارزشی قائل نیست و اشتیاق بسیاری به نابودی بشریت دارد. این دوقلوها در انیمه Trigun، یکی از بهترین رقابت‌ها و دشمنی‌های برادران را به تصویر می‌کشند. وش کارکتری است که از آرمان‌های خود و حق انسان‌ها برای زندگی دفاع می‌کند؛ اما Knives به طرز وحشیانه‌ای تلاش می‌کند تا بر انسان‌ها برتری داشته باشد.

Kasumi and Shizuku Ishiki (King of Thorn)

انیمه سینمایی جذاب و دیدنی King of Thorn در رابطه با دنیایی است که به دلیل شیوع ویروسی که در داستان با نام ویروس مدوسا (Medusa Virus) شناخته شده است، تا حد زیادی به نابودی کشیده شده است. عملکرد این ویروس به گونه‌ای است که قربانیان خود را به سنگ تبدیل می‌کند. اکنون، 160 نفر انتخاب شده‌اند تا فریز شوند و به خوابی طولانی فرو بروند تا قربانی این ویروس نشوند و امیدی برای نجات بشریت باشند؛ تا زمانی که درمانی برای آن پیدا شود. کارکتر کاسومی (Kasumi) برای انجام این کار انتخاب شد اما خواهرش، شیزوکو (Shizuku) هیچگاه برگزیده نشد. این کارکتر نتوانست با این مسئله به خوبی کنار بیاید. اتفاقات و پیچش‌های داستانی این انیمه، دیدن آن را بسیار سرگرم کننده و هیجان انگیز می‌کند؛ از طرفی، کاسومی و شیزوکو نیز به عنوان یکی دیگر از بهترین دوقلوها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها، از جایگاه ویژه‌ای در این لیست برخوردار هستند و به همین خاطر نیز، دیدن آن به همه پیشنهاد می‌شود.

Para and Dox (Yu-Gi-Oh!)

یکی دیگر از بهترین دوقلوها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها، دو کارکتر Para و Dox در انیمه Yu-Gi-Oh هستند. این دو کارکتر، یکی از منحصر به فردترین دوئلیست‌های تاریخ انیمه به شمار می‌روند. هر زمان که این دو کارکتر، دوئلیست‌های دیگری را ملاقات می‌کنند، آن‌ها را قانع می‌کنند تا در تیم‌های دو نفره، در مقابلشان قرار گیرند تا با یکدیگر به مبارزه بپردازند. با پیش رفتن داستان، این دو کارکتر، در کنار هم، پیشرفت بسیار زیادی می‌کنند و به یکی از حرفه‌ای ترین دوئلیست‌ها تبدیل می‌شوند که، هماهنگی فوق العاده‌ای از خود به نمایش می‌گذارند و به همین خاطر نیز، دیدن آن‌ها می‌تواند بسیار سرگرم کننده باشد. نکته جالبی که در رابطه با این دوقلوها وجود دارد این است که آن‌ها همواره همانند یکدیگر لباس می‌پوشند، جملات یکدیگر را کامل می‌کنند، حرکت‌هایشان با یکدیگر در هماهنگی کامل است و حتی نام‌هایشان، در انگلیسی و ژاپنی نیز تکمیل کننده یکدیگر است: “پارادوکس” و “میکیو”.

Johan Liebert and Nina Fortner (Monster)

یکی از شخصیت های منفی در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها، کارکتر یوهان لایبرت (Johan Liebert) است. این کارکتر، ذهن هر فردی را که ملاقت می‌کند، آنگونه که خود می‌خواهد، شستشو می‌دهد و اینگونه همه کارکترهای دیگر را تحت کنترل خود در می‌آورد. هنوز مشخص نیست که آیا این اقدامات او نتیجه آزمایشات دوران کودکی است که بر روی او و خواهرش نینا (Nina) انجام شده است و یا اینکه خود از ماهیتی شوم برخوردار است. اما با این حال، هر زمان که این کارکتر شروع به صحبت کردن با شخصیتی دیگر می‌کند، او را به طور قطع تحت کنترل خود در می‌آورد. او بنا بر تجربیات دوران کودکی خود و خواهرش، این تصور را در سر دارد که آن‌ها نیمه‌ی یکدیگر هستند و اینگونه، برای نگه داشتن خواهرش از انجام هیچ کاری دریغ نمی‌کند؛ با این وجود، خواهرش با دیدن رفتارهای او، همواره در وحشت به سر می‌برد و می‌خواهد خود را از او رها کند.

Mairu and Kururi (Durarara!!)

داشتن یکی از بزرگترین شخصیت‌های منفی انیمه‌ای تمام دوران‌ها، به عنوان برادر خود، و بزرگ شدن با او، به هیچ عنوان کار راحتی به نظر نمی‌رسد. ایزایا (Izaya) که برادر بزرگتر یکی از بهترین دوقلوها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها به شمار می‌رود، خواهر و برادر کوچکترش را تهدید می‌کند که اگر قرار باشد درست همانند یکدیگر به نظر برسند، بهتر است یکی از آن‌ها بمیرد؛ به همین خاطر نیز، این دو از همان دوران کودکی سعی داشتند تا ویژگی‌های شخصیتی بسیار متفاوت از همی را توسعه دهند؛ با این حال، عشق و علاقه این دو کارکتر هیچگاه به هم کم نمی‌شود و به همین خاطر نیز، هرگز نمی‌توانند از یکدیگر جدا شوند. کارکتر Kururi شخصیتی آرام و خجالتی دارد؛ از طرفی دیگر، Mairu یک کارکتر پر جنب و جوش و اجتماعی است. آن‌ها از انجام هیچ کاری برای محافظت از یکدیگر دریغ نمی‌کنند. دیدن رابطه این دو خواهر و برادر می‌تواند از لحاظ بسیاری برای بینندگان، دلنشین و سرگرم کننده باشد.

Rin and Yukio Okumura (Blue Exorcist)

دو کارکتر رین (Rin) و یوکیو (Yukio) در انیمه فوق العاده جذاب و شگفت انگیز Blue Exorcist، به عنوان فرزندان شیطان، پتانسیل فوق العاده‌ای برای دسترسی به قدرت‌های شیطانی نامحدود دارند. نکته جالبی که در رابطه با این دو کارکتر وجود دارد این است که با وجود آنکه آن‌ها برای یکدیگر ارزش و اهمیت بسیار زیادی قائل هستند، اما با این حال، رابطه‌شان به وسیله نفرت شکل گرفته است. ویژگی‌های شیطانی که رین به ارث برده است، او را بسیار قدرتمند و توانا کره است، اما او در برقراری ازتباط با دیگران مشکل دارد و به همین خاطر نیز به یوکیو حسادت می‌کند زیرا که به نظر می‌رسد که هیچ عیب و نقصی در خود نداشته باشد. یوکیو از طرف دیگر کارکترهای این داستان، مورد احترام بسیاری قرار می‌گیرد و توانایی و سطح مهارت او بر هیچکس پوشیده نیست، اما از آنجایی که پدرشان همواره به او یاد داده است از رین محافظت کند، این احساس را دارد که پدرش تنها به رین اهمیت می‌دهد.

Haikaru and Kaoru Hitachiin (Ouran High School Host Club)

یکی دیگر از بهترین دوقلوها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها که جایگاه ویژه‌ای از این لیست را به خود اختصاص داده‌اند، کارکترهای Haikaru و Kaoru Hitachiin در انیمه جذاب و دیدنی Ouran High School Host Club می‌باشند. این دو کارکتر، رابطه پیچیده‌ای با یکدیگر دارند. آن‌ها تمام هویت خود را بر پایه دوقلو بودنشان قرار می‌دهند، اما به صورت ناخودآگاه، به فردیت تمایل دارند. همین مسئله باعث شده است که آن‌ها تمایلی به برقراری ارتباط با دیگران را به هیچ عنوان نداشته باشند و به افرادی هم نمی‌توانند اعتماد کنند که آن‌ها را از یکدیگر تشخیص نمی‌دهد. آن‌ها همواره با پرسیدن سوال “کدام یک از ما هیکارو است؟” دیگران را مورد آزمایش قرار می‌دهند تا پی ببرند چه کسی با آن‌ها به عنوان افراد جداگانه‌ای رفتار کرده است. دیدن این انیمه به همه کسانی که تا به امروز نیز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

20 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments