بهترین پیچش داستانی انیمه ها که همه را شوک زده کرد!
1%
  • 0/10

بهترین پیچش داستانی انیمه ها که همه را شوک زده کرد!

زیر رو شدن دنیای قهرمانان انیمه

بهترین پیچش داستانی انیمه ها که همه را شوک زده کرد! ۰ ۲۹ آذر ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

یک پیچش داستانی خوب می‌تواند انیمه‌ها را تا زمان زیادی یاد ماندنی کند، با ما در بررسی بهترین پیچش داستانی انیمه ها همراه باشید.

صنعت انیمه به دلیل داستان نوآورانه و زیبایی بصری چشمگیر تبدیل به یک سرگرمی جهانی شده است. این صنعت با منحصر به فرد بودن خود میلیون‌ها طرفدار را در سراسر جهان جذب کرده، چون می‌تواند بهترین پیچش داستانی را در هر زمینه‌ایی ارائه دهد. این پیچش‌ها پتانسیل این را دارند که طرفداران را وادار به تجدیدنظر در مفروضات خود و کل پیش‌فرض داستان کنند. افشای اطلاعات ناشناخته قبلی، افشای هویت‌های ناشناخته قبلی، و برهم زدن نظم از پیش تعیین‌شده، همگی نشانه‌های پیچش داستانی انیمه ها هستند که می‌توانند به داستان بافت بهتر و زیباتری بدهند. 

صرف نظر از کلیشه‌های زیادی که در انیمه‌ها فراگیر شده‌اند، بسیاری از انیمه‌های معروف، بینندگان را واقعا معلق نگه داشته و شخصیت‌های به یاد ماندنی و پیجش‌های داستانی دارند که هیچ‌کس نمی‌توانست آنها را پیش‌بینی کند. در واقع، برخی از به یاد ماندنی ترین پیچش داستانی انیمه ها هنوز هم تا به امروز در مورد آنها صحبت می‌شود و نشان می‌دهد که چقدر این سریال‌ها به یاد ماندنی هستند. با ما در بررسی بهترین پیچش داستانی انیمه ها که تاثیر خاصی بر اوتاکوها گذاشت، همراه باشید:

۱. هدف اصلی ایتاچی

انیمه ناروتو (Naruto)

ایتاچی یکی از غم‌انگیزترین چهره‌های ناروتو است که در ابتدا به عنوان یک آنتاگونیست ترسناک ظاهر شده که به خاطر از بین بردن کل قبیله اوچیها بدنام است. با این حال، تنها پس از اینکه ساسکه سرانجام برادرش را در نبردی تا حد مرگ شکست داد، حقیقت فداکاری او آشکار شد. تحت دستور دانزو، ایتاچی تصمیم گرفت کل قبیله اوچیها را بکشد تا از شورش دسته جمعی که کونوها را به ویرانی می‌برد جلوگیری کند. تنها شرط او این بود که برادر محبوبش زنده بماند و نشان دهد که چقدر ساسکه را دوست دارد و می‌خواهد به روش خودش مراقب او باشد.

۲. قربانی نهایی گریفیث

انیمه برزرک (Berserk)

پیوند بین گاتس و گریفیث چیز زیبایی بود، با وجود اینکه گریفیث می‌خواست از جاه‌طلبی‌های خود پیروی کند. پس از اینکه گاتس گروه شاهین را ترک کرد گریفیث قدرت خود را از دست داد و در نهایت به دلیل دزدیدن معصومیت یک شاهزاده خانم دستگیر و شکنجه شد. پس از شکست و ناتوانی در مبارزه برای آنچه می‌خواست، ناخواسته Eclipse را احضار کرد و پذیرفت که کل گروه شاهین را قربانی کند تا به عنوان رسولی با قدرت رهبری یک پادشاه دوباره متولد شود. این پایانی دلخراش و یکی از بهترین پیچش داستانی انیمه ها برای بهترین آرک برزرک بود. این اتفاق باعث شد گاتس مجبور شود شکنجه شدن و مرگ دوستانش را به دلیل غرور گریفیث ببیند.

۳. معرفی شینیگامی جدید

انیمه دفترچه مرگ (Death Note)

لایت یاگامی که متهم به کیرا بودن است، نام پدرش را در Death Note ثبت می‌کند تا بی‌گناهی خود را در قسمت ۲۵ ثابت کند. با این امید که هیچ اتفاقی نمی‌افتد، پدرش به طور غیرمنتظره‌ای از دنیا می‌رود. بعداً، وقتی مشخص شد که رم، یک شینیگامی، سوئیچیرو را به دلیل اینکه تحت تأثیر هوش لایت قرار گرفته بود کشته است، داستان ترسناک‌تر می‌شود. شینیگامی جدید یعنی کیرای جدید و دفترچه مرگ جدید که آچاری بین چرخ نقشه‌های لایت انداخته و درگیری او و ال را تشدید می‌کند.

۴. رونمایی از نقش آیانوکوجی

انیمه کلاس درس نخبگان (Classroom Of The Elite)

کلاس D از سال دوم، در دبیرستان ارشد Kodo Ikusei به دلیل قدرت بالای دانش‌آموزان و سطح شدید رقابت‌پذیری مشهور است. آقای ساکایاناگی مربی آنها، نقشه‌ای را به آنها نشان می‌دهد که دوستی‌ها و وابستگی‌های پنهانی همکلاسی‌هایشان را نشان می‌دهد. آیانوکوجی کیوتاکا، یک دانشجوی نامحسوس، مشخص می شود که مغز پشت این تشخیص‌هاست، که برای همه شوکه کننده است. علاوه بر این، دانش‌آموزان به زمانی برمی‌گردند که توازن قوای گروه‌ها تغییر می‌کند، که سپس باعث شده تا اهداف خود را دوباره ارزیابی کنند. پیچیدگی ماهیت انسان از طریق افشاگری‌های آیانوکوجی نشان داده می‌شود که باورهای رایج را زیر سوال می‌برد. پیچیدگی داستان باعث می‌شود دانش‌آموزان مدرسه در مورد وجود خود متعجب باشند، و آیانوکوجی نشانه‌های ظریفی در مورد پیچش‌های بعدی ارائه می‌دهد.

۵. حقیقت فراموش شده

انیمه حمله به تایتان / تایتان مهاجم (Attack On Titan)

پیچش داستان اینجاست که دیوارهای اطراف شهر در انیمه حمله به تایتان برای محافظت از انسان‌ها در برابر تایتان‌ها ساخته نشده‌اند، بلکه برای به دام انداختن آنها در داخل ساخته شده‌اند. مقامات اطلاعات مربوط به ماهیت واقعی تایتان‌ها را به‌عنوان انسان‌های تغییر یافته و هیولاهای بی‌ذهن سرکوب کرده‌اند. این کشف لایه‌هایی از دشواری، عدم اطمینان اخلاقی و جست‌وجوی حقیقت را به داستان اضافه می‌کند. هر چیزی که قهرمان‌ها و تماشاگران فکر می‌کردند از جهان این سری می‌دانند، کاملا خراب شد. پیچش داستان، درام را فراتر از دیوارهای شهر می‌برد، جایی که درگیری های حماسی و جستجوی آزادی، صحنه را رقم می‌زند و قهرمانان داستان را وادار می‌کند تا شخصیت‌ها، تعهدات و انگیزه‌های خود را بررسی کنند.

۶. چرخه پایان‌ناپذیر بازگشت

انیمه ری:زیرو − شروع زندگی در دنیای دیگر (Re:Zero -Starting Life in Another World-)

پیچش‌ داستانی تازه Re:Zero: Starting Life in Another World بینندگان را در لبه صندلی‌هایشان خواهد داشت. کشف آگاهی جمعی Betelgeuse رابطه سوبارو با دشمن تسلیم ناپذیرش را پیچیده می‌کند. مرگ و تولدهای مکرر سوبارو به طور ناخواسته گروه بتلژوز را تقویت و شکست آنها را دشوارتر می‌کند. با زیر سوال بردن مفروضات مخاطب در مورد قهرمانان داستان و اهداف آنها، این پیچ و تاب چیزی بیش از شوکه کردن آنها را به همراه دارد. این مجموعه داستان پیچیده و توانایی این مجموعه در جلب توجه مخاطبان خود را از طریق تحولات شگفت‌انگیز نشان می‌دهد. به جرات می‌توان گفت که این پیشرفت غیرمنتظره با از سرگیری جستجوی سوبارو، بازتاب‌های گسترده و هیجان انگیزی خواهد داشت.

۷. رونمایی از قضاوت واقعی The Dominator

انیمه سایکو-پاس (Psycho-Pass)

با کمال تعجب، Psycho-Pass فاش می‌کند که تمام داده‌هایی که توسط سیستم سیبیل برای محاسبه تمایل افراد به ارتکاب جرم استفاده می‌شود، از فرآیندهای خودکار نمی‌آیند. در عوض، این نتیجه حاصل جمع شدن گروهی از ذهن‌های مجرمانه بدون علامت است تا یک آگاهی جمعی را تشکیل دهند. پیچش داستانی توقعات همگان را در هم می‌شکند و بی عدالتی های نظام را برجسته می‌‌کند و کل مفهوم عدالت را زیر سوال می‌برد. آکان تسونموری که بین وظایف خود به عنوان بازرس و دانش جدید خود گیر کرده است، مأموریتی را برای افشای حقیقت و ساختارشکنی سیستم آغاز می‌کند، که باعث تحولی لرزه ای در نگاه مردم به قدرت می‌شود و جستجو برای یک پایان پایدار را آغاز می‌کند.

۸. گلیچ دستنی

انیمه کد گیاس (Code Geass)

Bloodstained Euphy یک لحظه مهم در انیمه Code Geass است و زمانی اتفاق می‌افتد که لولوش قصد دارد از قدرت گیاس خود برای کنترل شاهزاده Euphemia استفاده کند. با این حال، گلیچ Euphemia منجر به صدور دستوری برای سلاخی تمام مردم ژاپن در یک منطقه خاص شد که نتایج فاجعه باری به همراه داشت. این پیچش داستانی نمونه‌ای از اثرات مخرب و غیرمنتظره قدرت است و لولوش را وادار می‌کند تا با عواقب اعمال خود روبرو شود. این سریال حول این رویداد می چرخد، که داستان را به جلو می برد و قهرمانان داستان را در موقعیت های اخلاقی دشوارتر قرار می‌دهد.

۹. رونمایی از رشته‌های سرنوشت

انیمه دروازه اشتاینر (Steins;Gate)

اوکابه، قهرمان داستان دروازه اشتاینر زمانی که یک پیام مرموز از خود دریافت می‌کند، با یک شوک مهیب برخورد می‌کند که در مورد خطری که در راه است هشدار می‌دهد. تحقیقات بیشتر نشان می‌دهد که دوست اوکابه، مایوری، به دلیل آزمایش‌های سفر در زمان که او و دوستانش انجام داده‌اند، کشته شده و باعث شد اوکابه مشکوک شود که خودش مسئول قتل مایوری است. این داستان از یک ماجراجویی سرگرم‌کننده به روایتی جذاب از سفرهای زمان، پیشکش‌ها و پیامدهای تغییر گذشته تبدیل می‌شود. به دلیل این پیچش غیرمنتظره، داستان یک چرخش هیجان انگیز و دراماتیک خواهد داشت زیرا اوکابه تلاش می‌کند تا اتفاقات وحشتناک را پاک کند و همراهانش را نجات دهد.

۱۰. معمای کیمیاگر

انیمه کیمیاگر تمام‌فلزی (Fullmetal Alchemist: Brotherhood)

در یکی از بهترین پیچش داستانی انیمه ها و به صورتی غیرمنتظره در انیمه Fullmetal Alchemist: Brotherhood نشان می‌دهد که انسان‌های تحت فرمان پدر، آدم‌های بد واقعی نیستند. در عوض، Dwarf within the Flask از آنها به عنوان عروسک در یک بازی بزرگتر استفاده می‌کند. در خلقت ون هوهنهایم، این پرسونا آرزو داشت با خداگونه شدن به کمال برسد. برای اهداف شوم خود، کوتوله وقایع را سازماندهی کرد و پدر و همنوعان را ساخت. این اطلاعات به طور کامل مبارزه را دوباره چارچوب می‌دهد، و انسان‌ها را به قهرمان‌های دوست داشتنی تبدیل می‌کند. همچنین نگرانی‌های فلسفی عمیقی در مورد نوع بشر، جاه‌طلبی و اراده به قدرت ایجاد می‌کند. این پیچ و تاب داستان، با وادار کردن شخصیت‌ها، به ویژه خواهر و برادر الریک، به بررسی ارزش‌ها و اهداف خود، مرحله نهایی مسابقه را تنظیم می کند.

۱۱. میراث پنهان یوهاباخ

انیمه بلیچ (Bleach)

در طول آرک جنگ هزار ساله، هویت واقعی یوهاباخ و ارتباط او با شخصیت اصلی بلیچ، ایچیگو کوروساکی فاش می‌شود. یوهاباخ مادر ایچیگو را که اکنون به عنوان مادربزرگ بیولوژیکی او شناخته می شود، نجات داد و یوهاباخ اکنون به عنوان پدربزرگ پدری ایچیگو شناخته می‌شود. این پیچ و تاب تنش عاطفی و خانوادگی را به داستان آورده که کلید درک مهارت‌های ترکیبی ایچیگو و عمیق‌تر شدن درون‌مایه‌های داستان دورگه، اصل و نسب، و تعادل اخلاق و شرارت است. این اطلاعات تکان دهنده، پیش فرض‌ها را به چالش می‌کشد و باعث تأمل جدی در مورد سرنوشت، اراده آزاد و قدرت خانواده می‌شود.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments